Лінолеум під ламінат, або навіщо платити більше?

Лінолеум під ламінат, або навіщо платити більше?Про практичності, як лінолеуму, так і ламінату, можна говорити дуже довго, адже ці матеріали мають масу переваг. Природно, кожен вибирає матеріал, керуючись власним смаком і особливостями ремонтується приміщення, однак існує підлогове покриття, здатне вбити двох зайців одночасно. Це – лінолеум під ламінат. Він поєднує в собі простоту і дешевизну лінолеуму, але при цьому його естетичні якості рівні аналогічним якостям ламінату.

Лінолеум під ламінат також має іншу назву – «імітатор», обумовлене саме його зовнішнім виглядом. Таке покриття на всі 100% імітує будь-який з варіантів, який може надати нам ламінат.

  • стилістичні особливості

Чи варто говорити, що лінолеум під ламінат є нині одним з найпопулярніших матеріалів для підлогового покриття? Він може замінити як фактуру «під дерево» (у багатьох її варіантах – починаючи звичайної «ялинкою» і закінчуючи складними композиціями типу маркетрі), так і «під камінь» (граніт, мармур і багато іншого). Крім того, для любителів кантрі існують прекрасні моделі, що імітують потертість поверхні.

Звичайно ж, різні фактури лінолеуму під ламінат призначені для різних типів оформлення інтер’єру. Так, моделі з різними абстрактними малюнками чудово підійдуть для оформлення сучасного інтер’єру в стилі ф’южн або поп-дизайн. У класичному інтер’єрі навпаки будуть більш доречні «дерев’яні» фактури, забезпечені складними інкрустаціями і т.д.

Приємним сюрпризом для вас стане також колірна гамма лінолеуму під ламінат. Виробники стараються якщо не випустити модель під кожен колір з спектра, то у всякому разі створити найбільш збалансовану палітру, в якій кожен знайде колір, який підходить саме йому.

  • Різновиди лінолеуму під ламінат

Лінолеум під ламінат, або навіщо платити більше?Сам пристрій цього підлогового покриття дуже просте. Внутрішній його шар складає скловолокно, оброблене поливинилхлоридом. Це виглядає як дрібнопориста мочалка. Зі зворотного боку, лицьової, наноситься малюнок – в нашому випадку цей малюнок буде повторювати класичну фактуру ламінату. Поверх картинки наноситься ще один шар ПВХ. Він виступає в якості захисного шару. Багато в чому від верхнього шару і залежить вартість самого виробу. Відповідно, якщо цей шар товстий – то і ціна буде відповідною. Також деяку роль у вартості відіграє і забарвлення. Насправді, лінолеум під ламінат обійдеться вам трохи дорожче, ніж звичайний його варіант, однак це все одно буде на порядок дешевше, ніж ламінат.

Існує також дорожча версія линолеумов взагалі, і лінолеуму під ламінат зокрема. Його відрізняє від дешевого «побратима» структура. Таке комерційне покриття в свою чергу поділяється на два види – гомогенне і гетерогенне.

Для гомогенного лінолеуму під ламінат використовують полівінілхлорид, подрібнений на гранули. Його буквально укочують в поверхню. Через це захисний шар сягає товщини 0,55 мм. Головними перевагами цього виду покриття вважають вогнетривкість і великим електричним опором. Сфера застосування гомогенного лінолеуму, як правило, обмежена місцями, де є великі скупчення людей.

Гетерогенний лінолеум створюється на основі Склопластикові. З обох сторін аркуша його закривають додаткові шари. Лицьову ж сторону, як і в попередньому випадку, обробляють гранулами ПВХ. Такий вид лінолеуму під ламінат має чудові звукопоглинальні властивості. Крім того, при попаданні на покриття води, гетерогенний лінолеум не ковзає, а для його чистки потрібно лише застосувати вологе прибирання.

 Укладання лінолеуму під ламінат своїми силами

Отже, будемо вважати, що ви вже придбали собі пару рулонів лінолеуму під ламінат, і тепер перед вам постало питання про те, як його правильно укласти. Починається цей процес, як і всі інші в ремонті, з вимірів. Тут все просто – працює принцип «сім разів відміряй, один раз відріж».

Для того щоб ваш лінолеум правильно «ліг» на підлогу, його (стать) потрібно підготувати. Залишайте настил з дерева, обшитого фанерою, і простежте, щоб капелюшки саморезов повністю входили в конструкцію. Природно, сама конструкція повинна бути максимально рівною. Цей варіант призначений для дерев’яного будинку.

У разі ж зі звичайною квартирою ви повинні будете лише зарівняти нерівності на підлозі або в гіршому випадку призвести стяжку, заливши бетонну основу в 5 см завтовшки.

Основний етап роботи – власне укладання лінолеуму. Він же є і завершальним. Лінолеум під ламінат можна «посадити» на клей або мастику, а також на двосторонній скотч. Це – найпростіші і дешеві варіанти, хоча якість такої роботи все одно буде високим. Після нанесення клею, дайте йому трохи побути на повітрі. Потім покладіть лінолеум, а залишки повітря виженете з-під покриття за допомогою спеціальної гладилки. Останнім етапом укладання лінолеуму під ламінат є установка плінтусів.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*