Самостійна установка плінтуса підлогового

Установка плінтусів для підлоги – це завершальний етап обробки підлоги. І неважливо, яке вибрано для нього покриття, укладання їх – необхідна. Крім естетичної вони мають і практичну складову – декорують стики між підлогою з фінішним покриттям і стінами, чітко фіксують краю підлогового матеріалу і зручно приховують кабельні комунікації.

Установка плінтуса підлогового досить проста, і зробити її можна самостійно. Для цього необхідно лише володіти дрилем і ножівкою.

Самостійна установка плінтуса підлогового

Дриль – це основний інструмент при установці плінтуса

Як встановити підлоговий плінтус допоможе детальна інструкція, представлена ​​нижче, а підкріпить ваші теоретичні знання, як правильно виконується установка плінтуса підлогового відео і фото матеріал укладання статевих плінтусів на практиці.

Установка плінтуса підлогового своїми руками

Монтаж плінтуса підлогового виконують по одній з наступних технологій:

  • монтувати на дюбеля;
  • покласти на клей;
  • укласти на кліпси.

У загальних рисах кріплення плінтуса до підлоги роблять за такою методикою. Укладати панелі починають з кута приміщення. Відступають від нього на 4-5 см і свердлять отвір під кріпильний метиз, використовуючи дриль або перфоратор. Наступні отвори виконують з кроком близько 0,6 м.

Важливо: якщо плінтуси будуть класти на кліпси, то спочатку встановлюють їх з цим же кроком, і тільки потім прісверліваем дюбелі.

Якщо кріпити спеціальні плінтуси з каналом, то крок залишається тим же, тільки кріплення роблять не на дюбелі, а шурупами.

Самостійна установка плінтуса підлогового

Як кріпити плінтус на клей

Кріплення на клей, мабуть, найпростіше. Рідкі цвяхи наносять з тильної сторони панелі і щільно притискають до стіни.

Ці способи – універсальні і відмінно працюють, коли потрібно кріпити плінтуса з ПВХ, металу та іншого матеріалу. Тільки, коли розбирають, як кріпити плінтус до підлоги дерев’яний, особливої ​​уваги потребують деякі нюанси укладання. Наприклад, при кріпленні в кутах необхідно попередньо порізати панелі під відповідним градусом.

Самостійна установка плінтуса підлогового

Основні операції при установці підлогових плінтусів

Подивіться, як встановити плінтуса підлогові, як кріпити – відео інструкція:

Установка пластикових плінтусів своїми руками

До того як поставити пластмасовий плінтус, оздоблювальні роботи стін і підлоги повинні бути закінчені. Для кріплення на нерівні стіни рекомендується використовувати планки з прогумованими краями.

На замітку: сьогодні використовують і інший спосіб: заливають порожнину, утворену між панеллю і стіною спеціальної масою. Оскільки силікон можна підбирати під колір плінтуса, то недолік стіни таким чином візуально скрадається.

Пластиковий плінтус – це відмінне рішення для підлог з ламінату або керамічної плитки. Найчастіше саме такі панелі використовують у ванній кімнаті до плитки. Для кожного виду підлогового матеріалу попередньо продумують яким способом стелити плінтус. Скажімо, при обробці ламінатних і дерев’яних підлог необхідно враховувати специфіку покриття, що воно в цьому випадку «плаваюче» і схильне теплової деформації. Тому в цьому випадку використовують кріплення на стіну за допомогою саморізів або на кляймери, так як кріпити плінтус до ламінату або, скажімо, до паркету, тобто безпосередньо до підлоги, не можна.

Як кріпити пластиковий плінтус на саморізи

Готують необхідний інструментарій: свердло звичайне і бетонне, ножівку, дриль або перфоратор, дюбелі і стусло.

Самостійна установка плінтуса підлогового

Установка першого профілю

Монтаж пластикового плінтуса починають з установки кутового профілю. Панель, з якої знята накладка, прикладають до стіни.

За допомогою дрилі прямо по центру паза свердлять місця під кріплення. Крок можна вибрати в 25-30 см. У розрахунок потрібно приймати і кути, і місця зрощування. На стіні після просвердлювання плінтуса повинна залишитися тільки мітка.

