Наскільки якісний кабель, як визначити це самостійно?

Щоб визначити самостійно, наскільки якісний кабель на прилавку, потрібно знати кілька професійних секретів. Тут зібрані корисні поради.

Купуючи проводи та кабелі, багато хто вірить, що на ринку – підробка, а в магазині – те, що треба. Але, на жаль, це – поширена помилка. Насправді ринок наповнений фальсифікатом, типу ПУНП, і багато хто платить гроші за товар не просто низького, а взагалі ні має ніякого якості. І мова ж не тільки про витрачені гроші, а про повну відсутність безпеки. А якщо ще й захисна автоматика (якщо вона є) такого ж якості, то біди не минути!

Тому і стає актуальним питання: «Як визначити якість кабелю?», Причому на вічко, в магазині, щоб не підсунули підробку …

Якщо мова йде про оптові закупівлі, то краще звернутися до сертифікованих постачальникам, яких у нас в країні чимало:

  • Завод «Енергокабель».
  • ЗАТ «Завод« Людиновокабель ».
  • ТОВ «Конкорд».
  • ТОВ «Кабельний завод« АЛЮР ».
  • ВАТ «Псковський кабельний завод» та багато інших.

Але якщо проводу або кабелю потрібно трохи, десятки або навіть менше метрів? Йдемо в сусідній магазин, і що? Продавці нахвалюють «дуже недорогий і дуже хороший» товар з Туреччини, Китаю або СНД, стверджуючи, що він нітрохи не гірше фірмового. А чи правда це, як визначити? Перевірте ці пропозиції за допомогою декількох простих рекомендацій, і можете бути впевнені в гідному уваги якості.

Фактори, що допомагають визначити якість кабелю

1. Перетин і матеріал жили. У деяких випадках недостача перетину становила до 45-50%! Замість заявлених 1,5 мм кв. перетину було 0,8, а це – перегрів і загоряння навіть при невеликій електричної навантаженні при «мовчить» навіть якісної автоматиці. Як це визначити, особливо якщо жили складаються з багатьох тонких провідників?

Наскільки якісний кабель, як визначити це самостійно?

– Берете з собою штангенциркуль або мікрометр. Або просите в магазині. Не можна робити такі виміри? Ідіть з цього магазину і не повертайтеся, швидше за все, Вам продають фальсифікат.

– Берете з собою шматочок «правильного», бажано ще радянського проводу або кабелю необхідного перетину і дивіться уважно. Різницю, якщо вона є, видно відразу: колір і товщина жили – важливі фактори. Не слухайте солодких промов про те, що вони «майже однакові, ну трохи тонше і світліше».

– Якість струмопровідний матеріал – міді і алюмінію легко визначити за кольором самого металу. Алюмінієва і мідна жила (після зняття ізоляції) повинні рівно і яскраво блищати. Ніяких вкраплень кольору або неоднорідностей! Відсутність відблисків світла – тривожна ознака низької якості металу, непридатного для електротехніки. І пропускна здатність, і термін служби такого кабелю буде значно менше, ніж у ГОСТовского.

Наскільки якісний кабель, як визначити це самостійно?

– Акуратно і рівно зріжте кабель поперек, якщо кабель алюмомедная (алюміній всередині, а мідь зовні), то це відразу буде видно. Не купуйте його як мідний, у нього інші характеристики. Такі кабелі застосовуються тільки в специфічних випадках, а не в побуті.

– Міцність, як важливе механічне властивість, перевіряється теж досить просто. Кабель або провід (мідний або алюмінієвий), який має високу якість, буде гнутися легко з невеликим зусиллям, так само як і буде пружинити. Просто зробіть кілька значних подвійних перегинів. При заводський перевірці це робиться за своїми критеріями, але навіть вручну перегинів до зламу має бути у міді – близько 30 або 40, а у алюмінію – до 8-10 подвійних вигинів.

2. Перевірка ізоляції і захисної оболонки. Тут все «на око». Ізоляція не повинні бути занадто тонкої або занадто жорсткою. Неякісна ізоляція – головна причина витоків, коротких замикань і пожеж. На оболонці якісних кабелів обов’язково присутній міцна (незмивна слиною) і чітка маркування з параметрами кабелю, роком виробництва і даними виробника, і не інакше! Якщо з року виробництва пройшло кілька років, то немає гарантій, що кабель зберігали належним чином, а, значить, немає сенсу ризикувати, купуючи таку продукцію.

Підсумки

Не завжди непрофесіонал зможе знайти відмінності між підробкою і якісними проводами і кабелями. Дивно, але будь-який завод може робити дроти як правильні, так і прикриваючись різними технічними умовами. І довести потім що-небудь навряд чи вийде, тому краще не ризикувати, а купувати там і те, що заслуговує на довіру. Можна також купити якісний зарубіжний кабель, але і ціна вдвічі вища, і підробки, відповідно, частіше. Тому, відправляючись за покупкою кабелю, захопіть мікрометр, зразок кабелю і приятеля-професіонала, здатного за частку секунди, тільки глянувши на пропонований товар, відразу оцінити його якість.

Успішних Вам покупок!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*