Багато хто віддає перевагу ігнорувати модні тенденції і вибирають консервативні варіанти дизайну, які ще довго будуть вважатися актуальними. Тому цікаві питання, чи варто додавати в палітру інтер’єру будинку зелені тони, наскільки цей колір поєднуємо з іншими, чи можна використовувати штори оливкового, фісташки, смарагдового і інших відтінків цієї палітри при облаштуванні кімнат в різних інтер’єрних стилях.
Зелені штори в інтер’єрі: дизайнерські тренди 2017 року
Дизайнери дружно визнали зелений наймоднішим кольором цього сезону. Незважаючи на те, що фахівці інституту кольору Pantone ратують за тон молодого листя, декоратори дружно прикрашають інтер’єри усіма відтінками від ніжно-салатового до темного хакі. Тона використовуються:
- на стінах – фарбування, шпалери, декоративна штукатурка;
- в текстилі – штори, килими, м’які меблі;
- в різних декоративних дрібницях.
Ця тенденція є продовженням загального прагнення до екологічності. Оскільки бажання відпочити від міської суєти на лоні природи стає тільки сильніше, можна бути впевненими, що зелений закріпиться в інтер’єрах надовго.
Щоб зробити свій будинок актуальним, не потрібно міняти меблі та перефарбовувати стіни, але оновити штори і додати пару-трійку декоративних подушок варто вже зараз. Підберіть відтінок, відповідний до іншого текстилю, кольору стін, картині або декоративним дрібничок.
Фотогалерея: красиві інтер’єри з зеленими шторами
Без соковитих бирюзово-зелених акцентів біла спальня виглядає нудно Затишний куточок можна оформити в салатових тонах Оливка і гіркий шоколад – завжди вдале інтер’єрне поєднання Чудовий варіант для молодят – весняна зелена спальня Яскрава французька штора гармонійно доповнює кітчеву вітальню вишуканість поєднання м’яти, бузку і лілового підійде для кімнати малюка Оливковий добре виглядає поряд з дерев’яними меблями будь-якого відтінку Дуже сучасне поєднання тонів – смарагдовий і теракотовий Завдяки узорно ка ту зелена штора виглядає ще благородніше Біло-зелена штора відмінно розбавить строгість англійського стилю Відмінний приклад суворої еклектики з класичною основою – темні зелені гардини в інтер’єрі Рулонні штори кольору зеленого яблука підійдуть і для кантрі, і для мінімалізму нестандарное підхоплення штор відмінно підкреслює стиль ар-деко
Кольоротерапія про відтінки зеленого
Східні мудреці були впевнені, що зелений – найсильніший відтінок, він помітніше інших впливає на душевну енергію людини. Він підсвідомо сприймається як символ здоров’я і гармонії, а також покращує апетит. Тому з зеленими тонами на кухні будьте обережні, використовуйте їх тільки в якості акцентів. Дозволити собі зелену кухню можуть тільки від природи худорляві люди і сім’ї з дітьми.
В традиції феншуй зелений також вважається дуже позитивним кольором, символом достатку у всіх сферах (від фінансів до здоров’я), а також внутрішньої рівноваги.
Фахівці з лікування кольором стверджують, що такі тони:
- допомагають розслабитися після роботи, побороти негативні емоції, заспокоюють;
- оздоровлюють очі, роблять позитивний вплив на бронхи, знімають головний біль, стабілізують кров’яний тиск і роботу печінки;
- сприяють зосередженню на поставленому завданню, тому відмінно показують себе в кабінетах і кімнатах школярів.
Варто враховувати, що зелений – це поєднання синього і жовтого. Залежно від переважання кожного з компонентів зелений може бути теплим або холодним і відрізнятися за своїми властивостями.
Найцікавіші відтінки зеленого для штор
Кожен з тонів може бути розбавлений додаванням у фарбу чорного (затемнюють) і білого (осветляющего) квітів. Якщо ви підбираєте комплект штори + тюль, штори + подушки, штори + килим, подтона можуть бути різними, але основний тон повинен бути один.
Оливковий
Серед всіляких відтінків сьогодні найбільш виграшно виглядають ніжно-оливковий, темний і просто оливковий, так як вони ближче до зеленого. Американські дизайнери особливо люблять їх, вважаючи оптимістичними і життєрадісними.
Яскравий оливковий добре виглядає в сучасних стилях, темний вдало доповнює класику і етно, ніжна оливка гармонійно вписується в східний мінімалізм, сканди і еклектику. Завдяки безлічі тонів, цей відтінок палітри вважається універсальним для будь-якої кімнати.
Для оформлення вікон підійде легкий і однотонний, щільний, з набивним малюнком і безліччю декоративних складок оливковий текстиль. Непогано виглядають і японські панельні штори в цьому кольорі.
