Для кого-то ремонт – це шанс проявити себе і відпочити душею, а хтось намагається швидше з ним покінчити і повернутися до звичного ритму життя. Об’єднує всіх одне – настає момент, коли розумієш: чогось не вистачає. Як правило, забувають купити одні і ті ж речі.
Рулетка
Один з найважливіших будівельних інструментів. Не можна починати ремонт, не зробивши попередні виміри. Якщо ж ви все купили і приступили до справи, а потім тільки про неї згадали, подумайте, а чи варто вам взагалі займатися ремонтом. Більш того, вона просто зобов’язана бути в вашому домі. Без рулетки не вибрати відповідну за розміром меблі або килим. Можна вимірювати, звичайно, довжину в ліктях, але навіщо все ускладнювати.
Шпателі
Якщо рулетка – мати всіх інструментів, то шпатель – батько оздоблювальних робіт. Заштукатурити і вирівняти поверхню без нього – нездійсненне завдання. Підходьте до вибору шпателя відповідально: від нього безпосередньо залежить якість виконаних робіт.
Найкраще мати невеликий набір, де будуть шпателі різних розмірів. Великими зручно штукатурити стіни, маленькими – усувати невеликі дефекти, зубчастими – наносити клей (наприклад, при укладанні плитки), кутовими – усувати нерівності в важкодоступних місцях і знімати старі шпалери і фарбу, пластмасовими – наносити рідкі розчини. Купуються вони не на один ремонт і завжди знадобляться в майбутньому.
Плиткорез
Якщо в ході ремонту вам доводиться працювати з керамічною плиткою або каменем, без плиткореза не обійтися. Можна, звичайно, різати вручну: цілком розрізати полотно або тільки надрізати його, відламуючи зайве кусачками. На жаль, часу на такі дії потрібно багато, а якість, якщо ви зіткнулися з різкою керамічної плитки вперше, буде невисоким. Вирішуються ці проблеми покупкою плиткореза. Розкид цін на них великий, тому ви без проблем підберете інструмент для себе.
Грунтовка
Обов’язково завжди наносите шар грунтовки перед шпаклівкою, укладанням плитки, поклейка шпалер, фарбуванням. Багато будівельники не виконують цю процедуру. У підсумку ми отримуємо стелю, з якого відвалюється побілка, стіни з шпалерами, що відклеюються і облупленою фарбою.
Вибирайте грунт, відштовхуючись від поверхні, на яку будете його наносити. Для бетону вибираємо одну, для цегли і піноблоку – іншу.
Гідроізоляція в рулонах
Не варто забувати і про гідроізоляційних роботах. Особливо слід звернути увагу на кімнати, де поширена волога: кухня, санвузол, ванна. Волога сприяє поширенню грибка і бактерій, негативно позначається на будматеріалах, що призведе до передчасного повторного ремонту.
Обов’язково заміряйте площу підлоги, який збираєтеся покрити гідроізоляцією, і купіть кілька рулонів. До того ж вона стане в нагоді під час ремонту. Перш ніж замішувати розчин, постеліть гідроізоляцію на підлогу. Так ви убезпечите себе від незадоволених сусідів знизу.
Герметик
Складно уявити будівельні роботи, при яких не використовувався б герметик. Це самий універсальний засіб для ремонту. Їм ущільнюють стики, заповнюють щілини, порожнечі навколо віконних і дверних коробок. Якщо у вас ремонт і ви ще не купили герметик, обов’язково відвідайте будівельний магазин.
Подовжувачі
Під час ремонту завжди необхідно хороше освітлення і безперебійна робота електричних інструментів. Все це ми сприймаємо як само собою зрозуміле. І тільки розібравши частину розеток і знявши люстру, до нас доходить, що світла більше немає, а дриль можна включити тільки на кухні, в єдиній кімнаті, де ремонт не планувався. Доводиться їхати в магазин за подовжувачем і відкладати частину справ на завтра. І те й інше не радує, коли процес в самому розпалі.
Респіратор
Респіратори бувають протипилові і протигазові. Перші допоможуть не задихнутися на першій стадії ремонту, коли все ламається і руйнується, другі – при активній роботі з фарбою або розчинником. Є ще універсальні респіратори, які захищають у всіх випадках. Цінуйте своє здоров’я, купіть респіратор заздалегідь.
Гумові валики
Про валиках часто думають тільки в тому випадку, коли потрібно щось пофарбувати. Це не зовсім вірно. Якісно поклеїти шпалери без них не вийде. За допомогою валика клей рівномірно розподіляється по поверхні, виганяється повітря з-під шпалер. Думаючи про шпалери, варто подумати про валику.
Ще існує кутовий валик. Про нього теж часто забувають. Але ж тільки їм можна якісно фарбувати кути і важкодоступні місця.
Лазерний рівень
На перший погляд, не самий очевидний предмет, але час йде, а разом з ним і технології не стоять на місці. Використовуючи звичайний бульбашковий рівень, часто доводиться вдаватися до допомоги ще однієї пари рук. При роботі з лазерним рівнем у вас будуть вільні руки і купа часу: він все за вас вирівняє і розмітить. Всі ваші нерви при цьому залишаться при вас.
Сподіваюся, ця стаття була корисна і, зіткнувшись з черговим ремонтом, ви завчасно купите все необхідне.