Технологія штукатурки цегляної стіни в фото і відео прикладах

Штукатурка цегляної стіни робиться найчастіше з метою вирівняти поверхню, компенсувати її перепади по рівню. Робота ця відносно не складна, розчин на цеглі, через фактурності останнього, тримається дуже добре. Робочі склади сюди підійдуть практично будь-які.

У цій статті ми розглянемо технології маякової і безмаячной штукатурки. Також торкнемося питання вибору потрібної консистенції.

Штукатурка по цеглі. Технологія процесу і вибір робочого складу

Якщо передбачається подальший під чистове оздоблення з геометричним малюнком по поверхні, краще працювати по маяках. Тільки так поверхню вийде ідеально рівною.

Підготовчі роботи

Старі перегородки треба простукати на предмет наявності кришаться ділянок. Якщо такі є – видовбують їх до тих пір, поки не оголиться однорідний матеріал. Після проходимо по всій стіні сталевою щіткою, видаляючи залишки крихт цегли і бетону. Якщо кладка нова, то особливої ​​підготовки вона не зажадає. Досить буде знепилити поверхню. Чим гарантувати цегляну стіну перед штукатуркою? Краще підібрати гідрофобний глибоко проникає склад.

Необхідність в маяках залежить від:

  • Ступеня кривизни стін.
  • Потреб – чи обов’язково ідеальне вирівнювання, або достатньо буде візуальної гладкості стін. Наприклад, на лоджії, балконі, зсередини і зовні гаража можна працювати без маяків.

Коли передбачувана товщина шару штукатурки по цеглі буде від 3 см, потрібно монтаж армуючої сітки. Цей захід не дасть складу оползті під власною вагою. Для внутрішніх робіт береться сталева сітка з осередком в 2-3 см, зовні – оцинкована, з осередком 3-4 см.

Технологія штукатурки цегляної стіни в фото і відео прикладах

Значна товщина шару штукатурки по цеглі вимагає монтажу армуючої сітки

Зверніть увагу: при штукатурці цегляної стіни не потрібно набивати на ній додатковий рельєф, як це було б з бетоном або піноблоків. Просто розшивають шви між цеглинами – це забезпечить хороше зчеплення робочого складу з поверхнею.

Технологія штукатурки фасаду по цеглині: маяковий спосіб

Маяки виставляються по лазерному рівню, з відстанню в 80-120 см один від одного, в залежності від довжини правила, і з відступом в 20 см від кутів. По розмітці наносяться невеликі порції штукатурки, на них наживлюються маякові профілі. Далі вони утапливаются на потрібну глибину – за рівнем. Після застигання робочого складу можна приступати до подальших робіт.

Технологія штукатурки цегляної стіни в фото і відео прикладах

установка маяків

Шпателем накидаємо штукатурку на цеглу так, щоб її шар перевищував висоту маяків на 2-3 мм. За один раз покриваємо поверхню площею близько 1 м2 – ми її встигнемо обробити до тих пір, поки робочий склад не почне схоплюватися.

Технологія штукатурки цегляної стіни в фото і відео прикладах

Накидання робочого складу на цеглу

Далі починаємо розтягувати штукатурку по цеглині. Приставляє правило до маяків і тягнемо його по ним вгору, одночасно злегка зрушуючи його вліво-вправо. Сильно не натискаємо, тиснемо рівно до тих пір, поки не відчуємо, що правило доторкнулося до профілів. Коли нанесена штукатурка буде повністю розтягнута, накидаємо ще одну порцію, вище. Розтягуємо її і т. Д.

Технологія штукатурки цегляної стіни в фото і відео прикладах

витягування розчину

Зверніть увагу: маяки з часом можуть заіржавіти, і плями проступлять навіть крізь чистову обробку. Тому через добу профілі треба буде вирвати, а канавки від них зашпаклювати.

Безмаячная штукатурка по цеглі

Суміш для безмаячной штукатурки робиться трохи рідшою, ніж для маякової, так як густий склад складніше розподіляється. Працювати починаємо знизу стіни, накидаючи на неї розчин і розтягуючи його правилом. За раз охоплюємо площа приблизно 1х1 м, шар повинен становити близько 5 мм. До щойно обробленої поверхні прикладаємо правило під різними кутами і дивимося, чи немає під ним присвятив. Там, де вони є – докидали розчин і розрівнюємо.

Зверніть увагу: в процесі безмаячной штукатурці по стінах може залишитися якась кількість дрібних западин. Вони ліквідуються тим же розчином – накидаємо його на стіни і розтягуємо правилом або кельмою.

Штукатурка цегляних стін своїми руками: відео обробки без маяків.

Яка штукатурка краще для стін з цегли: вибираємо суміш

Тут все залежить від того, в будинку будуть проводитися роботи або по фасадах. Краща штукатурка для зовнішніх робіт по цеглі – цементна. У неї найкраще співвідношення за ціною і експлуатаційними характеристиками. Також підійдуть силікатні і акрилові склади. Вони показують більш високу трещіно- і вологостійкість, проте стоять на порядок дорожче.

Внутрішні роботи можна проводити будь-якими складами. Штукатурка цегляних стін цементно-піщаним розчином виконується у випадках, коли потрібно шар від 5 см. В інших випадках підійдуть гіпсові склади – вони гарні і як вирівнювання, і як фінішний шар. Для декоративного оздоблення можна взяти акрилові, силікатні і венеціанські суміші.

Технологія штукатурки цегляної стіни в фото і відео прикладах

Венеціанська штукатурка

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*