Самостійна установка плінтуса підлогового

Просвердлюють отвори під дюбелі

Підбирають свердло під бетон відповідно до діаметра застосованого пробки бетону і по зазначеним місцях просвердлюють отвори.

Самостійна установка плінтуса підлогового

Підгонка довжини планки

Стандартна довжина підлогового або стельового плінтуса – 2,5 м і, якщо вона більше необхідної, панель вкорочують точно по розмітці, виконаної по кромці стіни. Обрізку деталі рекомендується робити в стусле або, використовуючи торцеву пилу.

Порада: правильно встановити плінтус з пластика можна тільки за умови ретельної підгонки за розміром. Необхідну довжину можна обчислити таким нехитрим способом. Прикладіть куточки на свої місця по кутах і заміряйте відстань між ними. Щоб отримати шукану довжину планки додайте з обох сторін по 5 мм. Рівно стільки необхідно, щоб плінтус зайшов в паз фурнітури. Самостійна установка плінтуса підлогового

Прикручування плінтуса до стіни

Всі отримані отвори закладають пробками дюбелів і через кожне з них прикручують планку до стіни.

Самостійна установка плінтуса підлогового

Установка наступної планки

До панелі прилаштовують накладку, яка приховає місця кріплення. Далі, переходять до підгонці наступного шматка плінтуса – на стику вони повинні утворити прямий кут. Розмітку внутрішніх кутів виконують, надівши на панель кутовий елемент.

Самостійна установка плінтуса підлогового

Установка з’єднувальних елементів

До установці сполучних елементів приступають безпосередньо перед тим, як кріпити планку. На рівних ділянках зрощування профілю виконують, використовуючи муфти. Збірку плінтуса потрібно провести так, щоб закінчити установку на стіні з дверима прорізу.

Порада: якщо на даній моделі плінтуса відсутні накладки, то естетичність зовнішнього вигляду обрамлення статі можна забезпечити за допомогою декоративних накладок.

Установка пластикових плінтусів на кліпси

При виборі такої технології кріплення питання, як прибити пластиковий плінтус, взагалі не варто, так як його кріплять на спеціальних скобах.

Самостійна установка плінтуса підлогового

Кріплення плінтуса з кабель каналом на кляймери

Крок, з яким будуть встановлювати кліпси (кляймери), залежить від кривизни стіни: для рівних – це приблизно півметра. Для поверхонь з певною кривизною крок зменшують аж до 20 см. Природно, що чим більше відхилення від норми, тим менше повинен бути крок.

Важливо: кліпси необхідно кріпити так, щоб в місцях, де профіль примикає до кутів і дверного отвору, була забезпечена надійна фіксація. Самостійна установка плінтуса підлогового

Розмітка стін під установку кліпс

Для розмітки кліпсу необхідно щільно притиснути до стіни і відзначити місце прибивання. Після чого в зазначених місцях свердлять отвори. Для установки кліпс досить діаметра отвору в 6 мм.

Забивши молотком в отвір дюбель, до цього місця прикладають кляймер і кріплять, використовуючи саморізи або шурупи. Потім встановлюють іншу кліпсу.

Самостійна установка плінтуса підлогового

кріплення кліпс

Закріпивши всі кліпси, переходять до установки плінтуса. Перш необхідно виміряти його довжину, і при необхідності підігнати. Установка профілю надзвичайно проста: його прикладають до кляймери і защелкивают простим натисканням, поки не прозвучить характерне клацання.

Самостійна установка плінтуса підлогового

Установка плінтуса на кліпси

Для установки наступній планки, її вставляють в муфту, надіти на вільний край попередньої, і защелкивают на кліпси. Монтаж завершують установкою заглушок на вільні кінці профілю у дверей і декоративних кутів.

Самостійна установка плінтуса підлогового

Оформлення кутів декоративними куточками

Установка плінтусів: відео урок по кріпленню профілю на кліпси

Кріплення плінтусів пластикових на клей

Перш ніж клеїти плінтуси на стіни, необхідно їх ретельно вирівняти. Найзручніше це робити по професійно зашпаклювати гіпсокартону. Рівні стіни – це запорука надійності і якості монтажу.

