Як ефективно використовувати старі меблі, які шкода викинути

Меблі купується не на один рік. Згодом навіть ще добротна річ може набриднути і захочеться перетворити обстановку. Не поспішайте позбуватися від старого дивана або комода. Цілком можливо подарувати їм друге життя і стати родзинкою приміщення.

Декупаж

Ця техніка широко поширена в Польщі, Німеччині, Італії та країнах Азії. Російські декоратори також не обійшли стороною це віяння зарубіжної моди. Оформлення в стилі «декупаж» є одним з улюблених прийомів меблевих дизайнерів.

Принцип декупажу полягає в наклеюванні вирізаних заготовок на поверхню. З різнокольорових паперових серветок вирізаються орнаменти. Потім на попередньо оброблену слабким розчином клею ПВА переноситься верхній шар серветки. Далі знову накладають шар розведеного клею. Після висихання на поверхню з аплікацією наноситься безбарвний лак. Щоб уникнути появи плям рекомендується покрити лаком всю меблеву конструкцію.

Фарбування

Як ефективно використовувати старі меблі, яку шкода викинути

Ще один спосіб перетворити обридлу річ. Старенький сервант або тумбочку можна освіжити швидко і просто. Досить озброїтися пензликами і фарбами. На ринку лако-фарбової продукції представлений широкий асортимент. Від традиційних масляних фарб до латексних і структурних. А колірна гамма налічує не одну сотню позицій. Є де розгулятися фантазії.

Нова фурнітура

Як ефективно використовувати старі меблі, яку шкода викинути

Змусити заграти меблі новими фарбами допоможе зміна фурнітури. Економічно і ефективно. Здобуваєш стильні ручки, і вже через пару хвилин комод, виглядав пошарпаним життям, стає як новий.

На додаток до фурнітури можна встановити додаткові полиці, виконати монтаж підсвічування або дзеркал. Якщо додати в звичний предмет меблів кілька нових елементів, то його вже не захочеться викидати.

Перетягування старих меблів

Як ефективно використовувати старі меблі, яку шкода викинути

Дитина розмалював фломастерами майже новеньке крісло або кішка подряпала диван. Ситуація неприємна, але не варто відразу позбуватися від меблів, яка могла б ще послужити. Виконайте перетяжку покриття. Якщо немає можливості зробити це самостійно, можна звернутися в спеціалізовані організації. Переобівка в будь-якому випадку обійдеться дешевше покупки нових меблів.

Модифікація

Як ефективно використовувати старі меблі, яку шкода викинути

Не поспішайте відправляти на звалище який дістався у спадок від бабусі старовинний секретер, який не підходить за габаритами або не вписується в інтер’єр. Приклавши трохи фантазії і зусиль, його можна модифікувати. Наприклад, відкрутити верхню частину конструкції і позбутися від масивних ніжок. Секретер перетвориться в комод або тумбочку, які можуть зайняти гідне місце в інтер’єрі спальні або вітальні. Головне правило при модифікації: зберегти цілісність і стійкість конструкції.

Варіантів перетворення старих меблів багато, і всі вони варті уваги. Кожен предмет інтер’єру зберігає в собі частинку історії. Кожен раз, проходячи повз старовинного комода або крісла, ви будете почувати себе зберігачем сімейних традицій.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*