Монтаж вентиляції на кухні: установка витяжки

Відмінно, ми з вами навчилися робити правильне планування власного житла, можемо без проблем вирівняти стіни і підлогу на кухні, і навіть прокласти електропроводку! Що ж далі? А далі нам необхідно подбати про свіжому повітрі і якісної вентиляції вашої квартири, тому розберемося в питанні її монтажу.

Важлива роль монтажу вентиляції на кухні

У кожному будинку або квартирі вкрай важливо обладнати базові системи, що забезпечують мешканцям комфорт і безпеку. Поряд з водопроводом і електрикою, підключенням телефонних ліній, телебачення і налаштуванням інтернету, монтаж вентиляції на кухні необхідний власникам житлової площі тому, що неприємні запахи, домішки і випаровування потрібно ліквідувати прямо з місця їх утворення, не допускаючи поширення відходів по всьому будинку.

Саме з цієї причини кухонні витяжки встановлюються безпосередньо над газовою або електричною плитою, вони чудово видаляють гарячі пари, просочені маслом, жиром і іншими речовинами і не дозволяють їм поширитися по житлу.

Загальний вентиляційний канал вдома не псується від побутових механізмів, так як у витяжці встановлено фільтр, який не пропускає маленькі частинки, тому продукти розкладання жиру, масла і кіптяви не залишаються і не осідають в повітроводі і вентиляторі, і тому не засмічують їх.

Яку вибрати витяжку на кухню

Види і моделі обладнання

На сьогоднішній день вибір механізмів дуже багатий, і ви обов’язково знайдете підходящу модель для власних потреб, відповідно до бюджету і інтер’єром. Сьогодні стають все більш популярними і затребуваність рециркуляційні установки, які не просто очищають повітря від випарів і несприятливих речовин, але і поставляють його назад в кімнату.

Такий ефект досягається ультрафіолетовими антибактеріальними лампами в комплексі з іншими функціями очищення. Більш того, сучасні витяжки працюють практично безшумно і не створюють дискомфорту.

Найпоширенішими конструкціями є кухонні парасолі з трубою. Головна роль відводиться потужному вентилятору, втягує забруднення і направляючої їх через повітропровід за межі приміщення. Такі настінні витяжки в формі парасольки називаються камінним типом, тому що влаштовані за принципом димоходу для камінів і печей.

Вони зазвичай кріпляться на стіні, стелі, в навісній шафі або вбудовуються в панель. Як ви бачите, цей функціональний елемент інтер’єру може бути виділений, або захований, замаскований або задекорований.

Монтаж вентиляції на кухні: установка витяжки

У багатьох житлових приміщеннях встановлюються вугільні витяжки для кухні. В їх основі стоїть фільтр з параметрами ретельної дрібної очищення, усунення неприємного запаху, виведення шкідливих домішок, парів і кіптяви. При цьому відбувається проходження повітря через шари хімічно обробленого або активованого вугілля.

Використовуваний вугілля здатний надовго утримувати частинки, чия маса в кілька разів вище. Фільтри вугільних витяжок для кухні виробляються тканинними або касетними, легко встановлюються самостійно і без допомоги фахівців, в зв’язку з тим, що підлягають періодичній заміні. Ці системи потребують тільки в підключенні до електричної мережі, і очищення здійснюється всередині установки.

Такий тип приладів добре підходить для приміщення з поганим або недостатнім провітрюванням, а також для тих покупців, які не хочуть випускати тепло з квартири в холодні періоди.

Замінювати фільтр необхідно в тому випадку, якщо ви помітили зниження продуктивності пристрою або поява небажаного запаху, що виходить від самої установки. Частота зміни залежить від того, наскільки часто ви користуєтеся обладнанням, якщо ви готуєте їжу на вогні кожен день по кілька разів, то вже через три-чотири місяці настане час для заміни. Точно визначити стан вам буде нескладно, адже більшість сучасних приладів має індикатор забруднення.

Керувати вашим пристроєм можна за допомогою спеціальної панелі, розміщеної на фронтовий частини. Базова панель включає в себе вимикач електровентилятор, вибір швидкостей, регулятор лампи підсвічування. Новіші моделі автоматично регулюють швидкість і режими роботи. Залежно від ваших смаків ви можете вибрати наступні варіанти управління:

  1. зручне сенсорне керування зі світлодіодним індикацією
  2. кнопковий спосіб з почергової активацією завдань
  3. слайдерне, з горизонтальним перемикачем на кілька швидкостей

Багато моделей оснащені електронним таймером і ультразвуковим датчиком, які суттєво допомагають в правильній експлуатації. Опція ультразвукового індикатора дозволяє пристрою визначити випаровування над плитою і активувати відповідну вентиляцію, а також світло на певній інтенсивності. Більш того, унікальні вентилятори з аеродинамічним ефектом утворюють повітряний потік перед конструкцією і перенаправляють його прямо в поглинаючий фільтр.

