Що робити, якщо не виходить зняти старі шпалери – 4 простих рішення

Якщо не виходить зняти старе покриття зі стін звичними способами, тобто кілька альтернативних варіантів. Не всі вони швидкі і легкі, але зате ефективні.

Волога губка

Мокрою губкою (ганчіркою, валиком, дрантям або пульверизатором) треба намочити шпалери так, щоб розм’якшилося не тільки покриття, але і клей. Воду рекомендується брати теплу, а для більшої ефективності розчинити в ній трохи господарського мила або гелю для миття посуду.

На що звернути особливу увагу:

  1. Зручним способом зволожити одну частину шпалер. При необхідності пройтися по цьому місцю кілька разів. В цілому час очікування – 10-15 хвилин. Але щоб процес йшов швидше, можна намочити відразу інший невелику ділянку. І поки він «настоюється», приступити до зняття шпалер з першого.
  2. Змочувати треба рясно, щоб води або мильного розчину було досить для розм’якшення клею і самого покриття. Тоді шпалери відходять цілим пластом, а не частково. При роботі навколо розеток і вимикачів треба стежити за тим, щоб в них не потрапила вода.
  3. Шпалери краще відстають від стіни, якщо їх видаляти від місця стику, повільно потягнувши полотно вниз. При необхідності підчіплювати шпателем або змочувати повторно. Залишки шпалерного клею, якщо необхідно, легко видалити зі стіни губкою або шпателем.
  4. Щоб прискорити процес, можна пройтися по поверхні шпалер шпалерним тигром або зробити горизонтальні насічки на декількох ділянках. Це забезпечить краще проникнення води всередину, до самої основи, і особливо стане в нагоді для зняття миються і водонепроникних шпалер. Якщо останні розшаровуються, верхній шар потрібно просто зняти.

Метод ефективний в переважній більшості випадків. Його зручність у відсутності пилу. Але в процесі підготовки кімнати, для захисту від вологи, не варто забути заклеїти всі розетки, вимикачі, прикріпити скотчем плівку до плінтуса.

Перед початком робіт кімнату потрібно підготувати. Винести або зрушити в центр всі меблі, накрити її плівкою, на підлозі розстелити газети або щільний поліетилен, куди будуть падати бризки води, штукатурка, самі шпалери. Це прибрати набагато легше, ніж потім все відмивати.

Спеціальний засіб

Найменш трудомісткий спосіб, особливо якщо шпалери приклеєні на совість. Спеціальний склад коштує недорого, не токсичний, а головне, проникає в структуру старого покриття і розчиняє клей набагато краще, ніж мильний розчин домашнього приготування.

Засіб по інструкції розбавляють водою і наносять малярської пензлем, валиком або розпилювачем. Залишають для впливу на зазначений час, після приступають до зняття покриття.

Такі кошти універсальні і підходять для видалення будь-яких шпалер. Але водостійкі рекомендується попередньо підготувати – надрізати ножем або пройтися шпалерним тигром.

Отпариватель, праска

Що робити, якщо не виходить зняти старі шпалери - 4 простих рішення

Поєднання вологи і гарячої пари швидко розм’якшує полотно і його клейову основу:

  • Простий праска. Взяти відріз вологою бавовняної тканини, прикласти до стіни і пропрасувати кілька разів. Від вологості і тепла шпалери стануть м’якими, а клей розчиниться. Спосіб не дуже зручний в застосуванні і займає багато часу. Краще його використовувати на невеликих трудноудаляємиє ділянках.
  • Парогенератор або праска з вертикальною функцією відпарювання. Через тонку тканину обробити невелику ділянку паром. Найкращий вибір – парогенератор. Швидко, зручно, ефективно.

Для зняття водонепроникних шпалер рекомендується спочатку видалити з них верхній шар або пробийте шпалерним тигром.

Шліфмашинка

Що робити, якщо не виходить зняти старі шпалери - 4 простих рішення

Для робіт знадобиться шліфувальна машинка з грубою шкіркою або дриль з насадкою у вигляді щітки з залізними щетинками. Серед переваг такого способу – успішне зняття будь-яких шпалер. Працювати потрібно в захисних окулярах і масці – буде пильно.

Але якщо перший мінус з розлітається пилом умовний, то другий серйозніше. На стінах після залишаються борозни, а значить потрібно використовувати штукатурку. Особливо якщо дефекти значні, а нові шпалери тонкі або планується фарбування.

Але який би метод не було використано, стіни перед наклеюванням треба підготувати в будь-якому випадку. Чи не нехтувати первинним і повторним ґрунтуванням, шпаклівкою всіх нерівностей.