Все про екостилі для кухні

Інтер’єр, в якому живе, працює і відпочиває людина, – важлива частина його життя. Від того, наскільки комфортно і безпечно влаштовано житло або робоче середовище, залежить здоров’я, настрій і продуктивність. Вибираючи стиль для інтер’єру, варто з особливою увагою підійти до цього питання і постаратися врахувати всі моменти оформлення приміщення.

Сумісність стилю і екології

Все про екостилі для кухні
Типовий приклад кухні в екостилі

Дизайнери-скандинави по праву вважаються родоначальниками екологічного стилю в інтер’єрі. Поєднання новаторських рішень і екологічно безпечних матеріалів – основа оформлення приміщень в екостилі. Існує думка, що на скандинавських художників неабиякий вплив надали японські фахівці інтер’єрного дизайну, які гармонійно використовували в своїй роботі натуральне дерево, тканини з екоматеріалов, використовуючи аналогію з природою.

Наближення до природності, простоті навколишнього світу – основні постулати екостилю, який ні в якому разі не можна прирівнювати до сільським віянням в оформленні приміщення.

Принципи, яких необхідно дотримуватися для створення екостилю в інтер’єрі:

  1. Мінімалізм у виборі меблів в союзі з великим простором приміщень. Не варто перевантажувати місткі площі безліччю деталей, меблів та інших речей.
  2. Світлова насиченість інтер’єру повинна імітувати велику кількість світла, незалежно від того, природне освітлення (великі вікна, скляні двері і т. П.) Або штучне (люмінесцентні лампи, підводка від світлодіодів) вибрано для цього завдання.
  3. Використання в інтер’єрі переважно матеріалів натурального походження – льон, бавовна, дерево, камінь, джут, ротанг, бамбук.
  4. Відтінки кольорової палітри оформлення – світлі, близькі до природних (пісочний, кремовий, білий, зелений).
  5. Аксесуари з натуральних матеріалів, безліч рослин, кімнатних квітів – обов’язкові для дизайну в цьому стилі.

На кого орієнтований екодизайн

Оазис з натуральних матеріалів можна влаштувати будинку і тим самим отримати відмінне розслаблення після напруженого трудового дня.

Інтер’єр в стилі еко підійде:

  1. Для любителів рослинності і квітникарів, захоплених вирощуванням природних «друзів» людини.
  2. Для тих людей, у кого немає можливості бувати на природі. Замовники або організатори екостилю – бізнесмени, завантажені на роботі з ранку до вечора, що знаходяться в цейтноті; люди з обмеженими здібностями, які не мають можливості виїхати за місто, пенсіонери без дач. Для багатьох з них екостиль служить свого роду антидепресантом і інструментом для зняття стресу, засобом поповнення втраченої зв’язку з природою.
  3. Захисникам екології, які дбають за навколишнє середовище. Екологія – не тільки стиль їхнього життя, а й основа мислення.
  4. Любителям творчого підходу до оформлення інтер’єру, т. К. Екостиль увазі широту використання і поєднання елементів з інших стилів. Головне, витримати натуральність матеріалів і прообраз навколишнього світу.

Фотогалерея: приклади оформлення екокухні

Імітація дерева на стіні, вставка зображення зеленої рослинності, дерев’яні меблі, фіранки з лляної тканини Дерев’яні балки в отворі і в верхній частині стіни, кам’яна стільниця, живі квіти у вазі, велике вікно Зображення соняшників, соняшники в плетених вазі з натурального матеріалу, плетені сухарніца , дерев’яний гарнітур Використання скла з вкрапленнями метеликів, зелені рослини в великих вазонах, світло-зелений колір гарнітура Мармурова стільниця, додаткові прикраси з натуральних матеріалів, цегляна сте а під вікном, гарнітур з дерева Килим у вигляді зів’ялої трави, стильна прикраса у вигляді відполірованого дерева, дерев’яні меблі

Робимо самі еко-кухню

При плануванні екокухні слід пам’ятати, що використання ненатуральних матеріалів категорично заборонено! Здавалося б, що можна запропонувати в століття засилля пластика, полівінілхлориду і синтетики? Альтернативу некорисним матеріалами знайти можна завжди.

Вибираємо матеріали

Синтетичний матеріал або елемент обстановки

Його заміна в натуральному «еквіваленті»

Вікна ПВХ

Дерев’яні обрамлення вікон, пофарбовані лаком або фарбою, з можливим збереженням краси і структури натурального дерева

Бетонна підлога, лінолеум, наливні штучні матеріали та ін.

