При плануванні капітального ремонту в будинку або квартирі ви, ймовірно, хочете істотно змінити існуюче простір, зробити його більш функціональним, поділити на різні зони. Ви можете об’єднати кухню і додається до неї кімнату, приєднати балкон, в нинішньому просторі сконструювати барну стійку або невисоку перегородку.
У стінах можна виконати ніші, а замість дверей оформити арки або фігурний вхід, полички і прорізи можуть бути багаторівневими, нести виключно декоративну функцію або розташовувати місцем для зберігання побутових речей. Ви можете побажати повністю змінити інтер’єр, доповнити його незвичайними формами і світловими рішеннями. Для реалізації всіх ваших творчих планів ви можете використовувати такий зручний, надійний і міцний матеріал, як гіпсокартон і зробити обшивку гіпсокартоном стін.
Він дозволяє повністю змінити внутрішній простір, при цьому вам не доведеться погоджуватися хід ремонтних робіт з безліччю інстанцій.
Плюси гіпсокартонних конструкцій
Обшивка гіпсокартоном стін дозволяє успішно вирішити відразу кілька важливих архітектурних завдань.
- По перше
За допомогою Гісокартона ви зможете вирівняти пошкоджені або погано виконані початкові стіни, зробите їх ідеально рівними, гладкими і підготуєте до нанесення будь-якого декоративного покриття. Тому база для кріплення може бути абсолютно будь-яка: цегляна, дерев’яна, залізобетонна.
- По-друге
Під обшивкою не видно комунікацій, водопровідних труб, електропроводки і будь-яких небажаних елементів в приміщенні, які ви хотіли б приховати.
- По-третє
Гіпсокартон гарне рішення для тепло-, звуко- і гідроізоляції кімнати.
- По-четверте
Ви зможете доповнити простір різними дизайнерськими рішеннями, наприклад, колонами, арками, наскрізними вікнами, рамками або нішами. На стелі можна виконати будь-який геометричний малюнок, вставити освітлювальні лампочки.
Цей варіант облицювання добре підходить для будь-якого місця у вашому будинку, так як він є екологічно чистим, нетоксичним матеріалом. В основі він має суміш гіпсу, а зверху картонний шар. Залежно від території, на якій ви плануєте проводити монтаж, вологостійкі або невологостійкі види пластин.
Обшивка гіпсокартоном стін може виконуватися за допомогою металевого або дерев’яного каркаса, а також безкаркасним способом. Спочатку розглянемо докладніше другий варіант.
Безкаркасний метод
При даному способі монтажу потрібен спеціальний клей ( «Перфлікс» «Фугенфюллер»), а стіна не може бути вище трьох метрів, тобто не перевищувати висоту однієї пластини. Базова площа ретельно висушується, наприклад, якщо ви наносили стяжку або штукатурку, склад повинен бути повністю висушеним.
Також поверхня повинна бути очищена і прогрунтована. Грунтовка «Аквастоп» є універсальною, «Кнауф Бетоноконтакт» – для сухих основ, а якщо поверхня стіни більше вбирає вологу, то придбайте «Кнауф Грундірміттель».
- Будівельники рекомендують додатково обробити підставу дезінфікуючими складами від появи грибка і поширення цвілі, особливо на кухні та у ванній, а також в місцях, які виходять на вулицю і піддаються снігу і дощу.
Якщо у вас абсолютно рівний бетон, то клеїть наноситься на лист, який щільно прикладається до стіни. У полотні потрібно прорізати отвори для розеток, кабелів для освітлення, водопровідних елементів – будь-яких об’єктів, які повинні виступати після завершення ремонту.
Безкаркасні технологія для цегли
Цегляні або будь-які інші кам’яні перегородки практично завжди мають нерівності, відхилення в пару сантиметрів. Якщо і у вас така ситуація, то кладіть розчин у вигляді млинців шпателем на полотно. Відстань витримуйте в 25 – 30 см. Потім лист прикладається до основи і вирівнюється будівельним правилом. Контроль по вертикалі зручно проводити рівнем. У разі, якщо перепади на стіні більше двох сантиметрів, використовуйте спеціальні підкладки, які вирізаються з цільного листа, потім розподіляються по стіні так, щоб вони створювали рівну цільну площину (відео).