У роботі використовують склади для клеєння, придатні під дерево або пластик, наприклад «рідкі цвяхи» або клейовий склад «88». Установку спочатку виконують «всуху», щоб без проблем підігнати довжину профілю, заглушки, з’єднувальні елементи, кути.

Самостійна установка плінтуса підлогового

Кріплення на рідкі цвяхи

Установку починають з кута. Клей наносять на планку тонким шаром, а рідкі цвяхи у вигляді крапель на відстані один від одного в 3-5 см. Панель з нанесеним клеєм прикладають до підлоги і швидко відліплювати і остаточно кріплять хвилин через вісім. Згідно з інструкцією, клей так краще схоплюється. До вільного краю кріплять з’єднувальний елемент.

Самостійна установка плінтуса підлогового

Місця з’єднання профілів заповнюють клеєм

Важливо: давши клею повноцінно висохнути, проклеєні місця необхідно уважно протестувати. Виявлені при цьому зазори заново прикріплюють.

Сам по собі цей метод установки дуже легкий, але при виборі такого варіанту кріплення потрібно враховувати, що

  • панель в це випадку можливо використовувати тільки один раз;
  • домогтися максимальної рівності підстави під клей досить важко;
  • важливо зуміти дозувати кількість використовуваного клею для кріплення;
  • роботи по установці вимагають виняткової акуратності, щоб не забруднити клеєм ні сам плінтус і молдинги, ні стать.

Нюанси установки дерев’яного плінтуса

Правила монтажу плінтусів з дерева майже не відрізняються від установки пластикових. Для цього типу профілів основна проблема, що виникає при установці – це стикування планок в кутах і нарощування відсутнього профілю. Це питання вирішують або за допомогою шаблону, або використовуючи стусло.

Самостійна установка плінтуса підлогового

Відрізка дерев’яного плінтуса за допомогою стусла

Проміжна стикування панелей проходить під кутом 45 градусів. Планки в місцях з’єднання повинні бути однакової товщини і без сучків.

Самостійна установка плінтуса підлогового

Ретельно перевіряють якість стикування профілю

Для нарізки кутів з двох профілів становлять прямий кут і, приставивши на зовнішню сторону сусла, вирезают- спочатку лівий внутрішній кут, потім правий.

Самостійна установка плінтуса підлогового

Правильна підрізування дерев’яного плінтуса для кутів

На відміну від плінтуса із пластику, дерев’яні можна кріпити і на фінішні цвяхи. Ця технологія установки особливо не відрізняється від варіанту з саморізами, єдине, замість пластикових дюбелів використовують нагелі – палички циліндричної форми з тієї ж деревини.

Самостійна установка плінтуса підлогового

Закладка дерев’яні Чопик

У цьому випадку місце кріплення практично непомітно. Цей спосіб не годиться для нерівних або пухких стін – Чопик в них, як правило, не утримуються.

Установка нестандартних плінтусів

Установка плінтуса під ковролін забезпечує збіг декоруючих планки з покриттям підлоги. До речі, з таким же успіхом замість ковроліну може бути будь-який рулонний матеріал, скажімо, лінолеум.

Самостійна установка плінтуса підлогового

Планується для ковроліну з ребрами жорсткості можна використовувати в якості кабель каналу

Такі профілі встановлюють на рівну поверхню, щоб забезпечити щільне прилягання планки. Можна задовольнитися відсутністю яскраво виражених западин і виступів, не більше 5 мм. Планується розрізають на шматки потрібної довжини. Краї повинні бути підрізані строго під прямим кутом. У стиках кутів верхні полички обрізають по діагоналі, це дозволяє їм щільно зістикуватися.

Самостійна установка плінтуса підлогового

Послідовність установки ковролінового плінтуса

Закріпивши панель до стіни саморізами з кроком в 50 см, прикладають до нього заздалегідь вирізані стрічки з ковроліну. Поступово знімаючи захисну стрічку клейового шару, матеріал притискають і кріплять до планки.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*