Сучасний і красивий стелю на балконі своїми руками

Немає нічого простішого, ніж зробити стелю на балконі своїми руками. У той же час немає нічого складнішого, бо потрібно враховувати умови експлуатації приміщення, сумісність із загальним оформленням і навіть алергенні властивості. До речі, з багатьма сучасними матеріалами може впоратися тільки профі.

То який же вибрати план облаштування балкона, щоб не нашкодити ні собі, ні інтер’єру?

Сучасний і красивий стелю на балконі своїми руками Сучасний і красивий стелю на балконі своїми руками Сучасний і красивий стелю на балконі своїми руками Сучасний і красивий стелю на балконі своїми руками Сучасний і красивий стелю на балконі своїми руками Сучасний і красивий стелю на балконі своїми руками

Вибір оздоблення

Для початку слід визначитися з видом стельового покриття, і тут є нюанс. Якщо планується ремонт лоджії, то майже ніяких обмежень немає – три несучі стіни забезпечать надійність конструкції. А ось балкон, який є прибудовою, вимагає легких за вагою рішень.

Натяжні стелі

Одночасно легкими і красивими можна назвати натяжні, пластикові, навісні, рейкові і гіпсокартонні стелі.

Сучасний і красивий стелю на балконі своїми руками

Натяжні стелі на балконі – фото готової роботи

Великим плюсом натяжних є швидкість монтажу. Досвідчений майстер витратить на роботу близько години, не фахівець – удвічі більше, але і це не так вже й багато. Крім того, не буде видно дефекти стелі і проходять по ньому комунікації. Натяжна стеля на балконі ніколи не покриється конденсатом, буде морозостійким, що не злякається підвищеної вологості, та й догляду йому буде потрібно мінімум.

Сучасний і красивий стелю на балконі своїми руками

Обшивка стелі на лоджії панелями

Підвісна стеля

Рідні брати натяжних – підвісні стелі, що складаються з каркаса і облицювання. Вони поєднують в собі практичність і декоративність, але встановлювати їх рекомендується тільки професіоналам. Правильно обрана обробка стане запорукою довговічності. Не рекомендується облицювальний матеріал з гіпсокартону для незасклених балконів в силу поганої вологостійкості.

Сучасний і красивий стелю на балконі своїми руками

І підвісні, і натяжні стелі можуть створити неповторний стиль в інтер’єрі

Рейкові стелі

Якщо попередні варіанти не влаштовують, проте, підвісна стеля на балконі бачиться як ідеальний варіант, прийде на допомогу інша його різновид – рейкова стеля. Він складається з системи кріплень і безлічі довгих панельок. Найчастіше виготовляється з алюмінію і має хороші світловідбиваючі і шумопоглинаючі властивості. Водостійкий, не горить, не притягає пил.

Сучасний і красивий стелю на балконі своїми руками

Натяжна стеля з фотодруком на лоджії

Пластикові панелі

Чим обшити стелю, якщо в першу чергу потрібні легкість в догляді і дешевизна? Пластиковими панелями – вони стійкі до несприятливих умов, а установка не вимагає підготовчого етапу. І, хоча пластик не є натуральним матеріалом, він абсолютно гіпоалергенний.

Сучасний і красивий стелю на балконі своїми руками

Стеля на балконі з імітацією неба

Також на лоджії або балконі може використовуватися стельова плитка. Її ціна настільки демократична, що дозволити собі таку «розкіш» здатні люди з будь-яким достатком. Ось тільки недовговічність – мінус цього матеріалу, з часом він темніє або жовтіє. Зате плитки підлягають фарбуванню і легко монтуються, тому така обробка стелі балкона цілком себе виправдовує.

Утеплення і закладка ізоляції

Перш ніж обробити стелю на балконі потрібно вирішити, для чого буде використовуватися приміщення. Якщо це закрита лоджія або балкон, то зберегти температуру повітря високої допоможе утеплення.

Сучасний і красивий стелю на балконі своїми руками

Утеплювач поміщається в зазор між чорновим стелею і декоративним

Закладка теплоізоляції передує декоративного оформлення. При цьому натяжна і підвісну стелю найбільш вигідні – матеріал просто укладається між ними і основною стелею.

Щоб вирішити, як утеплити стелю на лоджії, потрібно зважити переваги і недоліки всіх чотирьох варіантів. Так, утеплення пінопластом найбільш поширене. Це бюджетний варіант, повністю відповідний оцінці «ціна = якість». Втім, для невеликих приміщень підходить якнайкраще.

Піноплекс (він же – екструдований пінополістирол) має тільки один недолік – високу ціну, але вона з лишком компенсується його теплоізоляційними властивостями.

Сучасний і красивий стелю на балконі своїми руками

Утеплення стелі балкона Піноплекс – найвигідніший спосіб зберегти тепло

Фольгований пінополістирол застосовується тільки під «жорсткі» стелі типу рейкових. Його потрібно притискати до основної стелі зсередини, інакше не буде ефекту.

Мінеральна вата буває різною, але все її види однаково хороші для утеплення лоджій і балконів, а коефіцієнт корисної дії залежить від товщини шару.

Для відкритих балконів актуальна гідроізоляція. Її можна зробити за допомогою рулонних матеріалів і полімерно-бітумних покриттів, але в обох випадках краще запросити для виконання робіт фахівця.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*