Чим більш насиченим оливковий колір, тим світліше повинні бути стіни і меблі. Як акценту допустимо використання декору і крісла з темного дерева. В інтер’єрі зеленуваті відтінки оливкового чудово поєднуються з його коричневими тонами. Вдалих компаньйонів легко знайти в наведеній вище таблиці. Добре виглядають поєднання з теплими відтінками білого (слонова кістка, яєчна шкаралупа, льон), бежевого. При правильному підборі півтонів оливка дуже виграшно виглядає з теракотовим, але ось поруч з чистим сірим здається бруднуватої. Якщо вам хочеться створити контраст з чорним, краще пом’якшити його до гіркого шоколаду або коричнево-оливкового, це буде виглядати гармонійніше.
Салатовий
Це найбільш весняний відтінок. З його допомогою легко привнести в інтер’єр відчуття свіжості і прохолоди. Він добре виглядає в кімнатах прованс і кантрі, де може служити фоном для квітів на шторка з оборочками.
Якщо ви хочете повісити однотонні салатові фіранки, вибирайте тюль, або штори з ніжних струмуючих тканин, можна з легким блиском. Багатошарові композиції будуть доречні і в неокласика. Для стилів лофт і хай-тек салатовий занадто ніжний, але в мінімалізмі його можна використовувати як один з додаткових тонів. Штора в такому випадку повинна бути щільною, краще рулонної, плісировані або римської.
Салатовий буде вдалим вибором для спальні та дитячої кімнати (краще дівочої або для різностатевих дітей). Оскільки колір дуже м’який та ніжний, його можна собі дозволити у великих кількостях: на шторах, тюлі, покривалах, накидках на крісла, приліжкові килимки.
Він відмінно поєднується з такими ж м’якими, злегка приглушеними відтінками рожевого, блакитного, жовтого, бірюзового, бузкового. Що стосується монохромних компаньйонів, салатовий дружить з білими і ніжними сірими тонами. Темно-сірий і чорний використовувати не варто: контраст буде виглядати занадто грубо.
Фісташковий
Це більш теплий і яскравий колір, ніж салатовий. Він вважається одним з безпрограшних варіантів для тих, кому хочеться додати в будинок соковиті акценти. Фісташка не розкриється своєї краси в англійському стилі, ар-деко або хай-теку, але здатна подружитися майже з будь-яким іншим стилем і будь-яким приміщенням.
Цей колір сприймається як жіночий, тому добре виглядає в домашніх інтер’єрах, а загальний офіс може зробити трохи затишніше. У строгому чоловічому кабінеті фісташка доречна лише в дрібних акцентах (кант штор, статуетка) за умови, що там використовується темніший відтінок зеленого – смарагд, хвоя, болотний.
Фісташка традиційно поєднується з білими і бежевими відтінками, приглушеними кольорами землі, кораловими і червоно-помаранчевими тонами, природними відтінками деревини і соломи.
У дитячій кімнаті чудово виглядає тандем фісташки і рожевого конюшини, лілово-бузкового, ніжно-блакитного, персика, карамелі і бірюзового.
Для інтер’єрів у стилі ф’южн допустимо поєднання фісташки з глибокими червоно-фіолетовими тонами, темним сапфіром, смарагдом.
Цей колір можна використовувати у великих і маленьких кімнатах, так як він не має сильного впливу на візуальне сприйняття розмірів. Але чим менше кімната, тим прозоріше повинні бути штори.
Лаконічні моделі штор виглядають не завжди виграшно, зате довгі гардини з великою кількістю тканини здаються прекрасними, незалежно від фактури і ступеня прозорості тканини. Якщо ви любите ламбрекени, зробіть їх повітряними або зшийте з тканини-компаньйона бежевого або білого кольору.
Болотний
Болотний колір традиційно вважається чоловічим. Володіючи заспокійливі властивості зеленого, він виглядає більш стримано і строго, тому частіше використовується в оселях холостяків, офісних приміщеннях і домашніх кабінетах.
Але штори подібного відтінку здатні гармонійно вписатися в обстановку вітальні, спальні, кухні. У дитячій краще застосовувати болотний дозовано, штори повинні бути не однотонними, а візерунчастими.
Він добре виглядає в стилях, які традиційно використовують природні приглушені відтінки, – класика, східний мінімалізм, екологічний. Припустимо його використання в чоловічих мінімалістичний інтер’єрах, але краще в поєднанні з більш активними зеленими тонами.
Вибираючи модель болотних штор, віддайте перевагу простому дизайну: прямим гардинам, східним панелям, роллетам, плісе. Тканина краще підбирати щільну, так як на просвіт болотний колір виглядає невибагливо. Створюючи багатошарову композицію, доповніть текстиль вуаллю кольору топленого молока.
