Якщо вас цікавить, як правильно встановити пральну машину автомат у ванній кімнаті або на кухні, то сьогодні ви отримаєте відповідь на це питання. Але найперше і необхідне, що вам потрібно зробити – запитати у продавців-консультантів при покупці, не анулюється гарантія на машину при самостійній установці. Якщо гарантія діє, то можна сміливо проводити підключення пральної машини своїми руками. Відразу після доставки пральної машини розпакуйте її при робочих і перевірте на:
- Наявність механічних пошкоджень, подряпин і вм’ятин.
- Наявність сторонніх звуків при струсі автомата.
Потім зніміть всі транспортувальні деталі – болти, дерев’яні бруски, гумові ущільнювачі і сталеві скоби. Заміри місця для установки пральної машини зробіть заздалегідь. Де вам доведеться встановлювати пральну машинку, на кухні або у ванній, особливої ролі не грає – аби площа приміщення дозволяла зробити це. Важливо: всі ніжки пральної машини повинні бути відрегульовані по висоті дуже точно, а відхилення корпусу машини в горизонтальній площині не повинно бути більше 20. Інакше стабілізуючий пристрій буде нестійка працювати, і машинка буде шуміти і вібрувати при роботі, особливо в режимі віджимання.
Підключаємо до електричної мережі
Найвідповідальніший етап робіт – підключення пральної машини. У нових моделях пральних машин обов’язково є заземлення для підвищення безпеки роботи. Одночасне підключення пральної машинки до електричної мережі і до води вважається дуже небезпечним умовою роботи. Тому вам буде потрібно спеціальна розетка із заземлюючим контактом і нова електропроводка з заземлюючим проводом. Рекомендуємо поставити керамічну розетку, так як пластмасова може розплавитися і спалахнути. Підключати машинку потрібно через УЗО (пристрій захисного відключення). Воно відключає напругу при перевантаженнях, тому УЗО – кращий устрій для захисту від ураження струмом.
Як вибрати дріт, щоб підключення пральної машини було максимально безпечним? Якщо взяти звичайну пральну машинку з максимальною потужністю 2,5-3 квт, то струм складе 13-15 А. Тобто, мідний дріт потрібно вибирати перетином 1 мм2, а алюмінієвий – 1,5 мм 2. Купіть провід з невеликим запасом, але не по довжині, а по перетину – наприклад, потрійний провід 2.5 мм2 перетином. Третій провід потрібен для занулення або заземлення.
Розетка повинна бути встановлена поряд з пральною машиною, так як шнур живлення короткий – 1,5 метра. Пральна машинка споживає дуже багато енергії – до 10-15 А, а стандартна проводка розрахована на 6 А, тому бажано підключати машинку по окремій лінії відразу до розподільного щитка. У щитку необхідно встановити окремий автомат для відключення пральної машини, наприклад, серії ДЕК або ІЕК. При підключенні вас чекає одна незручність – доведеться руйнувати стіни для прокладки нової лінії, а потім штукатурити шов.
Підключаємо пральну машину до водопроводу
Найпростіший спосіб організувати злив води при установці пральної машини – повісити зливний шланг на край ванни або раковини (якщо пральна машина стоїть на кухні) на спеціальній пластиковій направляє, яка є в комплекті будь-якої пральної машини. Тільки вам доведеться постійно стежити за зливом – потрібно, щоб кінець шланга не потрапив у воду, тому що тоді машинка буде зливати і заливати воду одночасно. Але це – не дуже надійний спосіб, тому краще підключити воду стаціонарно.
Сучасні моделі пральних машин відразу підключаються тільки до холодної води, так як гарячу воду вони виробляють самі – нагрівають її Теном. Тому пральна машинка і споживає так багато електроенергії – 2,5-5 кВт. Що потрібно для того, щоб установка пральної машини пройшла успішно? Звичайно, окремий підведення каналізації і водопроводу. Якщо вода у вашій квартирі проведена металевими трубами – без використання зварювання не обійтися. Якщо труби металопластикові або ПВХ, то вам знадобиться всього лише два гайкові ключі, відрізок металопластикової труби і набір фітингів (або спеціальний паяльник). Також можна підключити пральну машинку гнучким армованим шлангом (якщо дозволяє відстань до водопроводу), що більш практично і набагато швидше. Також перед підключенням машинки потрібно буде забезпечити підведення води запірним краном.
Кран встановлюється в розриві підведення до унітазу (в точку розриву водопроводу врежьте трійник), якщо встановлюється ваша пральна машина у ванній. Якщо встановлюватися буде пральна машина на кухні, то запірну арматуру необхідно ставити безпосередньо перед підведенням води до агрегату. Для цього в кухонний водопровід потрібно врізати трійник, і від нього підвести труби до машинки. При аварійній протечке можна буде перекрити воду до машинки, залишивши підключення до решти водорозбірних точках. Коли закінчите підведення і підключення води – перевірте всю схему відсутні сліди витікання.
Підключаємо пральну машинку до каналізації
Каналізація в квартирі – це чавунні чи пластикові труби діаметром 50 мм. Труби загальної каналізації мають діаметр 110 мм, але вони нам не знадобляться. Щоб зробити підключення пральної машини до каналізації, запасіться трійником діаметром 50 мм, згоном діаметром 50 мм і довжиною 40 см, сполучної муфтою, кріпильних хомутом, гумової манжетою для труб і повітряним клапаном діаметром 50 мм. Підключається каналізація в такій же послідовності – в загальну розводку по квартирі (розріжте труби каналізації) врізається трійник, в нього вставляється муфта, на яку встановлюється відведення каналізації – труби або гофрований шланг. Закінчується установка пральної машини так: перед підключенням до машинки на каналізаційну трубу встановлюється клапан, і від нього виробляється підключення до машинки. У каналізацію від машинки труба підключається з гумовим ущільнювачем.
Тестовий запуск пральної машини
В кінці монтажу всіх систем потрібно перевірити роботу пральної машинки. Не потрібно завантажувати барабан білизною – просто насипте пральний порошок згідно інструкції. Цього буде достатньо, щоб машинка очистилася від заводського мастила, і вимився весь дрібне сміття і бруд. Ваше завдання при тестовому включенні агрегату – перевірити, чи добре машинка нагріває воду і як швидко заливається і зливається вода при роботі і після роботи. Далі перевірте, як працює режим віджиму і зливу води, і якщо всі програми працюють коректно, то установку пральної машинки можна вважати закінченою.