Якщо ви хочете переробити ванну кімнату у вашому будинку, то ви будете приємно здивовані тому, що ви можете самостійно виконати більшість будівельних робіт. Існує багато нескладних прийомів, як зробити ремонт у ванній, а також у продажу ви знайдете всі необхідні вам інструменти і будматеріали.
Розглянемо найголовніші етапи і їх особливості і дізнаємося, як зробити ремонт у ванній своїми руками, без допомоги професійних будівельників.
З чого почати ремонт у ванній
Якщо ваша сантехніка прийшла в непридатність, то її потрібно замінити новою. Щоб демонтувати і винести старий унітаз вам потрібно спочатку перекрити воду і відкрутити шланг для її подачі. Спустіть всю воду, зніміть манжету і бачок. Відбийте плитку або цементний розчин у підстави, якщо є кріплення до підлоги, то вибийте саму чашу. Відведення біля труби можна розбити, а сам отвір заткнути ганчіркою, також можна постаратися прочистити стик каналізаційної труби і відводу від розчинів і ущільнювачів, а потім вийняти унітаз. Почистіть розтруб від керамічних уламків молотком і зубилом (відео).
Демонтувати ванну теж не дуже складно, а ось виносити її необхідно з помічником. Спочатку розберіть сифон внизу, проріжте ножівкою або збийте зубилом зливну грати, при цьому слив повинен вийти через отвір у ванні. Відключіть переливної трубу і витягніть відвідну трубку з каналізаційного розтруба, а потім заткніть його кляпом. Ліквідуйте всю облицювання з боків зубилом або стамескою, розпиляти чавунні ніжки і залізобетонні підставки. Раковина знімається за аналогічним принципом – спочатку перекриваються і від’єднуються всі комунікації, а вже потім піднімається сама чаша. Для цього відкрутіть гайки або розріжте трубу за допомогою ножівки, потім під сифон поставте відро, відкріпите його.
Навісну трубу, яка пов’язана зі стічних отвором потрібно від’єднати. Ножівкою розріжте кріплення умивальника зі стіною, а якщо він на стійці, то спочатку вийміть стійку, а потім і сам умивальник. На завершення відкрутити змішувач.
Очищення поверхонь від старого декоративного покриття
Коли приміщення повністю звільнилося, приступайте до зняття всього старого непридатного декоративного покриття. Перед початком демонтажу не забувайте правильно захистити себе очками, протизапорошений респіратором і рукавичками.
Фарбу можна зняти за допомогою будівельного фена, їм нагрівається стіна, а потім фарба відскоблювати гострим шпателем. Залишки потрібно зачистити крейдою, а також можна нанести спеціальний хімічний розчин.
Плитка, як з підлоги, так і зі стін забирається молотком, зубилом або перфоратором. Повністю очищені поверхні потрібно убезпечити від появи грибка і цвілі, для цього зачистите площа до бетонного або цегельного підстави, обробіть ділянку паяльною лампою, щоб випалити вже пророслу цвіль, а потім нанесіть якісні розчини, які захищають від грибка і дезінфікують.
Вирівнювання підлоги і стін
Коли ваша ванна кімната повністю очищена від покриття, вся техніка винесена, а стіни оброблені протигрибковим розчином, настав час вирівнювання підлоги і стін. Рівними стіни можна зробити за допомогою цементної штукатурки, при її нанесенні ви будете користуватися:
- штукатурними маяками;
- правилом;
- шпателями;
- дрилем;
- дюбелями з саморізами;
- рівнем;
- шпагатом.
Зробіть виміри по стінах і закріпіть шпагат на дюбеля, розташуйте маяки, перевірте рівність їх розстановки рівнем, потім замісіть розчин, суміш повинна настоятися 5 хвилин, після цього її слід, знову перемішати.
Тепер набирайте шпателем масу і накладайте на стіну по маячкам, а коли вона почне схоплюватися, беріть правило, встановіть його на маяки і ведіть його по стіні зі свіжим розчином знизу вгору, розгладжуючи його. Шар цементу в 1 см. Сохне добу, якщо в подальшому ви будете фарбувати стіну або клеїти на неї шпалери, то через 4 години після цементування затріть її поліуретанової теркою.
Коли ви завдасте необхідну кількість вирівнюючих шарів, можна приступити до грунтовки і шпаклівки.
Вирівнювання гіпсокартоном не вимагає цементування, але, з іншого боку, він забирає частину простору. Існує дуже простий метод кріплення листів без каркаса – на клей, який повністю засихає за півгодини. Пластини кріпляться по маяках і рівню. Стіни потрібно попередньо ретельно очистити і прогрунтувати, потім оцінити кривизну. Якщо ви спостерігаєте відхилення в 7 мм, то клеїти можна вже відразу, а якщо кривизна в 2 см, то клей потрібно наносити коржами.