Коли розчин затвердів, приступайте до закладення міжпанельних швів, для цього будівельники рекомендують поєднання шпаклівки «Кнауф Фунг» і армуючої стрічки.
Шпаклювальний шар формується більше, ніж ширина стрічки. Закріплює смуга вдавлюється в тільки що нанесений розчин. Через три години потрібно нанести ще один шар розчину. Коли він просохне, відшліфуйте готовий шов, а потім всю змонтовану конструкцію покрийте ґрунтовкою «Кнауф Тифенгрунд”.
Обшивка гіпскокартоном стін каркасних методом
Дана конструкція необхідна, якщо ви плануєте закривати нерівні стіни, вентиляцію, водопровідні та каналізаційні комунікації, електропроводку. Ви можете вибрати три варіанти роботи, кожен з яких має свої переваги і обов’язкові правила у виконанні.
-
акую схему ви виберете – поперечне або поздовжнє. Балки повинні бути сухими перед початком ремонту, так як висхле дерево деформує прироблені до нього полотна. Обрешітку можуть зміцнити додаткові шапинкових рейки.
- Монтаж на дерев’яні рейки, які можуть розташовуватися горизонтально або вертикально, залежно від того
- Фіксація на металеві профілі. У цьому варіанті на стелі і на підлозі прикручуються напрямні, а стійку балки встановлюються на них. Закріплювати потрібно за допомогою шурупів або «просіченням з відгином».
- Кріплення на сталеві стельові або пристінні направляючі. В даному випадку також можливі поздовжня і поперечна схеми, також зазвичай закладається тепло-зберігаючі та звукоізоляційне волокно. Ця система застосовується, якщо нерівності початкової основи перевищують 10 см., І вона схожа з технологією формування підвісної стелі. Напрямні лінії укладаються через герметик або ущільнювальну стрічку, при цьому потрібні прямі підвіси, закріплені дюбелями на базі.
Це досить копіткий процес, що вимагає досить багато інструментів, тому під час роботи ви будете користуватися:
- Стельовим профілем (60 на 27).
- Направляючим профілем (28 на 27).
- прямим підвісом.
- Просекатель.
- Ножицями по металу або болгаркою.
- ножем.
- Саморізами (4 мм, 25мм).
- шуруповертом.
- дрилем.
- Дюбелями (8, 6).
- маркером.
- рівнем.
- рулеткою.
- схилом.
- Ниткою або волосінню.
- з’єднувачем однорівневим.
При плануванні вашого ремонту зверніть увагу на те, що обшивку гіпсокартоном стін потрібно проводити в сухий період року, взимку будинок повинен повністю добре опалюватися (температура не опускається нижче десяти градусів Цельсія), крім цього, верхній декоративний шар підлог ще не повинен бути покладений.
Покрокова інструкція
Починайте оформлення з розмітки. На підлозі відзначайте положення стоєчних рейок, а також дверні прорізи, арки. Потім за допомогою схилу перенесіть позначки на всі поверхні кімнати. Напрямні, які примикають до стелі й підлоги, обклеюються стрічкою ущільнювача або обробляються силіконовим герметиком.
За оцінками встановіть напрямні профілі зверху і внизу, закріпіть їх дюбелями. Дотримуйтеся вимог крок, що не перевищує 1000 мм, також на одній смузі має бути мінімум три кріплення. Каркасні стійки розподіляються за допомогою рівня або схилу, з дотриманням кроку 600 мм в зафіксовані профілі. При цьому користуйтеся Просекатель або короткими саморізами. Фактична висота приміщення повинна бути більше довжини стоечной конструкції на 1 см.
Якщо ви зміцнюєте на прямі підвіси, то кладіть під них ущільнювальну стрічку. Крок для розподілу деталей не перевищує 150 см. Фіксація крайнього верхнього і крайнього нижнього підвісу дотримується на відстані, що не більше 15 см по відношенню до перекриття. Підвищену жорсткість будовою забезпечують металеві обрізки в формі Г, які можна нарізати з рейок.
Коли решетування готова, пора закладати тепло- і звукоізоляційні матеріали. Для цього ви можете використовувати мати або плити, в складі яких є скляне штапельне волокно, також можна застосовувати продукцію з рідкого натрієвого скла, м’якого ДВП з волокон деревини, хімічно зшитого пінополіетилену, ековати, базальтового фіброволокна, спіненого поліпропілену. Практично кожен будинок потребує додаткового шарі ізоляції від шуму і холоду, особливо, якщо ваша квартира знаходиться на розі будівлі, або ви живете в регіоні, схильній до сильних холодів. Огорожа будь-якої кімнати від стороннього шуму також не може бути зайвим.
