Затишна квартира-студія – правила і приклади дизайну

Може здивувати факт, що простий дизайн зажадає набагато більше творчих зусиль, ніж складний. Але привабливого і функціонального квартира-студія стане тільки так. Досягти ідеалу дизайну не просто, але можливо. І це не залежить від величини квартири, хоча трохи «зайвих» метрів завжди можна ефектно обіграти і вписати їх в дизайн квартири-студії як симпатичний нюанс. А вже якщо ви все одно плануєте ремонт невеликої або навіть маленької квартири, то задуматися про затишній квартирі-студії просто необхідно!

І хоча найрізноманітніших дизайн квартири-студії на фото ми представили досить докладно, проте весь спектр можливостей дуже широкий, щоб вмістити його на одній веб-сторінці. Та й конфігурація і площа квартир різняться, а в маленьку однокімнатну вмістити і спальню, і дитячу, і кабінет, і … Тут без професійної поради і без допомоги майстра ніяк.

Основи дизайну квартири-студії

Затишна квартира-студія, дизайн якої розробляють фахівці, в будь-якому випадку повинна містити спальню, кухню, вітальню та інші приміщення. Інша справа, як все це розташовано і як використовується простір: чи то стіл у вітальні або кухні, то є спосіб поділу на зони візуальний або перегородковий. У різних випадках виправдані кілька рішень, але вибір – за господарями.

Затишна квартира-студія - правила і приклади дизайну

Так і взаємне розташування цих зон часто залежить від конфігурації приміщення, але ось кінцеве планувальне рішення перетворить дизайн квартири-студії в зручне і затишне житло. Розглянемо ходові приклади дизайну квартири-студії, залишивши колірні і стилістичні рішення, описані у відповідній статті, на ваш розсуд.

Квартира-студія, в якій немає яскраво вираженої спальної зони

Холостяки і подружжя без дітей і частих гостей можуть значно «розширити» своє житло, використовуючи такий підхід. Розкладний диван пристойних розмірів або грунтовний розкладний м’який куточок, практично не виділяється днем, стає шикарною ліжком вночі. Ось видимі плюси:

  • Приміщення реально виглядає просторим і світлим.
  • Велика кількість місця для меблів: гардероба, вбудованої шафи та ін.
  • Прийом гостей на обід або вечерю з таким інтер’єром досить простий.

Затишна квартира-студія - правила і приклади дизайну

У маленьких квартирах з’являється цінне місце, причому мінімалізм виглядає не убого, а лаконічно і функціонально.

Цікава пропозиція! Любителям жорсткої спальної поверхні диван може не підійти, тоді на допомогу приходять відкидні або розкладні ліжка – днем ​​вони і місця не займають, і навіть на очі не попадаються.

Квартира-студія з загальним простором

Чи не затворники, але рідко беруть гостей можуть подумати про такий дизайн квартири-студії. Оцінюючи ситуацію, просто не акцентують увагу на спальній зоні і виділенню окремого простору для ліжка і інших «причиндалов». Ліжко в такому дизайні – такий же предмет меблів, як шафа та інші.

Затишна квартира-студія - правила і приклади дизайну

Часто такий прийом використовують, створюючи дизайн квартири-студії прямокутного планування. Умовне розмежування проводиться візуально: стільці або диван з високою спинкою, вузька шафа або стелаж – ось і готово витончене рішення для зональної перегородки! А можна застосувати декоративний екран або напівпрозору ширму.

Однорівневе зональне планування

Дизайн квартири-студії досить великої площі найцікавіший і результативний, якщо в хід пустити перегородки, причому не тільки статичні, але і розсувні – пересувні. Такі перегородки дозволять перетворити велику однокімнатну в пристойну двокімнатну або компактну трикімнатну квартиру в різних випадках. І тоді замість однієї, вийде дві спальні зони плюс щось ще, необхідне в даний момент.

Затишна квартира-студія - правила і приклади дизайну

Іноді спальну зону можна відокремити не однієї, а двома-трьома перегородками з урахуванням особливостей меблів. В якості роздільників зон можуть виступити:

  • Предмети меблів і декору (наприклад: двосторонній шафа або стелаж).
  • Тумба з телевізором з досить великим екраном.
  • Рослини в діжках.
  • Обідня столик або барна стійка.
  • Традиційні ширми або перегородки.

 «Чердачная планування» квартири-студії

Не всім сподобається квартира-горище, але тим, хто хоче мати дизайн в стилі «Лофт» це – саме «воно»! При висоті стелі більше трьох метрів можна підняти спальну зону і винести її на другий, верхній рівень, залишивши внизу тільки житловий простір для інших цілей. Якщо дозволить площа, то і шафи для гардероба, і кабінет «підуть» туди ж.

А якщо створити для другого поверху стильні опори (труби, колони і т. Д.), То ефект буде ще потужнішим, а площа буде використана по максимуму.

Об’єднання простору, що несе гармонію

Як показують різноманітні фото дизайну квартири-студії, гармонія досягається за рахунок цілості стилю, колірної гами та їх застосування. І тут не просто щось своє в кожній кімнаті, так як ми маємо, по суті, лише одне приміщення, але грамотно розділене і при цьому об’єднане. Тому затишна квартира-студія, дизайн якої досяг своєї мети, набагато цікавіше, ніж інші типи житла.

Нагадаємо пару-трійку простих порад, які допомагають досягти кращих результатів.

1. Колірна гамма. Чим менше приміщення, тим світліше повинні бути кольори і відтінки. Краще уникати контрастів, особливо з чорним або коричневим.

2. Дзеркала і дзеркальні поверхні. Дзеркала створять ілюзію набагато більшої глибини, ніж є насправді, а відблиски і віддзеркалення від глянцевих поверхонь посилять досягнутий успіх.

3. Освітлення. Це не тільки основа комфорту, але і відмінний спосіб зонування приміщення. Можна використовувати групи світильників, колірний відтінок ламп або світлодіодів. Тільки уявіть: напівтемрява всюди, а над столом висить стильна лампа і висвітлює тільки стіл і півметра від нього.

Затишна квартира-студія - правила і приклади дизайну

Правильне планування квартири-студії, маленької чи великої, зроблять життя комфортним і легкою. Менше візуальних кордонів – більше свободи і простору, повітря і радісної атмосфери. Саме так можна описати добре оформлену квартиру-студію.