Тепла підлога у ванну – 3 види

Ванна кімната завжди була і буде найпопулярнішим місцем, куди доводиться ходити кожному жителю будинку, причому кожен день. До того ж, заходити, ми любимо, як правило, босоніж, в шкарпетках, або просто в тапочках на босу ногу. Але підлогу ванної кімнати, найчастіше покрита плиткою, яка не завжди тепла.

Саме через це перебування в ній не завжди комфортне та приємне для нас. Щоб змінити це, сьогодні існує такий вид послуг, як пристрій теплої підлоги у ванній. Такі послуги надає безліч різних фірм, пов’язаних з будівництвом і ремонтом. Але тепер давайте докладніше поговоримо про те, що це таке.

Тепла підлога у ванну - 3 види

3 види теплої підлоги

Це покриття, під яким, в даному випадку під керамічною плиткою, має, так звані, підігрівають мати. Температуру цих матів ви можете регулювати самостійно, це досить зручно. Оскільки зимовий час, набагато холодніше, ніж літній, відповідно і температура буде різною.

Також матраци потрібно підбирати під конкретне приміщення, оскільки вони можуть бути різної потужності і відповідно розмірів. Підігрів підлоги у ванній може здійснюватися за рахунок різних систем. До таких належать такі різновиди підлог, як:

 1. водяні;
 2. електричні;
 3. інфрачервоні.

Тепер розглянемо докладніше переваги і недоліки кожного з цих видів підігріву підлоги у ванній кімнаті. Адже вони істотно відрізняються один від одного.

Електрична тепла підлога у ванній

Тепла підлога у ванну - 3 видиНа сьогоднішній день це досить популярний спосіб, він використовується набагато частіше в порівнянні з водяним. Але він краще підходить для установки в невеликих приміщеннях, це не те, щоб недолік, в більшій мірі, особливість, так як зазвичай вбиральня займає не так багато площі від всього будинку.

А ось що стосується переваг, то підігрів встановлюється досить-таки швидко і легко. Оскільки складається він з таких компонентів, як:

 1. нагрівальний кабель, який є основним елементом, так як саме він перетворює електричну енергію, яка надходить в тепло;
 2. терморегулятор, це також важлива деталь, оскільки він служить для управління температурою;
 3. теплоізоляційний матеріал, який допомагає утримувати тепло деякий час;
 4. гофрована трубка;
 5. монтажна стрічка.

Якщо ви переживаєте за безпеку, адже все-таки він електричний, а у вбиральні, як правило, волого і як, ні як, всюди вода. Те це абсолютно марно, так як електричний тепла підлога у ванній абсолютно безпечний. Він влаштований таким чином, що навіть при попаданні на підлогу води, нічого страшного не трапиться, крім того, вода швидко випарується.

Електричний розділяється ще на два підвиди: з термоматов і теплий кабельний підлогу. Кожен з них має свої особливості. Так, підлога з термоматов – це така система, яка складається з певних частин, в свою чергу складаються з різної довжини проводів.

Ще одним важливим моментом, є те, що нагрівальні мати розміщуються безпосередньо в шарі плиткового клею, і таким чином, не має ніякого впливу на висоту самої підлоги в приміщенні.

Кабельний також особливого впливу на висоту підлоги не має, так як він також лягає під стяжку. Але відрізняється він від попереднього тим, що тут є один нагрівальний провід, який і виступає в ролі обігрівального елементу. Особливість його в тому, що він може бути двожильним або одножильним.

Мати таке покриття у ванній кімнаті, це не таке вже й дороге задоволення. До того ж це досить таки комфортно і зручно. Встановивши його, ви точно не пошкодуєте, але для цього вам краще звернутися в спеціальну фірму. Так як для того щоб робота була ефективною, його потрібно встановити правильно. І краще нехай цим займуться професіонали.

Водяна тепла підлога у ванній

Тепла підлога у ванну - 3 видиЦей спосіб кардинально відрізняється від попереднього, і має досить-таки вагомі відмінності. Почнемо з того, що підігрів підлоги у ванній таким способом, краще за все робити в заміських будинках або ж приватних.

Оскільки зробити водяний покриття в квартирі буде трохи важко, адже для цього потрібно всю цю систему підключати до централізованого опалення, а це вже і кілька витратна справа.