По-перше, так ви забезпечите собі комфорт, ізолювавши свою квартиру від сусідського шуму. По-друге, в ваших силах створити функціональні зони у власному будинку для кожного члена вашої родини, щоб всі могли займатися своїми справами, не заважаючи при цьому один одному.
Після прокладання утеплювача закріпіть на основі електричні розводки і всі необхідні комунікації. Чи не прокладайте кабелі всередині металевого коридору вздовж стійок, тому що коли ви почнете вкручувати шурупи, кабель може бути пошкоджений. У місцях, де облицювання перетинається з елементами системи водопостачання та опалення, встановіть гільзи.
Дверні коробки монтуються до готового каркасу. Для цього дві опорних стійки кріпляться з обох сторін дверної коробки. Структуру можна підсилити за допомогою додаткового дерев’яного бруса. Далі пригвинтите до підлоги і стелі куточками.
Тепер коробка фіксується на стійках, над прорізом оформляється перемичка на шурупах, проміжні балки розміщуються над дверною рамою. Далі залишилося тільки прісверліть заставні частини (для навісу і декору).
Коли металеву основу повністю сформовано, зміцнюйте гіспокартонних листи. Для цього використовуйте саморізи по металу, відстань між ними не повинно перевищувати 25 см. Працюйте, користуючись шуруповертом.
закладення швів
Після установки полотна по всьому периметру приміщення у вас залишаться шви, які потрібно закрити. Для цього їх потрібно очистити від будівельного сміття, пилу, перевірити, щоб всі шурупи були закручені міцно і не вешталися, що не випирали. Прокладіть фаски гострим ножем на півсантиметра в глибину, вони необхідні для ефективного зчеплення шпаклівки. До обробки швів потрібно покласти ґрунтовку на всю площу нового покриття. Якщо ви плануєте клеїти шпалери, то вибирайте водорастворимую фарбу. Грунт під фарбування або шпаклівку відрізняється, запитайте про це у продавця, під фарбу потрібно сформувати шар вологостійкої плівки, вона буде перешкоджати рясного всмоктуванню.
Для першого покриття не варто застосовувати алкидную суміш, через неї може бути істотна деформація. Товщина вже висохлого шару не повинна бути менше 0.03 мм. Зверніть увагу і на колір отриманої суміші, вона може бути підфарбована рожевим або жовтим. Це необхідно для того, щоб контролювати рівномірно кількість нанесення складу, відтінок ніяк не завадить подальшому фарбуванню. Забезпечте хорошу вентиляцію і провітрювання.
Коли підстава прогрунтована, замісіть розчин для заповнення стиків по інструкції на його упаковці. Як правило, для цього спочатку в чисту воду кімнатної температури засипають суміш і розмішують міксером до утворення рідини, схожої на густу сметану. Тепер приготуйте серпянку і починайте наносити розчин на стики (відео).
Серпянка, або армована стрічка, наноситься або перед першим шпаклювальним шаром, або після нього. Стрічка кладеться рівно по середині шва, нецельним шматки клеяться внахлест, вона також необхідна у всіх кутах. Зверніть увагу, що лавсанові та поліпропіленові стрічки не дуже надійні, вони легко розтягуються при навантаженнях, також не рекомендується застосовувати скловолоконні з’єднувачі, не варто вибирати тонкі і вузькі смужки. Найвищу міцність надає армування з паперу. Вибирайте шорсткий на дотик матеріал, він краще зчіплюється і не відшаровується.
Якщо ви вдавлює її в суміш, то знімайте надлишки проступає суміші. Коли перший шар просохне, покладіть другий для фортеці і рівності.
Для проведення цієї процедури підходить шпатель, при цьому його довжина повинна перевершувати ширину оброблюваного стику. Суміш повинна лягати дуже щільно в одну площину з панеллю. Зверніть увагу, що надлишки слід знімати відразу ж, тому що даний вид суміші відшліфувати неможливо після того, як він затвердів.
Завершальний крок – установка електричних приладів, розеток, вимикачів, при цьому дроти кріпляться в електроустановочних наборах спеціально для гіпсокартону.