Самостійне будівництво навісу для мангала або барбекю

Навіс для мангала або барбекю – невід’ємний атрибут практично будь-якої зони відпочинку, в якій відведено місце для приготування їжі. Виняток становлять гриль-альтанки, де все знаходиться під одним дахом. В інших випадках доводиться братися за самостійне зведення укриття для джерела вогню.

У цій статті ми розглянемо недорогі варіанти простих навісів для мангалів – з полікарбонату, дерева і т. Д. Також тут є покрокове керівництво по монтажу дерев’яної споруди.

Самостійне будівництво навісу для мангала або барбекю Самостійне будівництво навісу для мангала або барбекю Самостійне будівництво навісу для мангала або барбекю Самостійне будівництво навісу для мангала або барбекю Самостійне будівництво навісу для мангала або барбекю Самостійне будівництво навісу для мангала або барбекю

Різновиди навісів для мангалів і барбекю

Нижче наведені чотири варіанти укриттів для джерела вогню: два дерев’яних і два металевих.

Дерев’яні навіси для барбекю і мангала

Найпростіший варіант – дерев’яний або металевий навіс для мангала, вмонтований до стіни будинку. Прибудова збирається швидко, самостійного фундаменту або скільки-небудь серйозного підстави не вимагає. Будується такий навіс для барбекю своїми руками в буквальному сенсі з підручних матеріалів. Це можуть бути обрізки бруса, дощок, гілля дерев та т. Д. Додатково буде потрібно невелика кількість метизів для кріплень.

Зверніть увагу: єдиний недолік такого навісу для барбекю або мангала – його не можна монтувати до дерев’яних будинків. Це пов’язано з тим, що джерело вогню буде знаходитися безпосередньо під стіною, а, отже, вона повинна бути жаростійкої. Крім того, будівля не може перебувати поблизу вікон, вентиляційних віддушин і зовнішніх блоків кондиціонерів. Самостійне будівництво навісу для мангала або барбекю

Приклад виготовленого навісу над мангалом своїми руками: фото пристенной конструкції з дерева

Якщо будинок дерев’яний, то побудувати окремий навіс для мангала на дачі своїми руками буде найкращим рішенням. Така конструкція трохи складніше, масивніше і зажадає організації фундаменту, на відміну від укриття для барбекю, описаного вище, – воно встановлюється на отмостке будинку. Однак тут є і свої плюси – не потрібно думати про те, що дим від печі барбекю буде затягуватися в житлові приміщення через вікна або систему вентиляції.

Самостійне будівництво навісу для мангала або барбекю

Фото барбекю з цегли під навісом з профнастилу

Будівлі з металу

Також навіс над мангалом своїми руками нескладно зібрати з алюмінієвого профілю в поєднанні з полікарбонатом. Конструкція виходить легка, часу на складання піде мінімум, а інструментів, крім шуруповерта і болгарки не буде потрібно. Бічні сторони забираються полікарбонатом або залишаються відкритими. При бажанні таке укриття можна зробити збірним або переносним – тут все залежить від його розмірів і наявності / відсутності фундаменту.

Зверніть увагу: полікарбонат – це пластик, хоч і з високою стійкістю до перепадів температур. Тому частина даху, що знаходиться безпосередньо над джерелом вогню в барбекю або мангалі повинна бути не менше ніж в 1,5 метрах від ємності з вугіллям. Самостійне будівництво навісу для мангала або барбекю

Навіси для барбекю: фото споруди з алюмінієвого профілю і кольорового полікарбонату

Наступний варіант навісу для барбекю на дачі, який ми пропонуємо вам розглянути, збирається також з металевих труб або профілів. Його головна відмінність від попереднього – конструкція даху. Вона двоярусна, причому з першого рівня в другій зроблено отвір – свого роду димогон. Покрівля при цьому може бути будь-який – з полікарбонату, черепиці, дранки, поліестеру і т. Д. Підійде для високих печей барбекю з вбудованою кухонною зоною.

