Коли ви плануєте, капітальний ремонт в будинку або офісі, або хочете тільки замінити деякі деталі інтер’єру, ви обов’язково розглядаєте варіанти нових дверей. На сьогоднішній день найефективніші і міцні міжкімнатні моделі, які підходять для установки в будь-якій кімнаті – це двері шпоновані економ. В основі дверної конструкції встановлюється натуральна або штучна деревина, а зверху монтується додатковий шар – шпон. Він також має природну основу і є зрізом з деревини. Ось чому ці дверні конструкції красиво і благородно виглядають, служать довго і не псуються. Захисний шар складається з лаку на водній основі, що забезпечує екологічність і безпеку для здоров’я господарів.
Давайте розглянемо їх основні переваги і з чого вони зроблені, який у них дизайн і оформлення.
Двері шпоновані економ. Що вибрати?
Всі варіанти продукції виглядають дуже естетично і довговічні у використанні. Як зразки з натурального шпону, так зі штучного варіанту. Різниця між ними тільки в ціні. Важливо і побажання господаря мати натуральні пароди в своєму будинку або обмежитися пластиком.
Будь-який інтер’єр може бути завершений правильно обраної дверима. Перш за все, дерево актуально для класичного дизайну, воно вносить ноти затишку, комфорту, достатку. Тут актуальні різьблені елементи, скло, вітражі.
Стиль модерн припускає яскраві, нестандартні рішення, тому зверніть увагу на різноманітність кольорів, фактур, декоративних доповнень, комбінацію матеріалів.
Мінімалізм спирається тільки на функціональність та невизнання надмірностей в декорі.
Ваша конструкція може нагадувати про будь-якій країні, культурної традиції і бути самостійним елементом кімнати, нести в собі яскравий акцент.
Ви можете додати додаткову функціональне навантаження або зовсім приховати і задекорувати отвір.
Всі типи товарів мають різний ступінь наступними перевагами:
- Практичність. Їх можна встановити в будь-якому приміщенні, будь то кухня, ванна кімната, спальня, дитяча, кабінет, балкон, гардеробна.
- Широкий асортимент. Сучасні магазини пропонують варіанти практично будь-якого кольору і з різноманітною декоративною обробкою.
- Невисокі ціни. Придбання цього товару не завдасть шкоди навіть скромному бюджету.
- Легкість монтажу і заміни. Вам не буде потрібно допомога професіонала, щоб встановити ваше нове придбання.
- Гігієнічність. Всі покриття легкі в прибиранні, їх просто мити звичайними миючими засобами без абразивних частинок і жорстких губок.
- Міцність. Матеріал не буде деформуватися ні від підвищеної вологості, ні від перепадів температур.
- Ізоляція шуму. Вони надійно ділять домашній простір на звукові зони так, щоб домочадці не заважали один одному, перебуваючи в різних кімнатах.
Якими ж бувають двері шпоновані економ класу?
1. Глухе полотно без вставок і прикрас.
2. Пофарбовані в різні кольори і відтінки.
3. Застосування технології шпону файн-лайн
4. З стеклами і вставками
5. З вітражами
Сучасні зразки виготовляються з МДФ, натурального дерева, пластика, ламінату. Природні склади виконуються з зрощених масивів хвойної деревини, дуба, горіха, венге, тика, макоре, кальвадосу. Верхнє покриття проводиться з монолітного бруса, а ще з склеєних частин, інкрустується малюнками та орнаментами.
Комплектація і фурнтітура
Може трапитися і так, що вам дуже сподобалася яка-небудь двері, вона прекрасно підходить по колірному рішенню, оформлення, стилю і прикрас до вашого дизайну, але ось за параметрами вона мала для того отвору, який вона буде заповнювати. Продавці передбачають будь-які випадки і пропонують покупцям дуокомплектовку. З чого ж вона складається? Вона вміщує в себе:
- дерев’яну коробку
- лиштва
- доборную планку.
Добір збільшує розмір дверної коробки, якщо товщина наявних стін в приміщенні не збігається зі стандартною формою. Вони встановлюються в отвір, доповнюють за кольором і фактурою двері (відео).
Дверна коробка є частиною блоку в формі рамки і кріпиться на стінах в отворі. Вони просто встановлюються і рівно підганяються.
Лиштви оформляють отвір фігурними профільованими планками. Вони чудово закривають щілини, а зрідка використовуються як прикраса.
Як правило, ваша покупка буде в наборі з цими трьома додатковими конструкціями.
Що вам ще знадобиться? Природно, мова йде про фурнітуру. Ви будете оформляти систему ручками, засувками, замками, петлями, доводчиками. Всі ці потрібні дрібниці виробляються універсальними для будь-якої моделі і їх існує величезний асортимент.
Ручки бувають під нікель, матове золото, античну мідь, бронзу, латунь. За матеріалом виділяють пластмасові, скляні, дерев’яні, металеві. Вони виконуються в двох варіантах: рухливими з фалевой засувкою і стаціонарні. А рухливі розрізняються як поворотні – ноби і натискні.
Ручка-Ноб має круглу форму, часто встановлюється у ванній або туалеті, її можна закрити зсередини.
Натискна, в свою чергу, є важелем, від натискання приходить в рух фалевая засувка.
А стаціонарна служить для потягування її на себе.
правильна установка
Перед походом в магазин проведіть виміри отвору приміщень і купуйте двері під отримані розміри. Коробка не може перевищувати товщину стін, а якщо вона менше – купіть добори. Петлі купуються в залежності від того, в який бік відчиняються конструкція.
Встановлення дверей
Придбані деталі збирайте будинку на підлозі на аркуші МДФ. Ви бачите одвірок – стельовий брус, петельний і удаваний бруси. Ображати одвірок по потрібної вам ширині і кожен з бічних брусів по необхідній висоті. У точках, де вони з’єднуються потрібно зробити зріз торцевої пилкою (кут 450), скріпіть рамку саморізами.
Тепер врізати петлі. Для цього знизу і зверху відміряйте 20 см, поставте позначки, прикладіть петлю і обведіть її по контуру. Оформіть поглиблення для неї стамескою. Призначте рамку до дверей, виконайте отвір, в тому числі і в коробці. Прикручуєте петлі за допомогою саморізів.
Перш за все, коробка повинна бути у вертикальному положенні, перевірте це схилом. Потім закріпіть три самореза – один під замкову планку, другий і третій під петлі. У місцях їх кріплення прикрутите фанеру. Навішувати полотно і відрегулюйте його по притвору. Закрутіть болт в точці заходу замкового язичка.
Наступний етап – акуратно врізати замок і ручок на вазі. Візьміть стамеску і свердла, прикладіть замковий корпус до площини і обведіть його шилом по контуру. Виконайте паз глибиною, що збігається з довжиною замку. Тепер помістіть в нього сам корпус і обведіть планку на торці і вона повинна встати рівно. Для формування отвори для циліндрового механізму прикладіть прилад до лицьовій стороні поверхні відзначте місце для отвору, просвердлите його, а також діри для саморізів внизу планки. Просуньте шпиндель, поставте накладки під ручки.
В кінці проводиться запенивание, для цього закрийте вийшла роботу поліетиленом, обклейте малярським скотчем матеріал. Потрібна така піна, яка найменше схильна до розширення і дуже швидко сохне – проконсультуйтеся в будівельному магазині перед покупкою. Приготуйте три клина, встановіть їх як розпірки в коробку. Покрийте простір між нею і стіною. Добори вставляються в передбачені пази, порожній простір також заповнюється піною. Лиштви монтуються щільно на підлозі за допомогою цвяхів (відео).