Підготовка стін під поклейку шпалер – відповідальна справа, що вимагає багато сил, старання і напору. Цей процес містить в собі безліч видів діяльності, до яких потрібно підготуватися, як слід. Запасіться терпінням, адже від якості виконуваних робіт залежить підсумковий результат. Важливим є і підготовчий етап.
Позбавляємося від «старовини»
Для початку потрібно видалити старе покриття. Якщо це побілка або фарбування, зскребете її акуратно, не пошкодивши стінні полотно. У разі якщо на ваших стінах більш складний варіант – олійна фарба, спробуйте прибрати її якомога більше, інші «складні місця» зашкурьте. Краще, звичайно, якщо від цього покриття позбутися повною мірою. Це важлива умова для підготовки стін до поклейки шпалер.
Що ж стосується старих шпалер, які ви просто вирішили замінити на сучасні, їх слід спочатку спробувати відірвати від стіни. Для цього просто візьміться за край кутового полотнища знизу або зверху і потягніть на себе. Зазвичай старі шпалери віддираються без труднощів. Але якщо вам не пощастило, і вони не зрушили з місця, доведеться задіяти інший метод.
Раніше, звичайно, клеїли на століття, використовуючи ще й газети, як допоміжний матеріал, тому в старих квартирах по них можна визначати їх історичний вік і приблизний час, коли в останній раз проводилася поклейка шпалер. І так, якщо не вдалося з першого разу видалити зносини покриття, його потрібно гарненько змочити водою. Через деякий час (20-25 хвилин) папір розбухне і почне віддирати. Ділянки, на яких шпалери не відстали, потрібно ще раз просочити водою. Найкраще використовувати гарячу воду, вона прискорює процес відставання шпалер від стінних перегородок.
Після обдирання старого покриття необхідно ошкурить площину, пускаючи в хід шматки наждачного тканини або наждачний камінь. Не зробивши цього, при переклеюванні, якщо шпалери досить тонкі, стара «амуніція» буде проглядатися у вигляді маленьких пухирців. А це, погодьтеся, виглядає дуже непривабливо. Також на стінах можуть переглядатися залишки старого клею. Його легко видалити, змив теплою водою з додаванням невеликої кількості соди.
Оновлення стін. усунення крейди
Очистити стіни від побілки або фарби на основі клею набагато важче і копітка. Готуйтеся, це буде досить запорошене заняття. Тому, щоб не забруднити підлогу, вистеліть його клейонкою або непотрібним шматком матерії. За допомогою шпателя зчищають пласт крейдяний побілки.
Не забудьте про респіраторі або ватно-марлевій пов’язці для захисту дихальних шляхів від потрапляння шкідливих частинок. Щоб зменшити кількість пилу, змочіть поверхню. Мел вже не буде вільно розлітатися по кімнаті, та й вам менше клопоту. У будь-якому випадку тонкий шар крейди залишиться, його нескладно змити теплою водою за допомогою кисті-макловиці.
Такий малярський інструмент дуже зручний у використанні, не залишає слідів, легко миється, при цьому ворсинки не випадають. Якщо її не знайдеться, можна підшукати заміну – махову кисть. Вона також добре впорається із завданням. Чудово підійдуть і поролонова губка, на худий кінець і звичайна ганчірка теж згодиться.
Змивати крейда потрібно завжди зверху вниз. Слідкуйте за тим, щоб всі залишки крейдяний побілки віддалилися, інакше нові шпалери не пристануть. До того ж, при зміні коефіцієнта вологості в приміщенні, можуть утворитися небажані бульбашки. Тому краще провести змивку кілька разів для надійності.
Ліквідація фарби
Яким чином відбувається підготовка стін до поклейки шпалер при видаленні шару клейової побілки? Від фарби на клейовий основі можна позбутися двома шляхами. Старі підбіл клейової фарби прекрасно ліквідуються, якщо попередньо їх змочити спеціальним складом – 3х процентним розчином соляної або оцтової кислоти. Працюючи з цими матеріалами, будьте гранично обережні. Краще одягніть гумові рукавички, вони хоч якось убезпечать ваші руки. Після такої обробки побілка легко зчищається будівельним шпателем.
Є й інший спосіб підготовки стін під поклейку шпалер. Для його здійснення перевірте, відшаровується фарба. Після чого обклейте по периметру площині клейку стрічку, а потім сміливо її віддирати. Частини фарбового покриття відійдуть разом зі скотчем. Залишки можна прибрати і за допомогою шпателя. А потім ошкурьте і ошліфуйте стінні полотно.
Підготовка стін під поклейку шпалер. Грунтовка і штукатурка
Перед штукатуркою простору обов’язково необхідно прогрунтувати і обробити антисептиком. Це не тільки убезпечить ваше покриття від впливу вогкості і освіти різних грибків і плісняви, а й збільшить адгезивні процеси, тобто можливості скріплення паперової основи шпалер і стінний перегородки. До того ж, виключивши цей етап, в майбутньому можливо осипання штукатурного шару, а в результаті підготовка стін до поклейки шпалер зведеться нанівець.
Спеціальну акрилову ґрунтовку можна купити в будь-якому будівельному магазині. Її неважко наносити малярським валиком, ну, а кути і складно доступні місця замазуємо пензлем відповідного розміру. Після того різання цієї операції стінного полотну потрібно дати повністю висохнути. Детальна інструкція додається до продукту. Там ви зможете побачити і час, який необхідно для висихання грунтовки.
Штукатурка поверхні найчастіше виконується за допомогою штукатурних сумішей на гіпсовій основі або вапняної. Це необхідно для вирівнювання стінного полотна, усунення невеликих тріщин, щілин і зазорів. Такий тип обробки підходить як для штукатурки всього периметра кімнат, так і для локального застосування – ліквідації маленьких пошкоджень і ділянок, де сталося відшарування оболонки.
Вона проводиться в два етапи:
- перший шар накладається в горизонтальному напрямку;
- після його висихання в вертикальному напрямку наноситься другий шар, після чого відбувається шліфування.
Перевірити, чи висохла штукатурка, можна, доклавши лакмусовий папірець. Фарбування її в синій колір говорить про те, що на площині ще досить лугу, а це значить – поклейку шпалер проводити рано.
Шпаклювальні роботи. завершення
Якщо поверхня не зовсім гладка, вирівняти її можемо за допомогою шпаклівки. У продажу є безліч різних її видів. Нам підійде шпаклівка для тонких шпалер. До того ж, вона недорого коштує, а в якості не відстає від дорогих варіантів. Наносити її слід рівним тонким шаром (1-2 мм).
Натискаючи лівою рукою на лезо шпателя, відбувається розрівнювання. Рух повинні бути плавними, в горизонтальному, або у вертикальному напрямку. Шпатель тримаємо обов’язково під кутом до шпаклюемой поверхні. Після того, як схопиться шпаклювальна маса, її потрібно розмити грунтовки речовиною. Завдяки цим діям, усувається велика кількість напливів і нерівностей.
Завершальною процедурою є грунтовка стін перед наклеюванням шпалер. В експлуатацію береться грунтова суміш для внутрішніх робіт. Як варіант, можна використовувати сильно розведений у воді для шпалер клей. Таким складом обробляємо перегородки.
Якщо на поверхні є якісь плями, їх можна замаскувати. Для цього забруднені місця без зайвих зусиль покриваються нітролаком. В таких же цілях можна використовувати ще одне нехитре пристосування – тонкі алюмінієві заплатки з фольги. Після чого можна переходити безпосередньо до обклеювання кімнати. успіхів!