Ремонт лоджії своїми руками з фото прикладами

Зробити лоджію житловим приміщенням – відмінний спосіб розширити корисну площу квартири. Однак перш ніж починати євроремонт, потрібно оцінити стан цього приміщення і, можливо, провести капітальний ремонт лоджії. Далі ви дізнаєтеся, з чого почати ремонтні роботи, як запобігти обвалення плити перекриття, усунути протікання, ніж закласти щілини на стиках плит і стін і ще багато корисної інформації. Відео та фото ремонту балконів і лоджій допоможуть розібратися в тонкощах капітальних робіт.

Перше, що потрібно зробити перед початком ремонту – повністю звільнити приміщення від усього непотрібного, при необхідності зняти обшивку зі стін, підлоги і стелі. Тепер можна приступати до капітальних робіт.

Зміцнення плит перекриття

Для того щоб оцінити стан плити перекриття, потрібно перевірити її на наявність пустот і пошкоджень. Для цього можна простукати підлогу молотком і виявити дефектні місця по глухому звуку удару. Верхній шар бетону в таких місцях потрібно видалити за допомогою перфоратора.

Ремонт лоджії своїми руками з фото прикладами

Ремонт балконів і лоджій: пошкоджену плиту потрібно зміцнити за допомогою нової стяжки

Якщо в процесі обробки тріщин оголилася арматура, то її потрібно обробити антикорозійним складом. Далі поверхню підлоги потрібно знепилити, заґрунтувати для кращої адгезії і укласти бетонну стяжку.

Ремонт лоджії, відео проілюструє як зробити бетонну стяжку:

Порада: При влаштуванні стяжки можна провести утеплення підлоги за допомогою керамзиту або змонтувати тепла підлога.

Якщо плита перекриття має великі пошкодження і арматурна сітка постраждала від корозії, для запобігання можливого обвалення доведеться зміцнити її шляхом армування.

Ремонт лоджії своїми руками з фото прикладами

Плита балкона сильно пошкоджена і потребує ремонту за допомогою нової арматурної сітки

Арматурна сітка укладається на відстані не менше 1 см від плити перекриття так, щоб прути утворювали квадрати зі сторонами 10-15 см. Місця перетинів прутів фіксуються за допомогою зварювання або гнучкою дроту, потім поверхню заливається бетоном і вирівнюється.

Ремонт лоджії своїми руками з фото прикладами

Ремонт лоджії своїми руками, фото укладання армуючої сітки

Для зручності роботи можна скористатися підставками для арматури. Але на дуже нерівних поверхнях може знадобитися установка додаткових підкладок під ці підставки.

Ремонт лоджії своїми руками з фото прикладами

Підставки для фіксації арматурних прутів

Зміцнення парапету лоджії

Для облаштування житлової лоджії і подальшого скління потрібно міцна конструкція, здатна витримати вагу вікон і утеплювача. При виборі матеріалів для ремонту потрібно орієнтуватися на те, яку вагу витримує лоджія.

Важливо: максимальна допустима навантаження на лоджію становить близько 400 кг на квадратний метр в цегляному будинку і приблизно 300 кг на квадратний метр в панельному будинку або будівлі з зносом.

Цегла для зміцнення парапету використовувати небажано через його велику вагу. Кращим варіантом ремонту буде будівництво зовнішньої стіни з піноблоків. Цей матеріал легкий, міцний і володіє хорошими теплоізоляційними якостями.

Ремонт лоджії своїми руками з фото прикладами

Зовнішнє огорожу лоджії з піноблоків

Більш докладно технологію укладання парапету з піноблоків ілюструє наступне відео:

Ремонт даху лоджії

Дах вашої лоджії – це пів лоджії сусіда зверху, тому якщо дах протікає і має серйозні пошкодження, доведеться домовлятися з сусідами і зробили роботу спільними зусиллями. Виняток – ремонт покрівлі на останніх поверхах.

Всі зовнішні роботи по ремонту даху лоджії краще довірити фахівцям, так як вони пов’язані з високим ризиком для життя і вимагають участі професіоналів. А ось внутрішні роботи по ремонту стелі можна виконати самостійно.

Якщо стеля тече, в першу чергу, потрібно обстежити всі стики і розчистити неякісні шви.

Ремонт лоджії своїми руками з фото прикладами

Ремонт лоджії, фото стелі з неякісними швами між плитами

Глибокі шви можна заповнити на 2/3 монтажною піною, а потім закрити за допомогою штукатурного розчину. Далі потрібно прокласти шар гідро- і пароізоляції.

Обробка стиків між стінами і плитами

Погана ізоляція на стиках стін з підлогою та стелею може стати причиною попадання вологи всередину лоджії і зіпсувати дорогий косметичний ремонт. Перед обробкою стиків їх потрібно ретельно очистити від пилу і забруднень і покрити грунтом. Щілини заповнюються цементним розчином і покриваються шаром герметика. Для більш надійного результату можна проклеїти стики еластичною гідроізоляційної льотної.

Ремонт лоджії своїми руками з фото прикладами

Надійна гідроізоляція стиків за допомогою герметика і еластичною стрічки

Сподіваємося, ця стаття допомогла вам дізнатися, як відремонтувати лоджію і підготувати її до подальших опоряджувальних робіт.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*