Швидка прибирання в квартирі: корисні поради домогосподаркам і не тільки

Постійно підтримувати порядок і чистоту допоможе регулярна, але швидка прибирання квартири. Прості поради домогосподаркам і не тільки дозволять звільнити дорогоцінний час для більш важливих справ, спілкування з родиною і улюблених занять.

Правильний настрій

Швидка прибирання в квартирі: корисні поради домогосподаркам і не тільки

Щоб справа йде на лад, потрібно починати його з позитивним настроєм. Крім того, до процесу збирання варто підходити з особливою психологічною установкою: швидко все зробити і насолоджуватися чистотою в будинку. А щоб захід не розтягнулося на весь день, краще заздалегідь визначити часовий період, який ви можете на нього витратити. Такий підхід не тільки позбавить від обтяжливого почуття нескінченності процесу чистки, але і простимулює впоратися з усіма завданнями точно в строк.

Швидко впоратися з усіма пунктами збирання допоможе ритмічна музика, під яку навіть підлогу мити веселіше.

Кожній речі – своє місце

Швидка прибирання в квартирі: корисні поради домогосподаркам і не тільки

Відчуття захаращеності простору і безладу створюють розкидані речі і предмети, які знаходяться не на своїх місцях. Але варто розкласти все по поличках і скриньках, як в квартирі відразу запановує майже ідеальний порядок. Тому прибирання слід починати з расхламленія всіх поверхонь, а вже після цього переходити до більш серйозним завданням – протирання пилу, миття підлог, чищення сантехніки і т. Д.

У разі термінової прибирання (наприклад, якщо неждані гості вже піднімаються до вас на ліфті) можна швидко скласти всі розкидані по квартирі речі в одну велику корзину або пакет і розібрати пізніше, коли з’явиться час.

Принцип «від складного до простого»

Швидка прибирання в квартирі: корисні поради домогосподаркам і не тільки

Для ефективного виконання будь-якого завдання психологи рекомендують починати роботу над нею з найбільш складних пунктів, приступати до яких не особливо хочеться. І з прибиранням те ж саме. Кухня, ванна і туалет – найбільш трудомісткі зони, які зазвичай залишають наостанок, підсвідомо відтягуючи момент наведення в них порядку. Саме тому варто відразу почати з неприємного. А щоб заощадити час, можна робити кілька справ паралельно, наприклад, замочити в раковині посуд, натерти миючим засобом сантехніку, а поки все отмокает – протерти пил і відполірувати поверхні. Після цього залишиться тільки ретельно все промити, і можна переходити до більш простим пунктам прибирання.

Вибір «помічників»

Швидка прибирання в квартирі: корисні поради домогосподаркам і не тільки

Оптимізувати процес прибирання допоможуть зручні пристосування, про які наші бабусі могли тільки мріяти:

  • якісні (і, можливо, екологічні) чистячі засоби для кожної зони;
  • відро з віджиманням;
  • швабра зі знімними насадками;
  • серветки для протирання пилу і миття скла;
  • губки різної жорсткості.

Щоб зробити прибирання трохи менше обтяжливим процесом, можна підібрати миючі засоби з приємними ароматами і інвентар улюблених квітів.

Не варто забувати і про ніжну шкіру рук, захистити яку допоможуть міцні гумові рукавички.

Кожна господиня сама вибирає час збирання: одним простіше витрачати на це 20 хвилин щодня, іншим зручніше виділяти кілька годин у вихідний. Головне – підходити до процесу з позитивним настроєм і намагатися полегшувати собі роботу всілякими пристосуваннями і спеціальними засобами. Адже це прибирання потрібна для комфортного життя, а не навпаки.