Рогожа з бамбука, ротанга; килим з вовни зеленого кольору, що імітує природне покриття землі.

Для екстремалів – посадка справжньої трави.

Синтетичні штори і тюль

Завіси з льону, бавовни, рулонні штори з натурального волокна з малюнком-пейзажем.

Вінілові шпалери з квітковим або геометричним малюнком

«Одяг» для стін з натуральних тканин, шпалери із зображенням або вставками натурального каменю, цегли, дерева.

Ще один варіант – 3d фотошпалери із зображенням природи

Глянцеві натяжні стелі

Імітація неба на фарбованому стелі або використання відтінків бежевих тонів у верхній частині кухні

Світильники, люстри з пвх та іншої «хімії»

Прилади для освітлення найкраще робити з натуральних матеріалів або з додаванням кам’яних, дерев’яних фрагментів

Меблеві гарнітури синтетичного походження

Меблі з натуральних матеріалів або часткове їх використання

Екологічність дизайну кухні можна зберегти, якщо застосовувати такі матеріали:

  • панелі з дерева, бамбука, пробки, каменю – для стін;
  • паркет, покриття з дощок, плитка з натурального каменю (або його вкраплень) – для підлоги;
  • ротанг, дерево, каміння елементи – для меблів;
  • глина, фарфор, дерево, камінь – для прикраси інтер’єру (для ваз, статуеток, підлогових елементів, картинних рамок);
  • лляні або бавовняні тканини, рулонні штори з зображенням рослинності або пейзажів – для вікон;
  • глина, джут – для квіткових горщиків.

Звичайно, натуральні матеріали недешеві, але дотримання екостилю вимагає максимальної кількості природності і наближеності до природи.

Колірні переваги

Колер в стилі еко знаходиться в палітрі коричневих і зелених кольорів, наближених до природних забарвленням.

Тепло, затишно і спокійно буде на кухні з переважанням персикового, блакитного і ніжно-зеленого кольору. Ніяких яскравих і ріжучих очі плям!

Найчастіше для оформлення кухні в екостилі вибирають білий колір. Він найбільш підходить для того, щоб зробити акцент на природності і для поєднання з іншими контрастними поєднаннями. Застосування білого кольору дає можливість візуально збільшити простір, що особливо актуально для малогабаритних приміщень.

Пісочний, кремовий, блакитний, зелений, жовтий (неяскравий) кольору чудово гармонують з білим кольором, але можуть застосовуватися і в якості основних.

Використовувати тільки білий колір дуже небезпечно, тому що цей варіант вимагає уважного ставлення в плані перевантаженості інтер’єру додатковими деталями.

Вибираючи колір для оформлення екокухні, слід тримати в голові всі природні субстанції: небо, землю, траву, каміння, воду. Відштовхуючись від натуральної їх забарвлення можна поєднувати різні відтінки і кольори, головне – не виходити за рамки природності.

Плануємо обстановку

Складаючи план майбутньої екокухні, необхідно дотримуватись основних постулатів цього стилю – багато вільного простору, переважання світлих тонів, світла, велику кількість живої рослинності. Меблі, прикраси, стіни, підлогу, стелі – із застосуванням максимальної кількості натуральних матеріалів. Не варто захаращувати кухонний простір великою кількістю меблів, тільки найнеобхідніше і прийнятне в цій обстановці. Вікна – великі за розмірами або їх кілька (у власному будинку).

Прихильність до природного не виключає використання благ цивілізації у вигляді сучасних кухонних плит, мийних машин, вбудованих світильників, агрегатів з комп’ютерними можливостями.

Меблі

Все про екостилі для кухні
Для екокухні важлива натуральність у всьому

Меблі з дерева (дуб, береза, черешня), ротанга не повинна обважнювати будь-якими завитками або ніжками з «наворотами». Простота, легкість – основні вимоги, що пред’являються до меблів для кухні в екологічному стилі.

Прямолінійні шафи з спрощеної фурнітурою, обклеювання фасадної частини меблів соломкою, ротангу, бамбуком та іншими натуральними матеріалами – дуже органічно будуть виглядати в кухонному інтер’єрі екологічного спрямування.

Плетені меблі з бамбука, використання дерев’яних рейок, кам’яних стільниць (з мармуру, граніту) характерно для екокухні. Прийнятний і скляний варіант меблів з прикрасою в темі природи (розпис, вкраплення природних елементів, вітражі і т. П.)

