Дизайн маленької вітальні: як бути, якщо площа залу залишає бажати кращого

Дизайн залу малогабаритної квартири – головоломка, як то кажуть, ще та. Вона не поступається по загадковості дизайну маленької ванної …

З одного боку кімната повинна вийти функціональної. З іншого – придатною для прийому гостей. Як поєднати ці якості в інтер’єрі невеликій вітальні? Як збільшити кімнату візуально? І чи можна це зробити фізично?

Якщо можливе перепланування

Багато, якщо не все, проблеми «хрущовок» і «панельок» вирішуються простий переплануванням. Якщо перспектива знесення стін вас не лякає, зробіть що-небудь з цього:

  • об’єднайте зал з кухнею;

Дизайн маленької вітальні: як бути, якщо площа залу залишає бажати кращого

  • збільште площа вітальні, приєднавши до неї лоджію;
  • виключіть вузькі коридори і розширте вітальню за їх рахунок.

Врахуйте наступне:

  • капітальні стіни зносу не підлягають (мова йде і про повне, і про часткове демонтажі);
  • «Мокру» зону кухні можна переносити в житлову зону;
  • об’єднання житлової кімнати з балконом або лоджією можливо тільки в цегляному будинку, та й то з багатьма застереженнями (підвіконна стіна повинна залишитися на місці, балконна плита не повинна піддаватися надмірним навантаженням, батареї опалення переносити на балкон не можна).

Якщо перепланування неможлива

Тепер про те, що робити, якщо перепланування неможлива.

Порада перша – оптимізуйте систему зберігання:

  • обладнайте гардеробну в колишній коморі;
  • візьміть в звичку прибирати несезонні речі на антресолі;
  • використовуйте для зберігання подушок, ковдр та іншого «крупногабарітов» вакуумні пакети;
  • розмістіть в торці вітальні шафа-купе з дзеркальними фасадами (підходить для витягнутих в довжину кімнат);

Дизайн маленької вітальні: як бути, якщо площа залу залишає бажати кращого

  • використовуйте пуфи замість табуретів і т.п.

Порада друга – створіть ілюзію великого простору (цей прийом допоможе і в інтер’єрі маленької кухні):

  • Використовуйте «правильні» матеріали обробки. Однотонні світлі стіни, біла стеля, світла підлога – кращий варіант оформлення маленької вітальні. Яскраві кольори в такій кімнаті можуть бути присутніми тільки у вигляді невеликих акцентів.
  • Додайте яскравості освітлення і зробіть його якомога більш різноманітним. У кімнаті повинні бути присутніми яскраві джерела світла. І нехай це буде не одна центральна люстра, а кілька стельових світильників і настінні бра або плоский центральний світильник, настільна лампа і торшер.
  • Впровадити в інтер’єр прозорі поверхні. Журнальний столик з «невидимою» стільницею, скляні дверцята книжкової шафи, прозора перегородка, що відокремлює зону відпочинку від робочої зони, напівпрозорі штори на вікнах – подібні елементи здорово «розвантажують» інтер’єр, роблять його легким і витонченим.

Порада третя – розширте наскільки можливо дверний проріз. В ідеалі – оформите його у вигляді великої арки. Якщо це неможливо (стіна капітальна), замініть орні двері розсувний конструкцією.

Дизайн маленької вітальні: як бути, якщо площа залу залишає бажати кращого

Порада четверта – зробіть в стінах невеликі ніші (якщо стіни не несуть) і використовуйте їх в якості поличок. У такі ж ніші, але розміром більше – майже на всю стіну, – вбудуйте корпусні меблі та / або апаратуру.

Порада п’ята – використовуйте розкладну і багатофункціональні меблі. Диван-трансформер, крісла-ліжка, стелаж-перегородка, розкладний стіл з розкладними стільцями – чим більше таких меблів буде присутній в кімнаті, тим просторішою вона буде.

Стиль невеликій вітальні

В якому стилі оформити маленький зал?

У тому, що буде влаштовувати вас своїм змістом і не буде перевантажувати інтер’єр деталями. Відразу скажемо, що таких стилів існує не один і не два, а цілих шість.

Ось ці стилі:

  • Мінімалізм. Найскромніший і непомітний з усіх інтер’єрних стилів. Мінімалізм відрізняють гранична лаконічність і майже повна відсутність декору.
  • Скандинавський. Максимально наближений до природи стиль північних народів. Обов’язково білі стіни і стеля, дерев’яна підлога, відсутність штор на вікнах, функціональна прості меблі – скандинавський стиль ідеально вписується в простір невеликого залу.
  • Середземноморський грецький. Практичний стиль, в якому немає ні грама шику і розкоші. Його відрізняють чергування жовтих, теракотових, синіх і зелених відтінків, переважання натуральних матеріалів і проста добротні меблі.

Дизайн маленької вітальні: як бути, якщо площа залу залишає бажати кращого

  • Середземноморський італійський. Тепла колірна гамма в оформленні стін, вибілений дерев’яних підлогу, приземкувата меблі з необробленої деревини, ковані елементи, мінімум текстилю та відсутність фіранок – це стиль має особливий колорит, застосовувати ж його рекомендується тоді, коли вирішена проблема зберігання речей.
  • Хай тек. Високотехнологічна різновид мінімалізму. Славиться своєю строгістю і ненав’язливість. Хром, скло, дзеркальні і глянцеві поверхні, чорно-біла кольорова гамма, шарнірні світильники, що дають холодні світло, – «класичний» хай-тек виглядає саме так.
  • Модерн. Високохудожній стиль, що зародився в епоху символізму. До основних його компонентів відносяться арки і перегородки химерної форми, антикварні або зроблена «під старовину» меблі.