Дизайнери інтер’єрів радять поєднувати болотний з теплими білими, шоколадними, гірчичним, зеленими тонами з переважанням жовтого і сіро-блакитний гамою. Для контрасту можна додати глибокий бордо, баклажан, малину, але краще в якості невеликих вкраплень. Ахроматичні кольори також підійдуть, але чистим чорним і темно-сірим зловживати не варто.
На відміну від більш яскравих відтінків болотний звужує простір, тому може використовуватися в кімнатах невеликого розміру.
Хакі
Колір хакі має кілька відтінків. Це самий мужній колір, оскільки звично асоціюється з армійської формою.
Використання хакі в інтер’єрах аналогічно болотному, тобто він зустрічається не тільки в брутальних сучасних інтер’єрах, а й в класиці, англійською, східному і навіть Провансі.
Штори кольору хакі не повинні бути занадто ошатними і блискучими. Модель може бути і простий, і багатошаровою, і навіть прикрашеної буфами. Тканина краще підбирати матову з вираженою, грубуватою фактурою.
Колір відмінно поєднується з темними відтінками сірого, усіма тонами бежевого, шоколаду, а також бирюзово-зеленим, м’ятним, болотним, смарагдовим, гірчичним. Якщо хочеться зробити інтер’єр більш життєрадісним, його варто доповнити акцентами цегляно-оранжевого кольору. Штори хакі можна використовувати в будь-якій кімнаті вашого будинку: вітальні, спальні, дитячої (особливо для гіперактивних дітей). Вони будуть доречні навіть в кухні, так як майже не впливають на апетит.
М’ятний
Його можна зустріти в більшості стилів інтер’єру, в тому числі пафосному бароко, розкішному ар-деко і молодіжному гламурі. Залежно від яскравості обраного тону він може виглядати і зухвало, і благородно.
М’ятний колір через велику частку блакитного і підсвідомого освіжаючого ефекту вважається холодним. Тому в прохолодних північних кімнатах його можна застосовувати тільки в якості акцентів. Зате в приміщеннях, що виходять на південь, де влітку буває надмірно жарко, його варто використовувати в будь-яких кількостях. Ніжні відтінки прекрасно розширюють простір невеликих кімнат, а насичені – допомагають акцентувати увагу на перевагах кімнати.
Цей колір прекрасно уживається з різними відтінками: червоно-помаранчевими тонами будь насиченості, гірчичним, коричневим, малиновим (від ніжного полуничного до бордо), синьо-зеленим і сіро-блакитним, яскравим салатовим. Поєднання м’ятного з ахроматичними квітами традиційно вважається вдалим, але тандем з чорним виглядає грубувато.
Ідеальні м’ятні штори однотонні, довгі, зшиті з м’якої струмує тканини, можна з ефектом оксамиту.
Грубі фактури і занадто щільні тканини дешеві м’яту, роблять її не такою вишуканою, тому намагайтеся уникати рулонних і плісированих штор цього відтінку.
Темно-зелений
Темний зелений колір – візитка благородної класики, англійського стилю, суворого бароко. Не менш вдало він виглядає в строгому мінімалізмі, кантрі, сучасної еклектики і сканди.
Штори цього відтінку найкраще вішати на металевий карниз, оскільки його блиск дуже виграшно доповнює подібні тони. Темну зелень можна поєднувати з золотом, сріблом, латунню, сталлю і навіть бронзою.
Темно-зелені штори часто шиють з блискучих і оксамитових тканин, відмінно виглядають і моделі в техніці омбре. Оскільки такі гардини більш популярні в традиційних інтер’єрах, вони зазвичай довгі, класичні, з великою кількістю глибоких складок. Для сучасних кімнат добре підходять римські штори.
Оскільки цей відтінок досить темний, він не підходить для дитячих кімнат, коридорів та інших приміщень невеликого розміру.
Колір соснової хвої нагадує про сукні більярдного столу, тому дуже виграшно виглядає в чоловічих інтер’єрах, від домашнього кабінету до вітальні холостяка.
У вітальні або спальні з жіночим характером темно-зелена штора доповнюється підхопленням з металевими квітами або листочками, дерев’яним різьбленням або великий декоративної пензлем. Якщо в кімнаті стоять меблі зі світлої деревини під прозорим лаком або вироби кольору венге, можете сміливо доповнити її темно-зеленими шторами.
Смарагдовий
Це досить глибокий і насичений тон, тому використовується тільки в якості додаткового або акцентного відтінку. Не існує стилю, в якому смарагдовий виявився б недоречним. Навіть в ампірі, модерні, марокканському стилях. Його використовують, коли хочуть підкреслити розкіш, багатство, благородство. У кожному дорогому готелі є апартаменти, оформлені в смарагдових тонах.
