Згодом будь-підвіконня втрачає вигляд. І на дерев’яній, і на пластиковій поверхні з’являються потемнілі подряпини, жовті плями, розводи і сліди від квіткових горщиків. І все це в’їдається глибоко і міцно і не піддається ніяким чистячих засобів. Однак впадати у відчай не варто. Надати підвіконню оновлений вигляд можна простими і доступними способами, про які ми розповімо нижче.
Плівки
Якщо поверхня підвіконня рівна і гладка, обклейте її плівкою, що самоклеїться. Коштує вона недорого, клеїться просто і тримається міцно. У догляді невибаглива, її можна мити теплою водою. У магазинах знайдеться безліч варіантів забарвлення, з малюнками і одноколірні, різної фактури і щільності. Для дерев’яного збірного підвіконня краще взяти більш щільну, ламіновану плівку. Вона злегка згладить перепади висот між деталями, якщо вони є, і не розірветься на невеликих тріщинах і відколах. Для пластикової рівній поверхні можна вибрати плівку будь-якої товщини.
Перед обклеюванням підвіконня потрібно вимити, знежирити і висушити. Вирізати шматок плівки за розміром підвіконня і наклеїти декоративний матеріал на місце. Робити це слід не поспішаючи, потроху відокремлюючи плівку від основи і наклеюючи на підвіконня. Слідкуйте, щоб не з’являлося пухирців і перекосів. Головне, вчасно їх усувати. Плюси цього способу:
- швидко, просто, дешево;
- великий вибір плівки.
Мінус полягає в недовговічності матеріалу.
Фарбування
Класика жанру – фарбування. Це, мабуть, найдорожчий і вимагає великої підготовки варіант поновлення. Дерев’яний підвіконня спочатку треба зачистити, потім вимити і висушити, знежирити і заґрунтувати. І тільки після цього його можна фарбувати. На цьому робота не закінчується, тому що потрібно уважно стежити, щоб свіжопофарбовану поверхню ніхто ненароком не зіпсував. Фарбувати найкраще сучасної акриловою фарбою. Вона швидко сохне, у неї немає різкого хімічного запаху. Все це відноситься до дерев’яного підвіконня.
Фарбування пластику – процес складний і не всім під силу. Спочатку пластикове підвіконня полірують наждачним папером і двічі обробляють ґрунтовкою, призначеної для пластику. Після цього можна приступати до фарбування. Фарбу беруть теж спеціальну. Технології полірування і грунтовки пластика досить складні, та й фарбування має свої особливості. Тому фарбування такої поверхні краще передати в руки фахівців.
Плюси способи:
- довговічність;
- великий вибір відтінків фарби, можна вибрати матову або глянсову;
- перешкоджає вбирання вологи і утворення цвілі.
мінуси:
- досить дорогий варіант;
- потрібна велика робота з підготовки поверхні.
Накладки ПВХ
Установка накладки не вимагає ніякої додаткової підготовки підвіконня, зате швидко і просто вирішує всі проблеми плям, подряпин. Замовити її можна за розмірами підвіконня, а встановлюється вона на клей. Найбільша складність, з якою ви зіткнетеся – визначитися з кольором матеріалу.
плюси:
- простий монтаж;
- не потрібна попередня підготовка поверхні;
- довгий термін експлуатації;
- низька вартість.
Мінусів у цьому способі не виявлено.
Маскування аксесуарами
Якщо площа підвіконня велика, можна додати в інтер’єр трохи креативу, а заодно оновити непривабливу поверхню. Використовуйте текстиль, тільки не у вигляді звичних штор, а у вигляді різноманітних подушок і в’язаних покривал. Подушки укладіть в ряд, зробивши з них ложе, яке можна задекорувати покривалом. Пару подушок поставте на ребро – на них можна буде спертися або прилягти, якщо дозволяє довжина підвіконня. Взагалі варіацій декору за допомогою подушок і в’язаних покривав багато. З них можна робити крісло, просто укласти їх на підвіконні в акуратні стопочки або використовувати за прямим призначенням.
плюси:
- з’явиться ще одне місце для відпочинку;
- перетворення інтер’єру;
- не вимагає великих фінансових вкладень;
- можна просто змінити.
Мінус в тому, що це місце стане улюбленим всіма членами сім’ї, і до нього вишикується черга.
Втративши вид підвіконня – не привід для відчаю і переживань. Варіантів його перетворення багато. Кожен бажаючий вибере для себе відповідний з урахуванням власних побажань і можливостей.