Установка витяжки на кухні

Процес вентилювання може бути різним, таким чином, виділяють наступні:

  1. природний спосіб (відкрите вікно)
  2. припливне спосіб (повітроводи і вентилятори встановлюються в глухих частинах будинку)
  3. витяжної спосіб (видаляє непридатні та шкідливі речовини)
  4. припливно-витяжної спосіб (поєднує в собі кілька систем і забезпечує постійну циркуляцію кисню)

Монтаж вентиляції на кухні: установка витяжки

Перш за все, установка вентиляційної системи на кухні потрібна для забезпечення доступу свіжого повітря, ліквідації відпрацьованого і забрудненого. Більш того, для очищення нового надходить кисню, забезпечення необхідного рівня вологості і фіксованого температурного режиму. Ці умови повинні дотримуватися особливо ретельно в приміщеннях з камінами і печами.

Виходячи з різновиду вищеописаних процесів, враховуйте, що монтаж витяжки на кухні залежить від вибору приладу. Які, в свою чергу, діляться на:

1) витяжні

2) Рециркуляційні

3) комбіновані моделі.

Класична витяжка підходить для виведення небажаних субстанцій за межі приміщення. Рециркуляційні або фільтруючі зразки видаляють зайве випаровування і виводять повітря назад. Однак зараз зустрічаються змішані типи, здатні працювати в обох описаних режимах виходячи з зміни потреб господарів.

Витяжка для кухні з фільтром без додаткових опцій встановлюється найпростіше, не вимагає великих фінансових і тимчасових витрат. Її просто кріплять на стіні дрилем і цвяхами або вбудовують в готову меблі. Після чого підключають до електричної мережі і з даного моменту вона вже придатна до використання. Але для правильної експлуатації доведеться хоча б один раз в шість місяців купувати і встановлювати новий фільтр, так як старий забруднюється досить швидко і від цього псується весь механізм, а також поширюється відштовхуючий запах, так як вугілля просочується парами відходів.

Монтаж вентиляції на кухні: установка витяжки

Установка витяжки на кухні буде практичніше і довговічніше, якщо ви будете монтувати комбіновані моделі. Для них доводиться прокладати повітропровід, дотримуючись ряд важливих принципів. Він повинен бути максимально коротким, з мінімальною кількістю вигинів і поворотів.

Коліна виготовляються плавними, а не крутими і різкими, внутрішню поверхню слід вибирати гладку, щоб зменшити опір проходить крізь трубу потоку. Під час кріплення дотримуйтесь обов’язкове відстань від вручений поверхні газової або електричної плити в 70 см.

При установці вентиляційної системи на кухні, головне забезпечити ефективний і якісний висновок повітряних відходів, для цього вибирають підключення до основної існуючої в будинку системі вентиляції і виходу на вулицю. Для заміських будинків і індивідуальних каналів повітропровід просто встановлюється на позицію штатної решітки. Власники квартир підключають свої витяжні прилади до спільної всередині будинкової системи.

Крім організації виведення брудних і шкідливих речовин, необхідно організувати надходження свіжого повітря, так як без його припливу витяжка працювати не буде.

Для цієї мети, головним чином, проводиться часте ручне провітрювання. Однак, при монтажі враховуйте і наступний факт :. стандартна схема в багатоквартирному будинку спроектована на прохід 110-140 м3 на годину для кухні, а витяжки можуть викидати в загальний канал більше 250 м3 протягом однієї години, саме тому ви ризикуєте повністю заблокувати всю систему в будинку.

Вибирайте додаткову індивідуальну установку воздуховода на вулицю. В такому випадку установник свердлить отвір відповідного розміру в зовнішній стіні, зміцнює зовнішню захисну решітку зі зворотним клапаном і підключає витяжку. Будова зворотного клапана полягає в наявності двох рухомих стулок, що знаходяться в каналі. Коли ви підключаєте витяжку, вони відкриваються, а коли виключаєте – закриваються і не допускають проникнення холодного повітря з вулиці.

Монтаж додаткового воздуховода