Оформлення приміщення

Простота в оформленні основних складових кухні, наближеність до природи – основа, на яку потрібно спиратися прихильникам екостилю.

Стеля

Стеля в екокухне можна просто побілити або обшити дерев’яною рейкою, можна використовувати декорацію балками. Пофарбований в блакитний колір стеля буде перегукуватися з небесним склепінням і розширювати кухонний простір. Допускається і використання первозданності білого кольору.

Глянцеві натяжні стелі в екообстановке будуть недоречні.

При виборі матеріалів слід враховувати те, що застосовуватися вони будуть в приміщенні з підвищеною вологістю і постійними перед температур. Висока зносостійкість і стійкість до умов кухні – головна вимога при підборі матеріалів для стелі.

Підлога

Нижня частина кухні може бути викладена з каменю, керамопліткі, не заборонено використовувати покриття з дерева, але практичність таких підлог набагато гірше. Практичні господині можуть використовувати циновки з натуральних матеріалів, особливо в обідній зоні.

У зоні прийому гостей прекрасно виглядає килим, що імітує траву (за кольором і ворсу).

Стіни

Все про екостилі для кухні
Бездоганна імітація моху на стіні в кухні надає приміщенню природний вигляд

Для стінових покриттів прийнятний як економний варіант – фарбування, обклеювання недорогими шпалерами, так і дороге оформлення – корковим деревом, плиткою з глини, шпалерами з джуту, сизалю, бамбука. Сміливо можна поєднувати різні фрагментарні вкраплення на стінах – морською галькою, скляною мозаїкою і ін.

Фотошпалери 3d якості із зображенням пейзажів, натюрмортів, природних куточків стануть відмінним втіленням екологічного спрямування на кухні.

Освітлення

Важливу роль в витримці еко-стилю на кухні грає освітлення. Світлодіодні джерела – найбільш підходящі світила для обіднього столу, робочої поверхні, місця прийому гостей. Люстра з невеликими елементами декору не стане «білою плямою», вибивається із загального стильового рішення кухні.

Якщо кухня знаходиться у приватному будинку, то можливий варинат використання по максимуму природного світла. Для цього в кухонному приміщенні при плануванні житла передбачають вікна на всю стіну.

Додаткові елементи

Все про екостилі для кухні
Глиняна керамічна посуд підійде для кухні, оформленої в екостилі

Додаткові деталі кухонного приміщення теж повинні бути витримані в стилі всього оформлення. Джутові хенд-мейд прикраси, скляні баночки зі спеціями, картини із засушених квітів, дерев’яні обрамлення декоративних елементів, відполіровані камені, шматочки моху, листя в складі композицій – все це доречно на кухні з екологічним «присмаком».

Посуд найкраще брати з дерева, кераміки або скла.

Штори з екологічно безпечних матеріалів не тільки прикрасять вашу кухню, але і відмінно впишуться в стилістику приміщення для приготування їжі і прийому гостей.

Екологічність стилю буде неповною, якщо на кухні у великій кількості не будуть присутні квіти, рослини. Справжня жива стіна з моху або вирощена перегородка з натуральних кучерявих квітів підійдуть для тих, хто любить новаторські ідеї і вміє вражати гостей чимось незвичайним і «незвичайним».

Органічно в великому і світлому кухонному просторі виглядає скляний акваріум, але при його монтуванні і придбанні рибок незайвим буде врахувати переваги його мешканців. Консультація зі знавцями-аквариумистами обов’язкове.

Фотогалерея: акценти екостилю

Трава, вирощена прямо на столі екокухні, може стати справжньою сенсацією, але чи всім сподобається такий експеримент Плетені елементи декору з натуральних матеріалів будуть дуже доречні на екокухне Обрамлення і рамка картини, що висить на стіні, виконані з натуральних матеріалів, бамбукових елементів. Ваза на столі – простої форми з натурального матеріалу Світлі завіси легко пропускають денне світло, виконані з лляної тканини Невеликі занавесочки на маленьких вікнах можна зшити навіть з мішковини. прикрасивши їх яскравою тасьмою

 

Вибираючи екологічний стиль для кухні, постарайтеся дотримуватися натуральності і у виборі продуктів, їх приготуванні, віддаючи перевагу стравам, зробленим на пару, відфільтрованої воді. Подбайте про організацію очищення повітря в кухні за допомогою очищувачів повітря, витяжок.

Екокухня зробить ваше життя приємною, гармонійної і співзвучною природі.