Прикінцеві сантехнічні роботи у ванній

Сучасні будинки і квартири містять в собі безліч різних вузлів – кухню, спальню, вітальню, ванну кімнату, кухонну зону, у деяких в будинку навіть басейни є, але більшість цих кімнат, особливо при будівництві нового будинку або капітальному ремонті в старому, вимагає цілу перелік сантехнічних робіт, давайте розберемося, що в них входить.

Установка біде (зі змішувачем)

Прикінцеві сантехнічні роботи у ванній

біде

Біде – європейське засіб особистої гігієни, за пару років впровадити в наші будинки і вже не є такою рідкістю як раніше, зустрічаються практично скрізь. Даний тип сантехніки був розроблений в Європі, для більшого комфорту в особистій гігієні, так-так, саме так. Сьогодні біде використовують мінімум 40% росіян, але багато хто ще не звикли до цього, але, тим не менш, вже починають встановлювати біде, то ж які труднощі можуть виникнути при монтажі такого потрібного предмета, розглянемо нижче.

Існує кілька типів біде – зі змішувачем, з електронною панеллю, вбудоване в унітаз. З останніми двома типами біде рідко виникають проблеми при установці, так як для їх підключення потрібно лише підвести і підключити холодну воду, а от з першим варіантом доведеться трохи повозитися.

Біде із змішувачем дешевший варіант, цілком комфортний і зручний, єдиний мінус – температура води регулюється вручну, за допомогою змішувача. До такого типу біде потрібно підключати і холодну, і гарячу воду. На цьому труднощі з підключенням закінчуються, перейдемо до загальної проблеми – кріпленню.

Закріпити біде можна за допомогою дюбелів болтів або шляхом приклеювання до підлоги (іноді заливки цементом, якщо це звичайно можливо, зазвичай так роблять, якщо біде встановлюється перед тим, як покласти плитку). Дуже важливо поставити біде правильно, для цього буде потрібно рівень, в іншому випадку, через часту експлуатації, біде може дати тріщину, тому що навантаження на одну зі сторін буде набагато більше.

Установка «Тюльпана»

«Тюльпан» – одна з різновидів раковини, її головна відмінність – п’єдестал, ну або як це ще називають, підставка. Монтувати раковину «тюльпан» дуже просто, це можна зробити, виробляючи сантехнічні роботи у ванній.

Спочатку повністю демонтується стара раковина, при необхідності, підлога під п’єдесталом робиться рівним, якщо до цього вже був встановлений тюльпан, то після демонтажу на підлозі залишаться відколи, а підлога під п’єдесталом повинен бути ідеально рівним. Спочатку встановлюється нова раковина, вона кріпитися за допомогою дюбелів, іноді можуть використовуватися кронштейни. Після установки раковини підключається вода, каналізація та інші комунікації, лише в самому кінці встановлюється п’єдестал. Підставка повинна щільно встати під раковину, після чого її приворачивают до підлоги за допомогою дюбелів болтів і злегка заливають цементом біля основи або ж використовують спеціальний клей. Після установки п’єдесталу, раковиною можна користуватися відразу ж, але бажано не ставити на неї нічого важкого, оскільки клей або розчин, яким була залита п’єдестал, повинен просохнути.

Установка унітазу і його комплектуючих, регулювання арматури

Прикінцеві сантехнічні роботи у ванній

установка і регулювання унітазу

Унітаз невід’ємна частина нашого життя, без нього зараз не обійтися ні одній людині, його заміна також входить до переліку сантехнічних робіт, розглянемо весь процес більш детально.

Установка унітазу процес недовгий. Перший етап, установка унітазу, для цього потрібно підготувати рівне місце, найкраще, якщо це буде бетонну підлогу, можна з невеликим поглибленням, щоб потім унітаз можна було злегка залити цементом.

Унітаз встановлюється на бетонну підлогу, за допомогою дрилі і невеликого свердла, через спеціальні отвори, на підлозі намічаються місця, де будуть знаходитися болти, після чого унітаз відставляється в сторону, а на намічених місцях просверливаются отвори під болти. Унітаз ставлять на місце і закріплюють його на підлозі, після чого приклеюють за допомогою клею або заливають розчином цементу.

Другий етап. Підключення комунікацій. До зливного бочку підводять і підключають воду, процес цілком простий, додаткових пояснень не вимагає. На зливну частина унітазу одягається «гусак», він же одягається і на зливну трубу, після монтажу каналізації в унітаз змивається відро води, для перевірки, якщо щось десь підтікає, то, можливо, ви допустили якісь помилки.