Відхилення більше двох сантиметрів вимагають каркасний метод кріплення гіпсокартонних листів. При цьому способі потрібні спрямовує і стієчний металеві профілі. Направляючі профілі паралельно кріпляться спочатку до стелі, а потім до підлоги. У конструкцію потрібно вставити набір стоєчних профілів за допомогою напрямних саморізів на відстані 50 см, кожен стієчний профіль кріпиться до підвісу, закріпленому на стіні. Гіпсокартонні листи прикріплюються до одержали металевого профілю саморізами.
Пол у вашій ванній також підлягає вирівнюванню. Зніміть стару плитку або дерев’яний настил, збийте молотком і зубилом горби, очистіть патьоки. Відбійним молотком або перфоратором видаліть непотрібні великі виступи, а також стару стяжку.
Поставте лазерний рівень на найвищу точку на підлозі і проведіть від неї рівну горизонтальну лінію по всіх стінах – по цій лінії буде проходити дорівнювала покриття.
Використовуйте для заливки зручні для самостійного ремонту самовирівнюючі суміші та прокладете гідроізоляцію, яка може бути зроблена пергаміном, руберойдом або товстим поліетиленом.
Водонепроникний матеріал викладається на підлогу з запасом в 20 см на стіни внахлест. Стики і місце зіткнення зі стіною потрібно заклеїти мастикою резинобитумной. Після укладання гідроізоляційного шару встановіть маяки на дюбеля і по ним заливайте вирівнює суміш. Інструкцію щодо правильного використання ви знайдете на упаковці.
Кріплення керамічної плитки
Отже, тепер ваша ванна кімната з рівними стінами і підлогою, готова до нанесення нового декоративного покриття. Кращий вибір – це керамічна плитка. По-перше, ви зможете придбати її за доступною для вашого бюджету ціною, по-друге, її зовсім не складно укласти без допомоги майстрів, а, по-третє, сьогодні ви можете вибрати абсолютно будь-який розмір, відтінок і візерунок.
Коли ви визначитеся з розташуванням сантехнічних приладів, приступайте до грунтовки з великою зернистістю для якісного зчеплення плиток. По вирівняні підлозі зручно визначати нижній ряд, проте все одно перевірте рівне становище першої плитки рівнем. Відзначте її положення і расчертите рівні позначки по всіх стінах.
Коли у вас буде готова смуга, в яку ви будете вклеювати плитки, розрахуйте, скільки матеріалу і як доведеться обрізати. Заміряйте відстань на подразнень частини і клейте їх в останню чергу в кути, а починайте краще з відступом з цілих пластин. Наносите розчин на керамічну пластину вертикально, а на стіну горизонтально, притискайте. Використовуйте розділові хрестики, коли укладання закінчилася, обробіть поверхню затіркою потрібного кольору.
Для статі діє той же принцип, але кладку потрібно починати від центру. Тобто, визначте рівний квадрат по центру приміщення, і починайте рухатися від нього, також необхідно вказати, де потрібно підрізати матеріал.
Установка нових приладів
У готовому облицьованому приміщенні залишилося тільки встановити нову сантехніку і розмістити елементи декору. Монтаж будь раковини починають з визначення її висоти. Зробіть розмітку на стіні, де буде розташовуватися кріплення і отвори для нього, потім просвердлите їх, забийте дюбелі і прикрутіть шпильку для кріплення.
Зверніть увагу, що всі робочі деталі йдуть в комплекті з раковиною, туалетом або ванною. Змішувач монтується на ще не закріпленому умивальнику, а потім всі разом надівається на готові кріпильні шпильки на стіні. Якщо є в комплекті тумбочка або опорна ніжка, то і їх потрібно прикріпити до стіни. Потім підключіть шланги і сифон до каналізації.
Унітаз можна кріпити на шурупи, угвинчені в дюбелі до плитки або цементу, а також на епоксидний клей. Ділянка, який приєднується до каналізаційного відведення, промащується суриком з оліфою, обмотується смоляний тканиною і вставляється в каналізаційний розтруб. Стик закріплюється розчином з цементу і піску. Бачок кріплять на полицю унітазу, приєднують патрубок гумовою манжетою до горловини, або його фіксують на стіні і підводять до нього трубу (відео). За тим же принципом встановлюється ванна і душ, головне надійно поєднати шланги і труби з готовою каналізаційною системою.
Як можна переконатися, ви здатні своїми руками виконати більшість ремонтних робіт. Тому, думаючи, як зробити ремонт у ванній своїми руками, купіть тільки необхідні інструменти і приступайте до роботи самостійно нічого не побоюючись.