Чи можна підключати холодильник через подовжувач: правила безпеки

Іноді при установці холодильника довжини заводського дроти недостатньо, а монтаж нової розетки в потрібному місці тимчасово неможливий. В цьому випадку необхідно знати, чи можна підключати холодильник через подовжувач і які правила електробезпеки потрібно дотримуватися.

Правила підключення холодильника через подовжувач

Чи можна підключати холодильник через подовжувач: правила безпеки
Згідно з інструкціями виробників, холодильник не рекомендується підключати через подовжувач, щоб уникнути перевантаження і замикання в електромережі

Згідно з правилами, експлуатація холодильника повинна проводитися з використанням стандартного шнура і вилки з наданою спеціально для нього розеткою. Проте в деяких ситуаціях допустимо використовувати подовжувач, який повинен відповідати таким вимогам:

  • Витримувати навантаження від підключених до нього споживачів електричного струму. Холодильники мають потужність в середньому від 200 до 400 ват (Вт) при працюючому компресорі. Це відповідає навантаженню 1-2 ампера (А) при напрузі 220 вольт (В). Стандартний подовжувач, розрахований на 16 А, цілком підійде для експлуатації холодильника, однак за умови, що до нього не будуть підключатися інші побутові прилади, тим більше високої потужності – наприклад, електрочайник або мікрохвильова піч.
  • Мати клему заземлення. Сучасне холодильне обладнання повинно заземлюватися для забезпечення безпеки експлуатації. Відповідно, подовжувач шнур також повинен бути трижильний і забезпечувати заземлення побутового приладу.
  • Довжина кабелю подовжувача може варіюватися, однак при значній протяжності бажано використовувати провід, який має більший перетин і, відповідно, що витримує підвищене навантаження.
  • Бажано використовувати подовжувачі з вбудованими мережевими фільтрами – таким чином будуть виключені скачки напруги, які можуть призвести до поломки побутового приладу. А також в пристрої обов’язково наявність захисту від короткого замикання..
  • Вилка холодильника повинна щільно входити в роз’єм подовжувача, не бовтатися, не мати люфтів.

Експлуатація холодильника через розетку провід дозволена, якщо будуть дотримані всі правила безпеки. Однак для того щоб не допустити помилок, необхідно знати і можливі наслідки порушень правил електробезпеки.

Що буде, якщо подовжувач не відповідає вимогам

Чи можна підключати холодильник через подовжувач: правила безпеки
Усередині подовжувач крихкий, тому слід вести його вздовж стін, під меблями, щоб якомога менше піддавати механічній дії

При відхиленні від норм підключення холодильника через подовжувач можливі різні негативні наслідки.

Якщо потужність підключаються побутових приладів буде перевищувати максимально допустиме навантаження на подовжувач, струмопровідні частини проводів нагріються і відбудеться оплавлення ізоляції з подальшим коротким замиканням, що може призвести до пожежі. При цьому варто врахувати, що холодильник експлуатується цілодобово, в тому числі під час відсутності господаря квартири, тому дане правило нехтувати категорично не можна.

Якщо немає заземлення на корпусі приладу, при несправності може податися електричний струм, що буде загрожувати життю і здоров’ю користувачів обладнання. Проте за старими радянськими стандартами розетки в квартирах не мали заземлюючого проводу.

У разі якщо електропровід піддається частим механічним впливам, наприклад, до нього додатково підключаються інші побутові прилади, шнур переноситься з місця на місце, на нього наступають при ходьбі по квартирі або ж є сильні перегини дроти – це може привести до зламу струмоведучих частин подовжувача, а також пошкодження їх ізоляційного покриття. При цьому є ризик ураження людини електричним струмом, а також короткого замикання оголених проводів і пожежі. А також можливий злам або обрив жил, що призведе до поломки подовжувача.

Якщо вилка холодильника нещільно входить в провідний роз’єм, в з’єднанні є люфт, здатний привести до нагрівання струмоведучих частин, оплавлення ізоляції і короткого замикання із загорянням.

Рішення підключити холодильник через подовжувач може бути безпечним, якщо дотримуватися всіх перерахованих вище правил експлуатації. У разі їх порушення відповідальність за весь ризик на себе бере сам порушник – починаючи від справності побутового приладу і закінчуючи власним здоров’ям і життям.