Вибір матеріалів для оформлення дизайну стель у вітальні

Для багатьох сімей вітальня є найбільш значущою кімнатою, що служить не тільки для прийому гостей, а й відпочинку всією сім’єю. У всякому разі, вона є найбільш відвідуваним місцем у будинку. Отже, її інтер’єр повинен бути на висоті. Це відноситься і до стелі. Переважна більшість віталень мають сумні однотонні стелі, зазвичай білого кольору. Ніякої новизни або затишку очікувати від них не доводиться. Але, останнім часом дизайн стель у вітальні істотно змінився. Сучасні технології та матеріали дозволяють створювати дійсно оригінальні варіанти оформлення, здатні з’явитися прикрасою всього будинку.

Вибір матеріалів для оформлення дизайну стель у вітальні

Оформлення стелі повинна відповідати інтер’єру кімнати. Тому загальний дизайн повинен продумувати заздалегідь. Поради майстрів допоможуть вам в цьому. Ми ж зараз розглянемо основні види стель, використовуваних у вітальнях. Їх можна розділити на дві основні групи – підвісні і натяжні. Прості, гладкі стелі ми розглядати не будемо, оскільки ніякої новизни вони внести в дизайн не можуть. Їх досить просто пофарбувати, обклеїти шпалерами або полістирольної плиткою.

Системи натяжних стель

Вибір матеріалів для оформлення дизайну стель у вітальні

Натяжні системи підходять практично для будь-якого приміщення. Виготовляються вони з еластичного і міцного матеріалу ПВХ, який не тільки красивий, але і довговічний. Сьогодні можна вибрати не просто однотонну забарвлення натяжної стелі, але і якийсь оригінальний малюнок або навіть фотографію. Крім глянцевих, бувають матові, а також тканинні поверхні. Дуже важливо, що натяжні системи «крадуть» всього 5-10 см від висоти кімнати. Тому, якщо у вас навіть дуже низькі стелі, то такий варіант цілком можна використовувати.

Підвісна стеля

Системи підвісних стель припускають наявність силового каркаса, що кріпиться до стельових плит і до стін. Це дає можливість створення величезної кількості модифікацій підвісних конструкцій.

  • Дзеркала

Дизайн стель у вітальні здатні перетворити дзеркала. Вони візуально збільшують висоту кімнати, розширюють її обсяг. Дзеркальні плити кріпляться на спеціальних підвісах до змонтованого каркасу.

  • Касетні і рейкові конструкції

Крім дзеркал, прекрасно виглядають також касетні підвісні стелі. На металевому каркасі, що представляє собою сітку, кріпляться касети у вигляді квадратних плит. Як матеріал для виготовлення касет використовується метал, МДФ, ДСП, скло, мінераловолокністие плити. Дизайн касетних стель у вітальні відрізняється тим, що вдається отримати незвичайні рішення навіть самостійно, не залучаючи фахівців. Це економно і красиво. При бажанні можна замінити касети іншими, повністю змінивши приміщення.

Оригінальні також рейкові стелі, що представляють собою смуги металу різної ширини, закріплені на каркасі. Поверхня смуг може бути будь-якого кольору, але найбільш популярні блискучі поверхні, що імітують нержавіючу сталь і золото.

Гіпсокартон

Стелі з гіпсокартону на сьогодні займають лідируючі позиції серед всіх стельових матеріалів. Доступна ціна, довговічність і необмежені можливості дизайну стель у вітальні і в інших кімнатах підняли популярність гіпсокартону дуже високо. Гіпсокартон кріпиться на встановлений жорсткий каркас, а потім піддається обробці. Цим забезпечується ідеально рівна поверхня, колір якої залежить від кольору загального інтер’єру кімнати.

Вибір матеріалів для оформлення дизайну стель у вітальні

Якщо ваша вітальня умовна розділена на кілька зон, то ідеальним варіантом її оформлення буде застосування багаторівневої стелі. Зазвичай його виготовляють з гіпсокартону, який дозволяє створити структури практично будь-якої складності. Так, для різних зон кімнати буде призначений конкретну ділянку стелі. Вишукано і незвично! Особливо якщо грамотно використовувати освітлення. Софіти, вбудовані в багаторівнева стеля, створять дійсно чарівну атмосферу, особливо в темний час доби.

До речі, використання гіпсокартонних стель не тільки естетично, але і практично. Наприклад, можна створити виступ, який приховає кабель кондиціонера або інші комунікації. А в даному виступі раціональніше всього розмістити точкові світильники.

Дерево

Використання природних матеріалів для обробки стелі завжди віталося. На цій посаді використовуються дерев’яні панелі, за допомогою яких дизайн всього приміщення вдається зробити більш реальним, природним. Панелі також кріпляться на попередньо виготовлений каркас, а потім піддаються додатковій обробці, що перешкоджає їх потемніння і псування. При такому оформленні стелі на стінах також бажана присутність дерев’яних елементів для додання інтер’єру завершеності.

Вибір матеріалів для оформлення дизайну стель у вітальні

Вибір дизайну стелі залежить від ваших можливостей, переваг, а також від ідеї, яку ви спробуєте втілити в дійсність.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*