На перший погляд, це досить просто, адже для установки її потрібно труба, ну, звичайно ж, визначеного діаметру, це залежить від різних факторів, наприклад, від розмірів приміщення, також вона може бути різної форми, наприклад, у вигляді спіралі або ж у вигляді змійки.

Це вибираєте ви самі, по цій трубі протікає гаряча вода. Але насправді тут все не так просто як здається. Адже для того, щоб в трубах текла гаряча вода необхідно підключити їх до її джерела, а це вже не так-то просто. Тому при влаштуванні теплої водяної підлоги у ванній, необхідно звернутися до майстра, який допоможе вам вирішити всі необхідні, з цього приводу, питання.

Що стосується переваг і недоліків такого обігріву, то тут в більшості, звичайно ж, переваги. Адже водяна система є досить екологічної, в порівнянні з іншими. Також вона скоєно, безпечна для людського життя, з такою підлогою вашому здоров’ю не загрожують ніякі шкідливі випромінювання.

Плюс до всього, це економічно вигідне вкладення, яке не займе безлічі грошових коштів на установку. До того ж вона буде ще і економити гроші в наслідку, тому що не потребують величезних енергетичних витрат, а навпаки буде енергозберігаючої. Ну і, звичайно ж, комфортність, адже з таким підлогою, ви будете отримувати лише задоволення від перебування у ванній кімнаті. Ви можете поставити будь-яку температуру, адже все це дуже легко регулюється.

Але якщо є переваги, значить, є і недоліки, але їх набагато менше.

Основним недоліком водяного теплої підлоги у ванній, є ймовірність протікання труб. Це досить вагомий недолік, оскільки усунути його не так просто.

Необхідно, щоб був водяний насос, він потрібен тоді, коли падає тиску в системі водопостачання. Саме в цьому випадку насос зможе вам допомогти, він буде підтримувати тиску до потрібного часу.

Важливу роль відіграє і вода, яка протікає в цих трубах. Всі ми прекрасно знаємо, що чисту воду сьогодні знайти досить складно, а оскільки в ній знаходиться багато різних шкідливих речовин, труби іноді псуються, це звичайно відбувається через деякий час, але варто мати на увазі. Ну і сам монтаж цієї системи досить складний.

Інфрачервона тепла підлога

Тепла підлога у ванну - 3 видиТакий спосіб обігрівання з’явився порівняно недавно, тому він є досить сучасним варіантом. Ця нагрівальна система має таку назву за рахунок того, що при роботі вона випромінює інфрачервоні промені. А суть її роботи полягає в тому, що з’являються ці випромінювання при проходженні електричного струму по спеціальним елементам.

Такий спосіб обігріву досить вигідний. Адже сама система не вимагає особливих грошових витрат. Пластина нагрівається досить швидко, в порівнянні понад перерахованими системами.

Що стосується монтажу, то і тут Вам не доведеться, особливо витрачатися, встановити таку систему ви можете навіть своїми руками. Це ще й вигідно тим, що його можна постелити під будь-яке підлогове покриття, наприклад, ковролін, лінолеум, ламінат, плитку, паркет.

Інфрачервона тепла підлога ніяк не вплине на покриття, і є безпечним для мешканців будинку. Але деякий вплив на здоров’я людини все одно є, хоч не суттєве.

Якщо ви все-таки вирішили не витрачати гроші на майстра і встановити цю систему самому, то для цього вам всього лише потрібно знати послідовність дій при установці.

Саме про це ми зараз і поговоримо:

 1. Для початку потрібно демонтувати підлогове покриття, якщо воно є.
 2. Тепер необхідно оглянути поверхню, щоб не було, будь-яких нерівностей, це дуже важливо, і якщо такі є, то їх необхідно усунути.
 3. Укладаємо необхідні теплові елементи, тут також потрібно бути гранично уважним, адже на цьому етапі необхідно підключити всі пристрої і перевірити їх працездатність.
 4. Тепер, якщо все в порядку, закриваємо теплові елементи захисною плівкою, або заливаємо бетоном, це вже як вам зручно.
 5. Якщо ви заливали елементи бетоном, а саме робили мокрий монтаж, то користуватися системою можна тільки по закінченню 30 днів.

Який би з перерахованих вище способів обігріву підлог у вбиральні кімнаті ви не вибрали, він все одно принесе комфорт і затишок у ваш будинок. А це дуже важливо, адже кожен з них має свої переваги, ну, і недоліки. Тому вибір залишається завжди за вами.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*