Балконні двері – вибір, регулювання і ремонт

Все рідше балкони і лоджії використовуються для зберігання непотрібних речей, взявши на себе функції додаткового приміщення, пристосованого під кабінет, оранжерею або навіть спальню. За рахунок цього збільшується корисна площа квартири, і відкриваються безмежні можливості для реалізації інтер’єрних рішень. Сучасні розсувні двері на балкон замінили собою традиційні орні, дозволяючи більш раціонально використовувати обмежений простір кухні або кімнати.

Сьогодні увазі споживачів розсувні скляні двері на балкон і їх інші різновиди представлені у великій різноманітності, завдяки чому кожен має можливість підібрати ідеальний варіант, з урахуванням загальної концепції дизайну, розміру отвору і особистих переваг. Щоб не помилитися з вибором і не бути розчарованим результатом, необхідно знати достоїнства і недоліки кожного з існуючих типів дверей на балкон і визначитися з пропонованими до них вимогами.

Балконні двері - вибір, регулювання і ремонт Балконні двері - вибір, регулювання і ремонт Балконні двері - вибір, регулювання і ремонт

Види балконних дверей

З усіх існуючих вараінтов найдоступнішими за ціною є ПВХ двері на балкон. Вони виглядають естетично і мають відмінні експлуатаційні характеристики, серед яких:

  • герметичність, яка забезпечує звуко і теплоізоляцію;
  • відсутність необхідності робити перепланування, змінюючи розмір і вид отвору;
  • надійність і проста у використанні.

Балконні двері - вибір, регулювання і ремонт

Фото дверей на лоджії з ПВХ

У той же час, пвх дверей не такі красиві, як розсувні двері на балкон і не створюють панорамного ефекту. У той же час, проявивши трохи уяви, можна зробити і класичні розсувні двері на балкон по-справжньому привабливими, додавши стильні жалюзі, фотодрук на пластиковій частині або підсвітивши склопакет (двері на балкон) диодной стрічкою.

Ще одним суттєвим аспектом, в якому металопластикові двері поступаються більш сучасним моделям, є те, що вони не можуть відкритися більш, ніж дозволяє розмір отвору. У свою чергу, розсувні двері на лоджію не вимагають залишати вільний простір для відкривання, рухаються безшумно і оснащені противовзломной фурнітурою. Остання обставина робить їх ідеальним рішенням для перехідних балконів.

Прийнято розрізняти кілька типів розсувних дверей, а саме:

  • гармошка, що представляє собою складну конструкцію з скляних панелей. Виглядає дорого, але займає більше місця, ніж двері-купе;
  • слайдинг, що представляє собою звичайні розсувні купе двері;
  • зсувні двері похилій або підйомної конструкції, вигідно відрізняються якісною фурнітурою і довговічністю використання.

Балконні двері - вибір, регулювання і ремонт

Фото розсувних дверей «Гармошка»

Інновацією на російському ринку стали французькі розсувні двері на лоджію, які відкривають чудовий вид з кухні. Така панорамний конструкція має на увазі об’єднання двері і вікна, що вимагає обов’язкової розробки проектної документації та отримання дозволу на перепланування та державних органах. Саме ця обставина обумовлює той факт, що французькі розсувні двері досить рідкісне явище в російських квартирах.

Балконні двері - вибір, регулювання і ремонт

Фото розсувних дверей на балконі

Однак, наважуючись встановити двері на балкон з склопакета, варто віддавати собі звіт, що вона досить уразлива і механічне пошкодження може її сильно пошкодити. Рекомендується встановлювати сучасні розсувні двері після попереднього утеплення балкона, так як вони не забезпечують такої ж теплоізоляції, як їх аналог з ПВХ.

Особливості ремонту балконних дверей

Навіть найнадійнішим і якісним балконних дверей час від часу потрібно регулювання і ремонт. Причин, за якими може знадобитися сервіс балконних дверей не так багато і основними з них є такі:

Двері не закривається або заїдає при відкритті, що буває, якщо кріпильні елементи стали слабшими. Як правило, для усунення неполадки досить їх щільно піджати;

У приміщення проникає протяг і має місце промерзання, через що потрібно утеплення дверей. З цією метою найпростіше в місцях примикання конструкції до стін і перекриттів нанести шар прозорого герметика на основі акрилової або обробити з’єднувальний шов силіконом;

З’явився неприємний звук при зрушуванні двері, що говорить про необхідність видалити з профілю абразивні частинки піску та інших забруднень, змастивши рухливі елементи;

Пошкоджено склопакет або профіль. Тут, в залежності від складності поломки, може знадобитися навіть повна заміна конструкції.

Яким би простим не здавалося ремонт дверей, не варто намагатися виконати ці роботи самостійно, так як тільки професіонал знає, як відрегулювати двері на балкон правильно і не пошкодити їх при цьому. Щоб балконні двері прослужила довго і не доставляла неприємностей, варто віддати перевагу по-справжньому якісного виробу і кваліфікованому монтажу. Як показує практика, нерозумна економія неминуче вимагатиме додаткових витрат.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*