Смарагдові штори зроблять більш ефектною вітальню, додадуть благородну вишуканість спальні, додадуть гармонію в кімнату підлітка. У дитячій кімнаті довгі гардини можуть здатися занадто суворими, тому там краще використовувати короткі моделі або мереживну тканину.
Кольорові компаньйони смарагду – це приглушені відтінки лілового, кориця, темно-червоний, глибокий синьо-зелений, баклажановий, ніжні відтінки бірюзи. Штори цього тону також підходять для вершково-кавових, білих і сірих кімнат.
Смарагдовий – один з тих відтінків, з якими важко помилитися. Якщо ви не впевнені, який тон зелені буде виглядати в кімнаті краще, беріть саме його. На відміну від універсальної фісташки він не тільки добре поєднується майже з будь-якої обстановкою, але і однаково подобається і чоловікам, і жінкам.
Малахітовий
Він просто створений для об’єднання в одному інтер’єрі різних відтінків зеленого. Якщо у вас смарагдовий килим, темно-зелений диван і бірюзові стіни, подружити їх допоможуть саме малахітові штори. Подібний інтер’єр відразу навіває асоціації з однойменною виробним каменем.
Не менш хороший малахітовий колір і як освіжаючий відтінку, подібно салатовому і яскравою фісташці. Такі штори краще виглядають в легких сучасних інтер’єрах: мінімалізмі, функционализме, сканди, Урбані. Для класики або бароко він занадто яскравий, для хай-тека – недостатньо чистий.
Якщо ви шукаєте вдалий контраст до чистого червоному кольору, вибирайте саме малахіт, так як інші тони або пріглушат червоний, або зроблять його недоладним. Він також створює гармонійні поєднання з нейтральними кольорами, всіма іншими відтінками зелені, ягідними, синьо-блакитними, жовтими, фіалковими тонами.
Малахітовий колір подобається хлопчикам і дівчаткам, тому часто використовується саме в дитячих кімнатах. Штори подібного тони підійдуть і тим, хто хоче створити бадьору обстановку у вітальні або спальні. Цей відтінок добре виглядає в будь-яких тканинах і моделях, але дизайнери зазвичай воліють максимально довгі вузькі гардини.
Бірюзовий
Щоб залишатися в тренді, серед відтінків бірюзи слід вибирати не чисті тони, а відтінки з додаванням крапельки зелені.
Це розкішний варіант для тих, хто не дуже любить зелений, але хоче зробити свій будинок модним. Найбільш гармонійно бірюза виглядає в середземноморському і грецькому стилі, але її яскраві тони нерідко застосовуються в Урбані, лофт, еклектики, а приглушені – в неокласика, ретро, Провансі і рустикальном стилі. Бірюзові штори шиються не тільки з однотонних, але також з візерункових тканин, причому тон принта може майже не відрізнятися від фонового кольору. Чим яскравіше вибраний відтінок, тим простіше має бути крій штори. У неокласичну кімнату можна зшити складні багатошарові штори з буфами, але краще, щоб вони були світлими і однотонними.
Бірюзового в кухні можна не боятися, так як за своїм спектру він вже ближче до блакитного, ніж до зеленого, а тому навіть злегка пригнічує апетит.
Якщо ви хочете зробити спальню, що розташовує до спокійного відпочинку, вибирайте ніжні тони бірюзи або штори з ефектом омбре.
Фотогалерея: вдалий вибір бірюзових штор для різних стилів
Бірюзові штори злегка освіжають яскравий вінтажний інтер’єр Завдяки бірюзовим шторам монохромна кімната наповнюється фарбами Ніжний бирюзово-зелений чудово підходить для будуара Ніжний відтінок зеленої бірюзи найкраще підходить для південних кімнат Чудове поєднання бірюзовою зелені і яскравою синяви виглядає стильно Активний принт робить бірюзу ще яскравіше
Колір морської хвилі
Він сильно нагадує бірюзу, що складається з блакитного і зеленого, але є поєднанням синього і зеленого. Цей відтінок також володіє освіжаючим і заспокійливим ефектом, допомагає «охолодити» спекотні кімнати і злегка приглушує апетит. Він добре гармонує з тими ж відтінками, що і бірюза, але трохи більш яскравими.
Рекомендації по використанню штор кольору морської хвилі повністю аналогічні бірюзі, так як тканини цих відтінків дуже схожі.
Особливо темні відтінки моря виглядають майже як блакитні.
Зелений колір практично універсальний. Ви точно зможете підібрати вдалий тон, який доповнить і освіжить інтер’єр будь-якого стилю.