Найчастіше, звичайно, ремонт стає необхідним, ніж виникає сильне бажання, але якою б не була причина, а робити ремонт ванної кімнати доводиться.
І, чесно кажучи, так хочеться зробити його швидко, «без пилу і без шуму», як сказав Анатолій Папанов. Але от питання: а чи реально це? Так, реально, тому що ремонт ванної кімнати панелями відноситься до саме до такого виду робіт. Завдяки простій і доступній технології успішно поєднується мінімум сміття з максимумом ефекту. Та й особливими знаннями і навичками в цьому випадку мати не обов’язково, при акуратній роботі і неспішному темпі протягом приблизно полудня можна не тільки надати ванній кімнаті свіжість виду, але і повністю оновити дизайн.
Види панельних технологій і їх переваги
Умовно буде неважко розділити панелі за формою:
- Квадратна форма – сторона від 30 до 98 см, набірний комплект.
- Рейкові панелі (також складальні), що мають форму довгих смуг.
- Стінові листові панелі, при товщині від 3 до 6 мм і 1) стандартними розмірами 1.22 х 2.44 м і 2) нестандартні варіанти в широкому асортименті розмірів.
А також панелі підрозділяються по використаному матеріалу:
- Натуральні матеріали, в основному – дерево (кедр, клен, дуб або вільха) або багатошарові структури.
- Синтетичні матеріали, такі як ПВХ-пластик (полівінілхлорид).
- Комбіновані матеріали – ДВП і ДСП (деревоволокнисті і деревостружкові плити), а також часто використовуються ламіновані МДФ.
Народними і найбільш затребуваними були і залишаються пластикові панелі, так як вони набагато дешевше, мають більш широкий асортимент і менше потребують догляду.
В ремонті ванної кімнати панелями є цілий ряд незаперечних переваг:
- Такий ремонт не буде дорогим, довгим і трудомістким.
- Не потрібні особливі професійні інструменти і пристосування.
- Вибір матеріалів дозволить надати ванній кімнаті після ремонту закінчений вигляд, витримавши обраний вами стиль. Привабливість, що дозволяє згодом доповнити її будь-якими корисними аксесуарами для ванної кімнати.
- Як і матеріали, технологія гранично проста, а монтаж – легкий.
- Можливість використання вологостійкого утеплювача між стіною і панелями – ще один вагомий аргумент на користь такого ремонту.
- Такий утеплювач стане прекрасним шумоизолятором, що, погодьтеся, для санвузла, особливо поєднаного, далеко не остання деталь!
Вибір панелей для ремонту ванної кімнати ми залишаємо за тобою, шановний читачу, так як умови їх установки і використання можуть значно відрізнятися (адже не у всіх же є діти або тварини, здатні пробити такий пластик). І, до речі, є і ударостійкі пластикові панелі для ремонту ванної кімнати, так що і в разі ймовірності механічних пошкоджень можна без особливих зусиль придбати і встановити такий варіант. Так ми і підійшли до питання: «Як встановити у ванній кімнаті пластикові панелі?»
Необхідні матеріали та інструменти
- Матеріали і фурнітура: панелі пластикові (з невеликим запасом), плінтус (підлоговий і стельовий), куточок універсальний і фінішний профіль.
- Інструменти: степлер і скоби, рівень будівельний, бруски дерев’яні і ніж монтажний.
Основні етапи установки каркаса і панелей
1) Підготовка поверхні. Зазвичай, для такого ремонту не потрібно нічого соскребать або видаляти зі стін, ні фарбу, ні плями (погодьтеся, як це привабливо!). Варто лише перевірити, наскільки рівна поверхня. Якщо є значні перепади – не біда, на наступному етапі їх неважко усунути.
2) Розмітка стіни, обов’язково за рівнем, і кріплення брусового каркаса з дерева так, щоб бруски каркаса кріпилися перпендикулярно лініям панелей по довжині. Для кріплення ідеально підходять дюбеля або саморізи в приблизно за півметра (або трохи менше) один від одного.
3) Вибираємо стартовий кут у ванній кімнаті, зазвичай той, що зліва від входу, тобто на стіні з прорізом, в якому Степл або гвоздиками вертикально кріпимо фінішний елемент. Якщо панелі будуть йти від підлоги до самої стелі, то стельовий плінтус до стелі слід також закріпити саме на цьому етапі.
4) Першу панель вставити найпростіше – вузької поличкою вперед вона легко зайде в паз, після чого її обов’язково потрібно перевірити на вертикальність рівнем (або схилом) і закріпити до брусків теж степлером, гвоздиками або маленькими і тонкими саморізами, але акуратно, щоб не розбити пластик, як на фото 5.
5) З цієї ж технології, але вже без перевірки вертикальності (ось чому було так важливо перевірити першу панель), панелі, одна за одною вставляються або до отвору двері, або до кута.
Слід бути уважними і уникати появи будь-яких зазорів або щілин. На кутах стики можуть бути помітними, тому їх краще «задрапірувати» герметиком, що наноситься вологим пальцем (якщо він підходить за кольором) або на той же герметик або клей «посадити» універсальний пластиковий кут.
Підрізування панелей в отворах або інших місцях можна робити ножівкою по пластику або металу, гострої пилкою, гострим монтажним ножем або (як деякі майстри) – болгаркою.
6) Установка останньої панелі зажадає невеликих, але акуратних зусиль: її слід злегка зігнути, вставити і потім м’яко розпрямити. Для цього іноді може стати в нагоді широка викрутка або подібний пристрій.
Декор нижній частині
Ремонт ванної кімнати пластиковими панелями буде незавершеним, якщо не встановити доступні пластикові плінтуси. Завдяки такому нескладному ремонту можна відмінно замаскувати непривабливі інженерні мережі і елементи, а також електропроводку. Можна продумати нескладне, але красиве освітлення, зручно розташовані вимикачі і світильники, а також встановити вологозахищені розетки.