Укладання ламінату своїми руками: підготовка до монтажу ламінатної дошки

Отже, ви вирішили, що краще ламінату покриття годі й шукати і що укладання ламінату своїми руками вам під силу. Але вирушати в магазин за ламинатной дошкою є сенс тільки після проведення ряду підготовчих заходів. І головні з них -вирівнювання підстави і пристрій тепло- і гідроізоляції.

Укладання ламінату своїми руками: підготовка до монтажу ламінатної дошки

Чому підставу під ламінат має бути рівним?

Ця вимога обумовлена ​​конструктивними особливостями ламінатної дошки. Справа в тому, що ламинатное покриття, по суті, є конструктором. Елементи покриття кріпляться між собою за принципом паз-гребінь – гребені одних дощок вставляються в пази інших і щільно підганяються молотком. Якщо основа під таким покриттям вирівняно недостатньо добре, то з часом воно просяде, пази з гребенями зламаються, і замість красивого монолітного покриття ви отримаєте набір «гуляють» дощок. Будівельні норми свідчать: базова поверхню під ламінат має бути ідеально горизонтальною і ідеально рівною. Допускаються перепади по висоті близько 1-2 мм на 1 метр, не більше!

Про способи вирівнювання підлоги під ламінат

Спосіб вирівнювання бази залежить від матеріалу, з якого вона виготовлена. Якщо підставою для майбутнього ламінованої підлоги служить бетонна плита або чорнова стяжка, доцільно виконати заливку підстави бетонним або цементним розчином. Якщо ж старі підлоги в приміщенні зроблені з дерев’яних дощок, то для вирівнювання такої підстави можуть бути використані плити ДСП або OSB. Але перш ніж накривати дерев’яну основу плитами, потрібно уважно оглянути його на предмет наявності гнилі і цвілі і замінити пошкоджені дошки новими. Якщо після останнього капітального ремонту приміщення пройшло багато років, цілком ймовірно, що доведеться міняти і лаги. Ламіноване покриття ніяк не гармоніює з прогнилими лагами, так що упускати цей момент не можна.

Про стягуванні: і бетонна, і цементна стяжки мають в своїй основі цемент. Якість тієї та іншої залежить від якості і марки складових і використовуваної пропорції. Роль сполучної при приготуванні розчину найчастіше виконує цемент 400-ї марки. Для приготування цементно-піщаної стяжки беруть 1 частина такого цементу і 4 частини піску. Для бетонного розчину на 1 частину цементу додають 5 частин відсіву. Якщо використовується відсів великої фракції, збільшують його кількість до 7 частин.

Заливку розчину виконують по заздалегідь виставлених і висушеним маяках. Через добу після заливки готову стяжку затирають полутер і залишають на тиждень або навіть дві. Після того як стяжка набере міцність, переходять до наступного етапу – монтажу проміжного шару.

Монтаж утеплювача та гідроізоляції

Яким би способом не проводилася укладання ламінату – своїми руками або силами кваліфікованих фахівців, виконуватися вона повинна поверх особливого проміжного шару. Цей шар зветься «підкладка» і служить утеплювачем і гідроізолятором одночасно. В якості підкладки можуть застосовуватися найрізноманітніші матеріали. Деякі з них (бітумно-пробкова підкладка, наприклад, або поліетилен) не вимагають вологозахисту, оскільки самі є відмінними Гідроізолятор, а деякі (ДСП і фанера) навпроти потребують додаткової ізоляції від вологи.

При виборі матеріалу проміжного шару враховують кілька важливих факторів, серед яких вартість підкладки, очікуваний рівень звукоізоляції підлоги, вологість повітря в приміщенні, вимоги до якості теплоізоляції (приміщення першого поверху повинні мати більш тепла підлога), ступінь вирівняні підстави і т.п.

Обрану підкладку монтують, керуючись інструкцією виробника, і поверх неї укладають ламінатну дошку – на цьому укладання ламінату своїми руками може вважатися завершеною.