Навіс для мангала або барбекю – невід’ємний атрибут практично будь-якої зони відпочинку, в якій відведено місце для приготування їжі. Виняток становлять гриль-альтанки, де все знаходиться під одним дахом. В інших випадках доводиться братися за самостійне зведення укриття для джерела вогню.
У цій статті ми розглянемо недорогі варіанти простих навісів для мангалів – з полікарбонату, дерева і т. Д. Також тут є покрокове керівництво по монтажу дерев’яної споруди.
Різновиди навісів для мангалів і барбекю
Нижче наведені чотири варіанти укриттів для джерела вогню: два дерев’яних і два металевих.
Дерев’яні навіси для барбекю і мангала
Найпростіший варіант – дерев’яний або металевий навіс для мангала, вмонтований до стіни будинку. Прибудова збирається швидко, самостійного фундаменту або скільки-небудь серйозного підстави не вимагає. Будується такий навіс для барбекю своїми руками в буквальному сенсі з підручних матеріалів. Це можуть бути обрізки бруса, дощок, гілля дерев та т. Д. Додатково буде потрібно невелика кількість метизів для кріплень.
Зверніть увагу: єдиний недолік такого навісу для барбекю або мангала – його не можна монтувати до дерев’яних будинків. Це пов’язано з тим, що джерело вогню буде знаходитися безпосередньо під стіною, а, отже, вона повинна бути жаростійкої. Крім того, будівля не може перебувати поблизу вікон, вентиляційних віддушин і зовнішніх блоків кондиціонерів.
Приклад виготовленого навісу над мангалом своїми руками: фото пристенной конструкції з дерева
Якщо будинок дерев’яний, то побудувати окремий навіс для мангала на дачі своїми руками буде найкращим рішенням. Така конструкція трохи складніше, масивніше і зажадає організації фундаменту, на відміну від укриття для барбекю, описаного вище, – воно встановлюється на отмостке будинку. Однак тут є і свої плюси – не потрібно думати про те, що дим від печі барбекю буде затягуватися в житлові приміщення через вікна або систему вентиляції.
Фото барбекю з цегли під навісом з профнастилу
Будівлі з металу
Також навіс над мангалом своїми руками нескладно зібрати з алюмінієвого профілю в поєднанні з полікарбонатом. Конструкція виходить легка, часу на складання піде мінімум, а інструментів, крім шуруповерта і болгарки не буде потрібно. Бічні сторони забираються полікарбонатом або залишаються відкритими. При бажанні таке укриття можна зробити збірним або переносним – тут все залежить від його розмірів і наявності / відсутності фундаменту.
Зверніть увагу: полікарбонат – це пластик, хоч і з високою стійкістю до перепадів температур. Тому частина даху, що знаходиться безпосередньо над джерелом вогню в барбекю або мангалі повинна бути не менше ніж в 1,5 метрах від ємності з вугіллям.
Навіси для барбекю: фото споруди з алюмінієвого профілю і кольорового полікарбонату
Наступний варіант навісу для барбекю на дачі, який ми пропонуємо вам розглянути, збирається також з металевих труб або профілів. Його головна відмінність від попереднього – конструкція даху. Вона двоярусна, причому з першого рівня в другій зроблено отвір – свого роду димогон. Покрівля при цьому може бути будь-який – з полікарбонату, черепиці, дранки, поліестеру і т. Д. Підійде для високих печей барбекю з вбудованою кухонною зоною.
Навіс для мангала: фото споруди з двоярусною дахом
Будуємо укриття для мангала / барбекю своїми руками
Нижче ми розглянемо монтаж дерев’яного навісу для мангала або барбекюшніци, на чотирьох або шести опорах, під дахом з отвором для труби. Найтриваліша частина будівництва – влаштування фундаменту: на його застигання потрібно 3-4 дні. Саме укриття монтується за один робочий день.
Підготовчі роботи
Створення навісу над барбекю є нехай і не дуже масштабним, але все-таки будівництвом. Тому для початку доведеться зробити ескіз, а вже по ньому – креслення з усіма розмірами. Після на підставі креслення розраховуємо і набуваємо / відбираємо потрібні матеріали. Для прикладу візьмемо дерев’яну споруду на 6 стовпах. матеріали:
- 6 брусів перетином 10х10 см – для опор.
- 4 бруска перетином 10х4,5 см – для поперечних балок.
- Бруски перетином 10х4,5 см – для поздовжніх несучих. Кількість залежить від довжини споруди, за умови, що розташовуватися несучі повинні в 80-110 см один від одного.
- Вузькі дошки для створення обрешітки – якщо того вимагає покрівельний матеріал.
- покрівельний матеріал.
- Кілька смуг жерсті для створення труби і «спідниці» для неї.
- Заставні деталі для фіксації бруса в бетоні.
- Цементно-піщана суміш для заливки фундаментних стовпів.
- Металовироби для скріплення елементів між собою.
Для зручності будівельний майданчик слід розмітити за допомогою системи кілочків і шнура.
Розмітка робочого майданчика
Заливка фундаменту, установка опор і створення даху
Відкопуємо ями під фундамент – на глибину 50 см і діаметром 30-35 см, на дно засипаємо щебінь (10 см). Готуємо цементно-піщаний розчин (3 до 1) і заливаємо його всередину. Закриваємо ями целофаном і залишаємо на 3-4 дні, до повного застигання бетону. Бажано по краях організувати невеликі (близько 10 см) борту з дощок і целофан укладати вже на них – щоб уникнути затоплення ям в разі дощу.
Будуємо навіс над мангалом: фото розміченій будмайданчика з викопаними фундаментними ямами
У застиглий бетон укручуємо закладні деталі, а вже до них кріпимо стовпи майбутнього навісу над мангалом. Цей етап контролюємо за допомогою рівня. На опори, по коротким сторонам споруди, монтуємо поперечні балки, а вже на них – поздовжні несучі. Далі можна приступати до кріплення обрешітки і настилання покрівельного матеріалу. Обов’язково залишаємо в даху отвір під димогон.
Пристрій навісу для мангала
А тепер про пристрій димогона. Він викроюється з жерсті, на якій заздалегідь малюється «форма» по кресленнях. Труба повинна починатися в 60 см над мангалом або барбекю і закінчуватися в 50 см над рівнем покрівлі. Над трубою треба зробити захист від дощу – так само зі шматка жерсті, складеного під невеликим кутом. На схемі внизу ви можете подивитися приклад такої конструкції.
Зверніть увагу: навколо димогона над Бербек, якщо тільки дах не покрита сталевим профнастилом, обов’язково робимо «спідницю» з жерсті. Вона повинна оперізувати трубу по колу і мати в ширину близько 30 см. Внутрішній край «спідниці» робимо нахлестом (10 см) на димогон. Всі шви ізолюємо відповідним за складом герметиком.
Пристрій покрівлі над барбекю