9 способів візуально підняти стелю в маленькій квартирі

З проблемою приосадкуватих стель в квартирах, висота яких рідко перевищує 2,7 м знаком практично кожен. На жаль, підняти їх не вийде, але можна візуально збільшити їх висоту. Для цього на допомогу прийдуть кілька перевірених дизайнерських прийомів.

Фарбування дверей в колір стін

9 Способів візуально підняти стелю в маленькій квартирі

Це один з найбільш невигадливих, але в той же час модних способів візуально збільшити висоту стель. Однотонні двері і стіни створюють цілісне відчуття і розширюють простір. Головне – постаратися зробити так, щоб ручки на тлі двері були ледь помітні.

Вертикальні деталі

9 Способів візуально підняти стелю в маленькій квартирі

Наповніть інтер’єр вертикальними деталями – це також візуально збільшить висоту кімнати. Існує відразу кілька вдалих прийомів:

  • рейкові перегородки не тільки візуально піднімуть стелі, але і послужать для зонування простору. За такою перегородкою можна організувати робочу зону або спальне місце;
  • декор стін вертикальними аксесуарами також візуально збільшить стелю. В якості прикраси можна повісити один над одним картини, постери або колажі з особистих фотографій. А ось від горизонтальних ліній краще відмовитися, вони зроблять приміщення ширше і коротше;
  • використання шпалер з вертикальними візерунками – ще один вдалий спосіб для перетворення кімнати. Можна використовувати тонкі і маленькі смужки, головне, щоб вони були досить контрастними. Якщо не хочете перевантажувати інтер’єр, такими шпалерами можна обклеїти одну акцентну стіну;
  • довгі штори також дозволять візуально збільшити стелю. Невеликий секрет: карниз краще вішати безпосередньо не над віконним прорізом, а майже під самою стелею – так ефект буде помітніше.

Довгі торшери

9 Способів візуально підняти стелю в маленькій квартирі

Довгі торшери, розставлені по кімнаті, виконують відразу кілька функцій. По-перше – вони служать джерелом освітлення, по-друге, візуально збільшують стелю, а по-третє, створюють в кімнаті затишну і теплу атмосферу.

Від потужних люстр в якості центрального освітлення варто відмовитися, вони не підходять для маленьких кімнат. Краще віддавати перевагу стельових світильників з лаконічним дизайном на довгому дроті.

Карнизи

9 Способів візуально підняти стелю в маленькій квартирі

За допомогою стельових карнизів можна не тільки замаскувати стик між стінами і стелею – вони також можуть вплинути на візуальне сприйняття кімнати. Закріпіть карнизи так, щоб більша їх частина була зафіксована нема на стіні, а на самій стелі. Це допоможе створити ілюзію більш довгої і просторої кімнати.

Градієнт

9 Способів візуально підняти стелю в маленькій квартирі

Градієнт – плавний перехід від одного кольору до іншого. Вражаючий дизайнерський прийом, який дозволить візуально збільшити кімнату. У цьому випадку вибирайте темне підлогове покриття, нижню частину стін пофарбуйте вже трохи світлішим відтінком, який ближче до стелі стає ще світліше.

Підсвічування по периметру стелі

9 Способів візуально підняти стелю в маленькій квартирі

Якщо ви вирівнюєте стелю гіпсокартоном, його висота незмінно знижується. У цьому випадку має сенс встановити невеликі точкові світильники по всьому периметру кімнати. Вони можуть бути, як доповненням до центральної люстри, так і самостійним джерелом світла. Віддавайте перевагу лампочкам, що випромінюють холодне світло, що нагадує денний. Як випливає освітлена кімната візуально стане набагато просторішою.

Ще один прийом – установка по периметру стелі прихованої світлодіодної стрічки. Світло від неї буде розсіюватися по кімнаті, створюючи ефект польоту.

Невелика меблі

9 Способів візуально підняти стелю в маленькій квартирі

Один з найпростіших способів візуально підняти стелю – «притиснути» до підлоги всю решту меблів. Замість габаритної меблів вибирайте низенькі шафи, комоди і тумби – вони не будуть перевантажувати простір.

Великі отвори дверей

9 Способів візуально підняти стелю в маленькій квартирі

Подовжені дверні прорізи блискуче справляються зі своїм завданням по створенню ілюзії великого простору. Подібний прийом виглядає незвично і цікаво. Сам отвір можна залишити без дверей, оформивши його у вигляді арки, або ж «наростити» до дверей скляну фрамугу.

Більше вбудованих шаф

9 Способів візуально підняти стелю в маленькій квартирі

Якщо невелика меблі вам не до смаку, на допомогу прийдуть шафи-купе і вбудовані системи зберігання до самої стелі. Другі ніби зливаються зі стіною, візуально піднімаючи висоту стелі. Та й місць для зберігання потрібних речей в них маса.

Подібні прийоми допоможуть навіть саму невелику кімнату зробити більш світлою і просторою. Ви можете вдатися до одного зі способів зорового збільшення стелі або використовувати відразу кілька.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*