Декоративна штукатурка на балконі і лоджії: плюси і мінуси

Чистова обробка – це підсумок ремонту в будь-якому приміщенні, в тому числі і не балконах. Ми звикли вважати, що найбільш підходящі матеріали для цього місця – вагонка, пластикові панелі, шпалери і фарбування по штукатурці. Але ж є ще відмінний варіант: декоративна штукатурка балкона.

З цієї статті ви дізнаєтеся про переваги та недоліки такої обробки, а також про особливості вибору її по декоративних якостях.

Декоративна штукатурка для балкона і лоджії

Балкони і лоджії сьогодні засклені майже у всіх. Тому питання декоративного оздоблення цих приміщень дуже актуальне.

Штукатурка: плюси і мінуси

Оздоблення балкона штукатуркою, на відміну від пластикової або дерев’яної вагонки, не вимагає попереднього монтажу обрешітки. А це значить, вона не «з’їдає» і без того скромну площу лоджії / балкона. Однак під тією ж вагонкою утеплювач заховати дуже легко, а під декоративну штукатурку доведеться робити ще шару не зі стекловолоконной сіткою. Це не сильно здорожує обробку, але часу вимагає порядно.

Також треба відзначити й інші переваги застосування декоративної штукатурки на балконі або лоджії:

  • Можливість підібрати склад навіть для льотного приміщення. Тут підійде суміш для фасадних робіт.
  • Пожежна безпека. Основа більшості штукатурок стін на балконі – цемент + мінеральний наповнювач.
  • Біоустойчівость. Це звичайно слабке місце у шпалер і дерев’яної вагонки.
  • Стійкість до механічних навантажень. У такому плані шпалери і пластикові панелі сильно програють обробці балкона штукатуркою.
  • Великий термін експлуатації.
  • Можливість чищення поверхонь із застосуванням побутової хімії.
  • Великий вибір за фактурами і квітам.
  • Можливість комбінування з штучним каменем і деревом і виконання будь-якого дизайну.

Декоративна штукатурка на балконі і лоджії: плюси і мінуси

Оздоблення лоджій штукатуркою: фото комбінування з штучним каменем

Зверніть увагу: недолік декоративних складів, якщо це можна назвати недоліком – вимогливість до правильного підбору складу і дотримання технології нанесення. Тільки при уважному ставленні до цього ви зможете отримати гарне і якісне покриття.

Оздоблення балкона штукатуркою може бути виконана навіть людиною, яка не має великого досвіду в цій сфері. Роботи ведуться досить швидко, середнього розміру лоджію можна обробити протягом одного дня. Крім того, готове покриття важить зовсім небагато – це особливо важливо при обробці старих балконів з плитами підстави, що втратили частину своєї несучої сили.

Декоративна штукатурка на балконі і лоджії: плюси і мінуси

Декоративна штукатурка на лоджії: фото обробки «мокрий шовк»

Декоративна штукатурка на балконі і лоджії: плюси і мінуси Декоративна штукатурка на балконі і лоджії: плюси і мінуси Декоративна штукатурка на балконі і лоджії: плюси і мінуси Декоративна штукатурка на балконі і лоджії: плюси і мінуси Декоративна штукатурка на балконі і лоджії: плюси і мінуси Декоративна штукатурка на балконі і лоджії: плюси і мінуси

Який вид декоративності вибрати?

Якщо міркувати безвідносно експлуатаційних якостей декоративної штукатурки, відштовхуватися слід від трьох чинників. Перший – наявність або відсутність хоча б холодного скління. Повністю відкритий балкон або лоджія оштукатуриваются складами для зовнішніх робіт. Теплі балкони – для внутрішніх. Характер декоративності вибирається за тим же принципом. Великі короїди, баранці, шуби набризком характерні для відкритих стін; дрібні короїди, дрібнозернисті шуби, венеціанки – для внутрішніх робіт. Якщо стіни будинку оштукатурені – фактурну штукатурку на балкон можна підібрати, аналогічної якості, колір в колір або навпаки, контрастну.

Зверніть увагу: наступний момент враховувати обов’язково. Наявність або відсутність утеплення. Цей фактор визначає тільки ширину вибору для обробки лоджії штукатуркою. Або щось з доступного в лінійці для фасадних робіт, або для внутрішніх. Хоча за великим рахунком все фактури можна придбати в обох варіантах. Виняток, хіба що, шовкові і венеціанські декоративні суміші, – вони призначаються тільки для робіт всередині. Декоративна штукатурка на балконі і лоджії: плюси і мінуси

Оздоблення стін балкона штукатуркою: «венеціанка» під мармур

Третій – чи є балкон / лоджія самостійним приміщенням або він поєднана з кімнатами. Окрема лоджія може відбуватися складами будь-якої фактури, витримувати її в одному стилі з примикає кімнатою не обов’язково. А ось якщо виконано суміщення, то, як мінімум, доведеться робити вибір за кольором матеріалу. Як максимум – шукати складу з відповідною фактурою.

Зверніть увагу: важливо і те, яким чином використовується балкон / лоджія. Якщо передбачається подальше оформлення простору в будь-якому стилі, то фактура і колір декоративного оздоблення підбираються відповідні. В інших випадках можна виходити з міркувань «чисто і акуратно». Тобто беремо будь-який склад з середньо вираженим рельєфом. Декоративна штукатурка на балконі з фото нижче – як раз такий варіант. Декоративна штукатурка на балконі і лоджії: плюси і мінуси

Гіпсова штукатурка на лоджії: фактура «короїд» своїми руками робиться дуже легко

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*