Утеплення дерев’яної підлоги: вибір матеріалів та порядок проведення робіт

Доведено, що п’ята частина всіх тепловтрат відбувається через підлогу. Тому теплоізоляції підлоги – будь він дерев’яний або бетонний – має бути приділена особлива увага. Утеплення дерев’яної підлоги може бути виконано двома способами: по лагам і по чорнової підлоги (бетонної або цементної стяжки).

Матеріали утеплення дерев’яної підлоги

Для утеплення потрібні наступні матеріали:

 • дерев’яні балки (лаги) або бруси;
 • утеплювач;
 • гідроізоляційна плівка;
 • статева дошка (можуть бути використані демонтовані дошки).

Утеплення дерев'яної підлоги: вибір матеріалів та порядок проведення робіт     Утеплення дерев'яної підлоги: вибір матеріалів та порядок проведення робіт

Деревина лагов повинна бути добре висушена – вологість дерева не повинна перевищувати 12%. Перед монтажем балки рекомендується просочити спеціальними складами, що запобігають гниття і захищають деревину від пошкодження комахами.

Що стосується утеплювача, то він може бути будь-яким. Для утеплення по лагам найчастіше використовують рулонні і сипучі утеплювачі наступних видів:

 • мінеральна вата;
 • скловолокно;
 • керамзит;
 • гранульований шлак;
 • ековата;
 • гранульований пінополістирол.

Можуть використовуватися і плиткові утеплювачі:

 • пінополістирол;
 • пінопласт;
 • плиткові мінвата і скловата;
 • ДСП;
 • утеплювач на основі тирси.

Утеплення дерев’яної підлоги по стягуванню найчастіше виконують із застосуванням рулонних і плиткових матеріалів.

Як гідроізоляційної плівки застосовують спеціальну полімерну плівку або щільний поліетилен.

Вибір утеплювача

При виборі утеплювача виходять з умов майбутньої експлуатації і свого бюджету. Мінвата і скловата володіють приблизно рівними характеристиками і вартістю. Пінопласт і пінополістирол коштують приблизно як мінеральні утеплювачі, але при цьому перевершують їх по теплопровідності і гідрофобним властивостям. Самим екологічно чистим утеплювачем вважається ековата, але монтаж її обходиться дуже недешево. Керамзит перевершує шлак по теплопровідності і гідрофобності, а й коштує набагато дорожче.

Висновок: вибір утеплювача – завжди компроміс між якістю і ціною.

Порядок робіт по лагам

Починають утеплення дерев’яної підлоги з демонтажу досочних покриття і заміни старих, пошкоджених лагов новими. Крок установки балок може становити від 60 см до 1 м. Спочатку виставляють по рівню крайню лагу, потім протилежну їй і після – проміжні. Далі проводять первинну засипку утеплювачем.

Для цього використовують будь-який з сипучих матеріалів – керамзит, шлак або гранульований пінополістирол. Гранули насипають до нижніх ребер балок і вкривають утворився шар гідроізоляційної плівкою. Поверх плівки укладають утеплювач другого шару. Це може бути що залишився від первинної засипки гранульований пінополістирол або будь-який з листових, плиткових і рулонних утеплювачів.

Якщо використовуються плити, то проміжки між ними задувають піною. Другий шар утеплювача накривають гідроізоляційної плівкою, підвертаючи її краю так, щоб вони зайшли між утеплювачем і балками. Поверх лаг монтують статеву дошку. На цьому роботи з утеплення дерев’яної підлоги можуть вважатися закінченими.

Особливості технології утеплення по чорнової підлоги

Дана технологія використовується, якщо статева дошка лежить поверх стяжки. Дошки демонтують і перевіряють якість виконання бетонної основи: воно повинно бути рівним і досить сухим. Якщо поверхню стяжки сира, її необхідно просушити. Поверх сухого бетону укладають гідроізоляційну плівку і монтують каркас із брусів по типу лаг з кроком 1-1,1 м. Як і при утепленні по лагам, бруси служать основою для установки дошки для підлоги. Простір між брусами заповнюють утеплювачем. Поверх утеплювача укладають гідроізоляційну плівку і монтують статеву дошку.

Як бачите, нічого складного в утепленні дерев’яного статі немає. Всю роботу по влаштуванню теплоізоляційного шару легко виконує одна людина, без помічників.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*