Третій етап. Регулювання арматури зливного бочка. Зливний бочок одна з найважливіших комплектуючих унітазу, і для того, щоб він служив вам вірою і правдою, потрібно його відрегулювати. Якщо ваш бочок передбачає всього одну кнопку, то арматуру потрібно відрегулювати так, щоб при неповному натисненні з бочка зливалася лише половина або четверта частина бочка, а при повному натисканні, весь бочок. Для цього потрібно відрегулювати глибину натискання, чим менше стрижень натисне на клапан, тим менше води буде злито.

Установка навісного унітазу з інсталяцією

Прикінцеві сантехнічні роботи у ванній

унітаз навісний з інсталяцією

Унітаз з інсталяцією набагато зручніше звичайного унітазу, тому заміною унітазу з бочком на унітаз з інсталяцією, сьогодні зайняті багато, розглянемо весь процес, який включає в себе ремонтні сантехнічні роботи, більш детально.

Перший етап. Установка бочка. Зливний бочок монтується в стіну, до нього підводиться і підключається вода, як такої, процес простий, але вимагає великої уваги. Незважаючи на той факт, що бочок буде перебувати в стіні, його необхідно закріпити дюбелями, робити це потрібно обережно. Після установки і підключення бочка ставиться плита пінопласту, після неї монтується гіпсокартон, при бажанні пінопласт можна зафіксувати між двома листами гіпсокартону, а зверху клеїться плитка. На потрібному місці встановлюється кнопка зливу і на цьому монтаж бочка буде завершено.

Другий етап. Установка унітазу. Навісний унітаз кріпитися на кронштейни, прямо до стіни, найкраще використовувати дюбелі, а не утапливать болт в стіну, так конструкція триматиметься міцніше. Вага, який здатний витримати правильно встановлений унітаз – 400 кг.

Третій етап. Підключення. Після установки унітазу і монтажу зливного бочка, потрібно об’єднати їх в єдине ціле, для цього підключаємо шланги зливного бочка до унітазу, відчуваємо установку.
Установка ванній або джакузі
У ванній кімнаті можна обійтися без ванною або джакузі, і так, які сантехнічні роботи в ванній при їх установці ми будемо виробляти.

Перший етап. Установка ванній. Встановити ванну набагато простіше, ніж джакузі. Якщо є можливість поставити ванну так, щоб вона стояла біля стіни, то краще за все зробити саме так. Для стійкості, ніжки ванній добре приворачивают до підлоги за допомогою болтів, після підключають каналізаційну трубу і воду. Найкраще встановити під ванною спеціальні крани, які могли б перекривати потік води в змішувач і душ.

Монтаж завершено, можна приступати до декорування, під ванною можна зберігати якісь предмети, скажімо, швабру, статеве відро, та взагалі, все що завгодно, а щоб ці предмети не було видно, ми встановимо спеціальні розсувні панелі. Для цього нам будуть потрібні спеціальні панелі для ванною і металевий каркас з розсувним механізмом. Каркас пріворачівается до стіни, на підлозі і під бортом ванни, на одному рівні, встановлюються напрямні, після чого вставляються панелі.

Другий етап. Установка джакузі. Для джакузі потрібно викладати невеликий «басейн». Потрібно викласти невисокі стіни, які будуть включати в себе сходинки, взагалі, на виході у вас повинна вийти невелика піраміда, з великим квадратом в центрі, в нього-то і буде встановлено джакузі.

важливо: Одержаний квадрат повинен бути дорівнює розміру внутрішньої частини джакузі, а бортики повинні знаходитися на каркасі.

Каркас з цегли або блоків обкладають плиткою, в те місце, де плитка стикається з джакузі, вставляються гумові канали, які не дають вихлюпується воді просочитися під плитку. Дуже важливо не забути промазати це місце герметиком, перед тим як вставляти в нього гумові канальці.

Сам джакузі підключають до комунікацій заздалегідь, або роблять в каркасі спеціальний отвір, звідки виходять шланги каналізації та води, зазвичай їх «топлять» в підлогу, і підключають збоку.

Установка душової кабіни

Прикінцеві сантехнічні роботи у ванній

Якщо ви любитель стояти після роботи під струменями теплої води, а не «откісать» у ванній, то без душа вам не обійтися. Сантехнічні роботи в ванній по установці душової кабіни проводять часто, на ваш вибір, запросити фахівців або встановлювати самостійно. Установка душової кабіни ні відніме багато часу і сил, і так, почнемо.

