Доведено, що успішність ремонту на 50% залежить від якості виконання проектно-розрахункових заходів. Планувати потрібно з усією відповідальністю – тільки так можна отримати по-справжньому ергономічний, стильний і функціональний інтер’єр житлового приміщення.
Що таке дизайн-проект ванної кімнати?
Дизайн-проект – комплект креслень, схем, планів, ескізів, фотографій, реальних зразків та ін., Повністю характеризує оздоблювальні рішення по створенню інтер’єру будинку, квартири або кімнати (в нашому випадку ванній). Можете подивитися приклад (кухні-вітальні) за посиланням …
До складу проекту ванної кімнати входять:
- початковий план – план приміщення, на якому вказуються його розміри, ширина і висота дверного отвору, висота стелі, розміри і місце розташування вентиляційних отворів і т.д .;
- остаточний план – план приміщення після перепланування (якщо така запланована);
- схема розміщення сантехнічного обладнання та меблів – документ, що дозволяє точно визначити, де будуть знаходитися ванна, душова кабіна, умивальник, шафи, полиці, дзеркало, і яку площу займатимуть всі ці предмети і пристрої;
- схема підведення комунікацій, прописують, як саме будуть підводитися водопровід і каналізація до сантехнічних пристроїв;
- план освітлення – докладний опис освітлювальних приладів із зазначенням їх типу, потужності, місцезнаходження, а також схема розташування розеток.
Крім усього цього дизайн-проект ванної кімнати включає в себе докладний опис оздоблення стін, підлоги, стелі із зазначенням матеріалів, кольорів, розкладок плиткових матеріалів і т.п.
Навіщо потрібен дизайн-проект ванної кімнати?
Складання дизайн-проекту переслідує такі цілі:
- концептуальна – маючи на руках дизайн-проект, можна оцінити, наскільки точно інтер’єр кімнати відповідає обраному стилю;
- організаційна – на підставі проекту складається докладний план ремонту із зазначенням термінів виконання окремих операцій;
- фінансово-планувальна – зі зведеної таблиці за проектом виводиться кошторис на покупку матеріалів;
- наглядова (контрольна) – наявність дизайн-проекту гарантує відсутність непорозуміння між замовником (господарем квартири) і виконавцями (майстрами).
Чи можна створити дизайн-проект ванної своїми руками?
Складанням дизайн-проектів повинні займатися професійні дизайнери та, строго кажучи, вони цим і займаються. На будівельно-ремонтному ринку нашої країни працює безліч компаній, що спеціалізуються на наданні послуг такого роду. Вартість цих послуг традиційно велика – замовити повний дизайн-проект ванної кімнати в них можна за ціною 1600 руб. за «квадрат» і вище.
В умовах обмеженого бюджету така ціна здається невиправдано високою. І ось тут виникає питання: чи можна заощадити на послугах дизайнера? Так, можна, але за однієї умови: ваш підхід до проектування повинен бути не менше продуманим і відповідальним, ніж у майстрів своєї справи.
Самостійне опрацювання дизайну може здійснюватися двома способами:
- за допомогою спеціалізованих 3D-програм (3D-поли вас можуть зацікавити не менше);
- вручну, на аркуші паперу.
Перший спосіб краще – застосування сучасних програм-планувальників допомагає зберегти чимало часу і нервів.
Який софт вибрати для опрацювання інтер’єру ванної?
Краще, якщо ПО буде спеціалізованим – «заточеним» під створення дизайну ванної кімнати. Такі програми надають цілий ряд «вузьких» можливостей, таких як:
- укладання кахельної плитки і її оптимізація;
- розрахунок витрати плитки;
- з’єднання областей з різним типом покриття в одну;
- створення отворів в плитках;
- розстановка сантехніки (створення 3D-макету);
- створення перегородок;
- пристрій подіумів;
- друк плану укладання кахлю і ін.
Вартість програм для дизайну ванної становить $ 10-20, а деякі з них поширюються безкоштовно (приклад – планувальник ванних від компанії IKEA).
Як працювати з софтом для дизайну ванних?
Роботу з планувальником краще починати після проходження навчального курсу. Він зазвичай містить уроки з основ дизайну та застосування інструментарію програми.
Безпосередньо розробка інтер’єру починається з складання плану кімнати. Подальша робота з програмою включає в себе наступне:
- вибір матеріалів обробки поверхонь кімнати (використовуються вбудовані бібліотеки);
- розстановка сантехнічного обладнання та меблів;
- опрацювання деталей (розкладка плитки, вибір точок підключення та ін.);
- створення 3D-моделі ванній;
- усунення неточностей і недоліків.
Далі складається кошторис на проведення ремонтних робіт. Для цього також може бути використаний спеціалізований софт – програма для розрахунку вартості ремонту.
Після схвалення кошторису проект запускається в роботу.