Змінюємо дизайн ванної кімнати в хрущовці своїми руками

Хороший дизайн ванної кімнати в хрущовці здається нам взагалі немислимим, проте багато в чому ця думка помилкова. Ці маленькі приміщення, здавалося б, повинні стати справжнім кошмаром навіть для вмілого дизайнера, але все йде якраз навпаки. Інтер’єр ванної кімнати в хрущовці можна зробити колоритним і особливим. Розмір в даному випадку (як і в багатьох інших) – не головне. Ванна в хрущовці – це мізерна площа, нерівні стіни і кути, сильно відрізняються від прямих. Чи можна зробити ремонт маленької ванної кімнати в хрущовці так, щоб отримати сучасне, красиво оформлене приміщення? Важливо лише правильно застосувати свої знання і вміння. Використовуючи наші поради, ви зможете перетворити «тісний барліг» вашої ванної кімнати в улюблений затишний куточок.

Як підібрати стиль?

Керуйтеся простою логікою, створюючи дизайн ванної кімнати в хрущовці. Якщо інтер’єр вашої квартири в цілому можна охарактеризувати як класичний, то, погодьтеся, що хай-тек у ванній кімнаті буде виглядати просто безглуздо. У таких випадках краще всього відповідати загальному стилю і використовувати елементи класичного дизайну – дерев’яні шафки, оформлений під мармурову колону каналізаційний стояк і т.д.

Вибір стилю оформлення інтер’єру ванної кімнати в хрущовці одночасно і простий і складний. Складнощі можуть виникнути із загальною ідеєю, однак реалізація вкрай проста (з огляду на малу площу кімнати).

  •                 використовуємо контрасти

Так як, створюючи дизайн ванної кімнати в хрущовці, нам потрібно в той же час і максимально збільшити простір, хоча б візуально, можна скористатися деякими хитрощами. Один з класичних прийомів, що дозволяють розширити простір, є використання контрастів. Це стосується практично всього, що знаходиться у вашій ванній кімнаті. Використовуйте контрастні кольори і матеріали, як в облицюванні приміщення, так і в елементах декору, меблів і т.д.

  •                 Як підібрати сантехніку та меблі правильно?

Важливим аспектом інтер’єру ванної кімнати в хрущовках є меблі та сантехніка. Присутність меблів в такій ванній кімнаті, найкраще мінімізувати або взагалі відмовитися від неї – вона буде лише захаращувати дорогоцінний простір. Однак без деяких предметів меблів не обійтися, і ви можете просто вдало розмістити, скажімо, тумбочку туди, де вона не буде заважати – наприклад під раковину.

Намагайтеся вибирати тільки ті меблі сантехніку, яка дійсно вам потрібна. Не варто ставити в і без того маленьку ванну кімнату великі шафи для речей або обладнати приміщення усіма можливими видами сантехніки (наприклад біде). Обзаведіться лише необхідним – унітазом, умивальником, маленьким шафою для туалетного приладдя, а також ванною або душовою кабіною. Використовуйте асиметричні і незграбні предмети меблів і сантехніки. Вони послужать вам для економії місця, так як з їх допомогою найефективніше організувати простір.

Змінюємо дизайн ванної кімнати в хрущовці своїми рукамиТакож по максимуму використовуйте стіни. На них можна навісити різні полички і шафки. Однак, пам’ятайте, що їх глибина не повинна перевищувати 30 см. В іншому випадку вони будуть візуально захаращувати вашу ванну кімнату. Це ж правило діє і для тумби під умивальник. Від навісних предметів над самим умивальником і зовсім доведеться відмовитися – гігієнічно процедури стануть дуже незручними, якщо цього не зробити.

Існує також побутова техніка, ніби спеціально створена для маленьких ванних кімнат. Йдеться про пральних машинах типу «флоп». Вона встановлюється на стіну прямо над унітазом. При цьому вона має невеликі габарити і суттєво економить простір. Крім того, така машина виконує і функцію змиву в самому унітазі, економлячи тим самим воду.

  • Колірна палітра

Колір – один з найбільш ефективних інструментів при оновленні дизайну ванної кімнати в хрущовці. Тут потрібно виходити знову-таки з наших цілей – розширення простору. Для цього потрібно по максимуму використовувати світлі тони. Вони посприяють візуальному наповненню кімнати світлом, зроблять простір легким.

Однак світлі тони можуть бути не тільки основними, а й додатковими – наприклад в меблів або сантехніці. Використовуйте для цих предметів фісташковий або лимонний колір, і це освіжить інтер’єр ванної кімнати в хрущовці в цілому. Якщо ж вам потрібно зробити приміщення більш затишним і теплим, то варто використовувати кремовий або персиковий кольори. Традиційний же для ванних кімнат блакитний створює відчуття прохолоди в кімнаті.

Ванна кімната в хрущовці: постановка проблеми

Ремонт невеликого приміщення вимагає обліку кожного сантиметра простору. Пропонуємо вашій увазі поради тих, хто вже пройшов через ремонт маленької маленької ванної кімнати в хрущовці.

Проблема обмеженого простору зазвичай вирішується переплануванням. Але тільки якщо мова йде не про ванну в хрущовці. В таких квартирах ванна розташовується поруч з кухнею, а вона теж має вельми скромні розміри. Обмеження на перепланування накладаються ще й необхідністю прив’язки сантехнічного обладнання до стояків. Єдине, що можна тут зробити – об’єднати ванну з туалетом, зламавши перегородку між ними. Але навіть такі радикальні дії допоможуть збільшити площу кімнати на 1,5-2 метра, не більше. Як бути? Скористатися порадами тих, хто вже пройшов через ремонт маленької ванної і зумів вичавити максимум користі з цих кількох кубометрів простору.

Ремонт маленької ванної: способи розширення простору

Візуально розширити простір допоможе нехитрий дизайнерський прийом: світлі стіни, темний, контрастний підлогу, велике дзеркало і розсіяне освітлення. Але як домогтися фізичного збільшення корисної площі?

Ось які варіанти вирішення проблеми пропонують досвідчені «ремонтники»:

  • заміна ванни душовою кабіною або невеликий кутовою ванною;
  • використання підвісного унітазу з прихованим бачком;
  • винос пральної машини за межі ванною або придбання компактної «пральки», що міститься під раковиною (спеціальної);
  • використання кутових шаф, шафок і поличок.

Особливості ремонту маленької ванної

Будинки старого житлофонду часто мають неабияк зношені каналізаційні та водопровідні системи, тому капітальний ремонт маленької ванної зазвичай починають з заміни труб і стояків і організації зручного виведення «мокрих» точок.

Наступним етапом виконується заміна електропроводки. Врахуйте, що електроточки повинні розміщуватися якнайдалі від «мокрих» точок.

Далі слід основний етап, що складається зі звичайних для ремонту процедур:

  • вирівнювання поверхонь;
  • пристрій стяжки підлоги;
  • оздоблення стелі;
  • укладання кахельної плитки на підлогу;
  • облицювання стін.

На цьому ремонт маленької ванної кімнати в хрущовці вважається завершеним. Можна встановлювати нову сантехніку і розвішувати дзеркала і полички.