Спочатку потрібно зробити невелику «трибуну», яка буде підноситися над підлогою на 10-15 см, дуже важливо, ширина може бути будь-який, оптимальна – 7-10 см. Це потрібно для того, щоб або встановити невелику раковину на підлогу, або для того , щоб вода не розтікалася по підлозі. Якщо ви будете монтувати окрему раковину, висота повинна дорівнювати глибині раковини. Але, ми б не радили вам купувати душову кабіну з окремою раковиною, найкраще купувати вже готову душову кабіну, яку потрібно лише приклеїти до підлоги і при необхідності закріпити до стіни за допомогою дюбелів. Для установки найкраще використовувати розчин густого цементу.

Водні шланги зазвичай прокладають під раковиною кабінки, або монтують в стіну. Але більш зручним варіантом, звичайно ж, є прокладка під раковиною.
Установка мийки, сифона під мийку
Без мийки на кухні не обійтися, часто, проводячи капітальний ремонт, потрібно замінити мийку, а якщо ви повністю замінюєте стільницю, то з заміною виникають серйозні проблеми.

Щоб встановити мийку, потрібно мати при собі лобзик, яким і буде випилювати отвір під нову мийку. Миття кладуть на стільницю, днищем вгору, обводять по контуру олівцем, потім прибирають в сторону. Від наміченого контуру відступають 1-2 см вглиб, по новому малюнку в стільниці пропілівают місце під мийку, після чого обережно шліфують краю. По краях мийки наносять шар герметика, після чого її монтують в стільницю.

Щоб мийкою можна було користуватися відразу ж, до неї підключають воду, а також зливний сифон. Встановити сифон досить просто, потрібно мати при собі герметик і сифон, все інше робиться за кілька хвилин. Верхня частина сифона промащується герметиком, після чого щільно вставляється в зливний отвір раковини, при необхідності пріворачівается на різьблення або невеликі шурупи. Нижня частина також промащується герметиком і вставляється в каналізаційну трубу. Для перевірки на міцність і герметичність, можна злити в раковину 5-6 літрів води.
Установка раковини, міні-раковини
Бувають випадки, коли використовувати в будинку або у ванній кімнаті звичайну вбудовану раковину не виходить, в такому випадку можна використовувати навісну раковину, більш економний варіант раковини по займаному простору.

Під раковину монтуються кронштейни або спеціальний металевий тримач, який зазвичай кріпитися за допомогою саморізів. На держатель ставитися раковина, якщо є засувки, то їх зчіплюють з власником, якщо немає, то раковина залишається «лежати» на утримувачі. Під раковиною простягають водні шланги, при необхідності встановлюють фітинги. Дуже хорошим кроком буде установка засувки, яка в разі аварії може серйозно допомогти. До змішувача підключають водопровідні труби, після чого раковиною можна користуватися.

При монтажі міні-раковини всі процеси практично ідентичні, якщо, звичайно, міні-раковина не відрізняється будь-якої креативної особливістю.
Установка мийки із змішувачем
Виконання сантехнічних робіт по установці мийки із змішувачем справа важка, явно потребує руки професіонала або хороших знань про ремонт. Встановити мийку можна двома способами – врізка в стільницю, установка на подстолье (окрему тумбу). Перший спосіб вже розглядався нами, він набагато складніший і вимагає багатьох якостей, другий же спосіб набагато легше і простіше, все, що потрібно мати при собі, крім інструменти та матеріали – хорошу силу і прямі руки.

Якщо мийку змінюється повністю, тобто вшити з тумбою, то достатньо лише поставити нову мийку в потрібне місце, підключити змішувач до води і встановити сифон. Якщо ж змінюється тільки раковина, то доведеться трохи повозитися. По-перше, повністю демонтується стара раковина, це потрібно робити обережно, щоб не пошкодити меблі. По-друге, потрібно повністю замінити всі шланги, а також змінити сифон. Після чого встановити нову раковину на тумбу, закріпити її і підключити до комунікацій.

У даній статті були розглянуті різні сантехнічні роботи по установці великогабаритних предметів або предметів, які дуже важливі в сантехнічної системі. вдалого ремонту!

Попередні сантехнічні роботи по установці труб, каналізації тощо.