Самостійне будівництво навісу для мангала або барбекю

Навіс для мангала: фото споруди з двоярусною дахом

Будуємо укриття для мангала / барбекю своїми руками

Нижче ми розглянемо монтаж дерев’яного навісу для мангала або барбекюшніци, на чотирьох або шести опорах, під дахом з отвором для труби. Найтриваліша частина будівництва – влаштування фундаменту: на його застигання потрібно 3-4 дні. Саме укриття монтується за один робочий день.

Підготовчі роботи

Створення навісу над барбекю є нехай і не дуже масштабним, але все-таки будівництвом. Тому для початку доведеться зробити ескіз, а вже по ньому – креслення з усіма розмірами. Після на підставі креслення розраховуємо і набуваємо / відбираємо потрібні матеріали. Для прикладу візьмемо дерев’яну споруду на 6 стовпах. матеріали:

  • 6 брусів перетином 10х10 см – для опор.
  • 4 бруска перетином 10х4,5 см – для поперечних балок.
  • Бруски перетином 10х4,5 см – для поздовжніх несучих. Кількість залежить від довжини споруди, за умови, що розташовуватися несучі повинні в 80-110 см один від одного.
  • Вузькі дошки для створення обрешітки – якщо того вимагає покрівельний матеріал.
  • покрівельний матеріал.
  • Кілька смуг жерсті для створення труби і «спідниці» для неї.
  • Заставні деталі для фіксації бруса в бетоні.
  • Цементно-піщана суміш для заливки фундаментних стовпів.
  • Металовироби для скріплення елементів між собою.

Для зручності будівельний майданчик слід розмітити за допомогою системи кілочків і шнура.

Самостійне будівництво навісу для мангала або барбекю

Розмітка робочого майданчика

Заливка фундаменту, установка опор і створення даху

Відкопуємо ями під фундамент – на глибину 50 см і діаметром 30-35 см, на дно засипаємо щебінь (10 см). Готуємо цементно-піщаний розчин (3 до 1) і заливаємо його всередину. Закриваємо ями целофаном і залишаємо на 3-4 дні, до повного застигання бетону. Бажано по краях організувати невеликі (близько 10 см) борту з дощок і целофан укладати вже на них – щоб уникнути затоплення ям в разі дощу.

Самостійне будівництво навісу для мангала або барбекю

Будуємо навіс над мангалом: фото розміченій будмайданчика з викопаними фундаментними ямами

У застиглий бетон укручуємо закладні деталі, а вже до них кріпимо стовпи майбутнього навісу над мангалом. Цей етап контролюємо за допомогою рівня. На опори, по коротким сторонам споруди, монтуємо поперечні балки, а вже на них – поздовжні несучі. Далі можна приступати до кріплення обрешітки і настилання покрівельного матеріалу. Обов’язково залишаємо в даху отвір під димогон.

Самостійне будівництво навісу для мангала або барбекю

Пристрій навісу для мангала

А тепер про пристрій димогона. Він викроюється з жерсті, на якій заздалегідь малюється «форма» по кресленнях. Труба повинна починатися в 60 см над мангалом або барбекю і закінчуватися в 50 см над рівнем покрівлі. Над трубою треба зробити захист від дощу – так само зі шматка жерсті, складеного під невеликим кутом. На схемі внизу ви можете подивитися приклад такої конструкції.

Зверніть увагу: навколо димогона над Бербек, якщо тільки дах не покрита сталевим профнастилом, обов’язково робимо «спідницю» з жерсті. Вона повинна оперізувати трубу по колу і мати в ширину близько 30 см. Внутрішній край «спідниці» робимо нахлестом (10 см) на димогон. Всі шви ізолюємо відповідним за складом герметиком. Самостійне будівництво навісу для мангала або барбекю

Пристрій покрівлі над барбекю

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*