Як укласти тепла підлога під ламінат: особливості монтажу

Електрична тепла підлога – новітня система обігріву житла, заснована на застосуванні нагрівального кабелю. Такою системою може бути обладнано будь-яке приміщення в квартирі. Зробивши тепла підлога у ванній і кухні, ви позбавите себе і своїх домочадців від незручностей, до яких призводить «холодність» кахельної плитки, а пестливі тепла підлога під ламінат в кімнатах, – підвищите рівень комфорту всієї квартири.

Як укласти тепла підлога під ламінат: особливості монтажу

Вибір теплої підлоги під ламінат

Яким повинен бути тепла підлога під ламінат та інші подібні покриття? По-перше, він повинен забезпечувати рівномірний розподіл тепла по всій утеплюваної поверхні. Справа в тому, що ламінатна дошка погано проводить тепло і не може вирівнювати температуру так, як це робить керамічна плитка. Занадто інтенсивний нагрів на окремих ділянках викликає розшарування покриття і приводить до перегріву кабелю.

Для забезпечення однорідності нагрівання можна взяти кабель малої потужності (близько 8 Ватт на погонний метр) і укласти його з мінімальним кроком, а можна використовувати спеціальні нагрівальні мати, які підходять під цей вид покриття. Другий спосіб, безумовно, простіше, зручніше, та й дешевше – витрати, яких потребують укладання теплого кабельного статі під ламінат, відчутно перевищать вартість матів.

Друга вимога до теплої підлоги випливає з тих же особливостей ламінатної дошки. У ньому йдеться: максимально допустима потужність підлогової системи опалення становить 100 Вт на кв. м.

І ще одна вимога до електричної опалювальної системи: для виключення можливості перегріву дошки потрібно підключити обмежувач температури на 30 градусів. Подібні пристрої входять в комплектацію більшості якісних систем.

Укладання теплої підлоги під ламінат

Багатошаровий тепла підлога під ламінат має наступну структуру:

 • залізобетонна підстава;
 • підкладка під теплу підлогу – ламінат вимагає використання двох видів підкладок;
 • нагрівальні мати;
 • цементно-піщана стяжка;
 • підкладка під фінішне покриття;
 • ламінатна дошка.

З системою теплої підлоги можна використовувати тільки спеціальний ламінат, з відповідним маркуванням. Тепловий опір такого покриття знаходиться в межах 0,05-0,1 К / Вт.

Що стосується підкладок, то теплоізоляційна підкладка під теплу підлогу при використанні ламінату в якості фінішного покриття обов’язково має бути присутня. В іншому випадку все тепло буде йти на обігрів плити перекриття.

При виборі підкладки під саме покриття перевагу слід віддавати матеріалам з високою теплопровідністю. Спеціально для цієї мети випускаються підкладки з отворами, що пропускають тепло.

Можна придбати і ламінат зі «вбудованої» підкладкою – в продажу зустрічаються дошки, придатні до використання з системами підігріву підлоги. Вони не вимагають укладання проміжного шару.

Монтаж системи виконують в наступному порядку:

 1. Укладають теплоізоляційну підкладку.
 2. Визначають місце установки терморегулятора – з цієї точки буде проводитися укладання теплої підлоги під ламінат.
 3. Позначають контури поверхні, що обігрівається, використовуючи кольорову липку стрічку. Перевіряють відстань до стін і меблів – вона повинна бути більше 5 см.
 4. Підбирають нагрівальні мати – їх сумарна площа повинна бути трохи менше площі, що обігрівається.
 5. Розкладають мати по поверхні. Для фіксації сітки використовують спеціальну монтажну стрічку.
 6. Розташовують датчик температури, попередньо помістивши його всередину трубки.
 7. Заливають систему цементно-піщаною стяжкою.
 8. Укладають підкладку під ламіноване покриття.
 9. Монтують ламінатну дошку.

До складу нагрівального мату може входити кабель одножильний або двожильний. У першому випадку укладання теплої підлоги під ламінат проводиться так, щоб кінець кабелю міг повернутися до початку – до терморегулятора.

Теплі підлоги фірми «Теплолюкс» на сьогодні на ринку можна купити від 2000р до 5000р за кв м. Якісні теплі підлоги «Теплолюкс» надають гарантію до 25 років.

Як укласти тепла підлога під ламінат: особливості монтажу

При монтажі підлоги системи опалення обов’язково потрібно врахувати наступне:

 • не можна допускати нахлеста елементів теплої підлоги – нагрівальні мати укладаються строго встик;
 • при розкладці можна різати тільки сітку – різати кабель суворо забороняється.
 • датчик температури повинен розташовуватися строго посередині між двома жилами.

Після монтажу теплої підлоги під ламінат не забудьте занести схему розкладки в гарантійний талон.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*