5 прийомів, які допоможуть оновити інтер’єр, якщо до ремонту ще далеко

Коли в квартирі все набридло, і будь-який предмет можна знайти з закритими очима, приходить думка: «Пора вже щось міняти». Бажано, без особливих фінансових вкладень. Можна дізнатися вартість роботи дизайнера інтер’єру, розрахунок перепланування, ремонту, нових меблів. Але зважитися на такі витрати складніше. Є способи оновити інтер’єр, не вдаючись до дорогих послуг.

Перетягування меблів

5 Прийомів, які допоможуть оновити інтер'єр, якщо до ремонту ще далеко

Змінити оббивку можна і на бабусиному дивані, і на кухонних стільцях, об’єднавши їх одним стилем, зробити яскравий акцент на одному з предметів. Тканина, шкірозамінник, шкіра – матеріали на ваш вибір. Сотні забарвлень і узорів. Перетяжка дозволить повернути меблів презентабельність, покращати і повністю змінити зовнішній вигляд.

Просту перетяжку тканиною майстер зробить на місці, а для робіт складніше улюблений диван припаде на кілька днів віддати.

Матова плівка

5 Прийомів, які допоможуть оновити інтер'єр, якщо до ремонту ще далеко

Кухня – те місце, де зовнішній вигляд меблів швидше за все втрачає привабливість. Копоть, жир, перепад температур, вологість сприяють неохайності зовнішнього вигляду кухонного гарнітура. Міняти меблі – дорого. Рішення є – заклеїти фасади кухонних меблів матовою плівкою, що самоклеїться. Її переваги:

  • недорога;
  • просто клеїться;
  • матове покриття практично в використанні;
  • легко очищається;
  • не боїться вологості;
  • не вигоряє під сонячними променями;
  • не виділяє шкідливих речовин при нагріванні;
  • легко переносить перепади температур;
  • візуально сильно відрізняється від набридлого глянцю.
  • величезний вибір кольорів і малюнків.

Плівка може бути одноколірної або імітувати візерунок:

  • натурального дерева;
  • природного каменю;
  • кераміки, плитки;
  • шкіри і тканини.

Зовнішній вигляд кухні перетворюється, а бюджет при цьому не страждає. Роботу з обклеювання фасадів можна зробити самостійно або доручити професіоналам.

Заміна аксесуарів

5 Прийомів, які допоможуть оновити інтер'єр, якщо до ремонту ще далеко

Звичний вигляд квартири змінюється навіть невеликим штрихом. Просто поміняйте штори, і інтер’єр заграє новими фарбами. Вони зроблять яскравий акцент в кімнаті, додадуть світла, тепла, легкості, вишуканості.

Додати зручності і стилю допоможуть декоративні подушки на диван. Вони бувають як класичної форми, так і круглі, витягнуті і навіть виконані у вигляді тварин і рослин. Сісти на диван і обійняти подушку-котика – безцінне.

Подушки можна підібрати в колір інтер’єру або, навпаки, виділити їх, зробивши «яскравою плямою». Крім естетичної функції, подушки додадуть і зручності – підкласти під спину або голову, сперся.

Нова посуд

5 Прийомів, які допоможуть оновити інтер'єр, якщо до ремонту ще далеко

На неї припадає дивитися щодня. Нічого дивного в тому, що посуд «приїлася» за час використання. Навіть гуртка з розчулено картинкою вже не радує. А значить – настав час замінити посуд.

Пропозицій – море. Чайні набори, кавові набори, тарілки самих різних форм і забарвлень, чашки з принтами і без них, сільнички, підставки під серветки – є з чого вибрати.

Основне правило – намагайтеся вибирати посуд одного стилю. Наприклад, чашки, стилізовані під епоху Людовика Справедливого, навряд чи будуть поєднуватися з заварювальним чайником, на якому зображений веселий кошеня.

Інша розстановка кімнатних квітів

5 Прийомів, які допоможуть оновити інтер'єр, якщо до ремонту ще далеко

Квіти на підвіконні – класика жанру. Але можна трохи змінити традиціям. Етажерки для квітів дають можливість розміщувати рослини в найнесподіваніших місцях:

  1. Настінні етажерки – для кімнатних рослин в невеликих горщиках. Зате сам квітка в розмірах не обмежений – вдалий варіант для кучерявого ліан. Такі етажерки робляться як для прямої стіни, так і для розташування в кутку кімнати. Є розраховані на один горщик, а є – на кілька.
  2. Підлогові етажерки – застосовуються для рослин в горщиках будь-якого розміру. Так само, як і настінні, бувають кутовими, для одного або декількох квітів.
  3. Підвісні кашпо – для кріплення до стелі і іншим відповідним поверхням.

Розміщення кімнатних рослин таким способом дозволяє влаштовувати «зелені куточки» там, де хочеться – було б достатньо сонячного світла. Живі квіти змінять інтер’єр в кращу сторону, а вікно не буде зайнято різноманітними горщиками.

Зміни мінімальні і не вимагають великого бюджету, але призводять до бажаного результату. А через якийсь час оновлення інтер’єру можна і повторити.