Як встановити світлодіоди, щоб зробити плінтус з підсвічуванням?

Стельовий або підлоговий плінтус з підсвічуванням, звичайно ж, не зможе стати повноцінною заміною основного освітлення кімнати. Однак це оригінальний спосіб додаткового декорування приміщення.

Найчастіше тут використовується світлодіодна стрічка, як для стельових молдингов, так і для підлогових. Діоди практично не нагріваються і мають тривалий термін служби. Стеля декорується таким способом частіше, а тому далі піде мова саме про нього. А точніше про те, як здійснити світлодіодне підсвічування плінтуса своїми руками.

Як встановити світлодіоди, щоб зробити плінтус з підсвічуванням? Як встановити світлодіоди, щоб зробити плінтус з підсвічуванням? Як встановити світлодіоди, щоб зробити плінтус з підсвічуванням? Як встановити світлодіоди, щоб зробити плінтус з підсвічуванням? Як встановити світлодіоди, щоб зробити плінтус з підсвічуванням? Як встановити світлодіоди, щоб зробити плінтус з підсвічуванням?

Монтаж освітлення на плінтус

Щоб зробити плінтус стельовий з підсвічуванням вам знадобляться мінімальні знання в електриці, щоб правильно зібрати ланцюг. Якщо ви не впевнені, що зможете зробити це самостійно, то можна придбати вже готовий комплект, який потрібно тільки закріпити за стельовим молдингом.

Вибираємо правильний плінтус

При виборі молдинга, за яким буде встановлюватися світлодіодна стрічка, потрібно враховувати два критерії:

  1. Матеріал. Краще, якщо це буде поліуретан, ідеально – дюрополімер. Вони більш пожежобезпечні і стійкі до високих температур ніж, скажімо, дерево або пінопласт.
  2. Вид профілю. Його верхній край повинен відхилятися в кімнату, утворюючи всередині себе нішу, в якій буде розташовуватися система. Кріпиться такий профіль найчастіше за нижній край.

Приклад того, як повинен виглядати плінтус для прихованого підсвічування – на малюнку внизу.

Як встановити світлодіоди, щоб зробити плінтус з підсвічуванням?

Планується світлодіодний: підбираємо профіль правильної форми

Вся система в такому випадку виходить дійсно прихованої, так як при погляді знизу ми не бачимо самого джерела світла. Виходить рівне розсіяне світіння, що обрамляє стеля по периметру кімнати. Іноді це оформлення комбінується з невеликими лампами, як на наступному фото.

Як встановити світлодіоди, щоб зробити плінтус з підсвічуванням?

Планується стельовий, поліуретановий, з підсвічуванням

Збірка ланцюга

Найкраще вибрати диодную стрічку з маркуванням SMD5050. Коштує вона дорожче, ніж SMD3028 / 3528, однак значно перевершує їх за яскравістю. Також стрічки розрізняються по щільності розташування на ній світлодіодів. Чим їх більше, тим яскравіше буде в підсумку світіння. Перед складанням ланцюга робимо наступне:

  • Визначаємося з щільністю діодів на метр.
  • Заміряємо кімнату і вираховуємо потрібний метраж стрічки.
  • Вважаємо сумарну потужність майбутньої системи.
  • Підбираємо відповідний блок живлення, а якщо стрічок буде кілька, то для кожної беремо додатковий блок.
  • Якщо потрібно управління діодами в більш широкому діапазоні, ніж «включити і вимкнути», то в ланцюг підключаємо контролер.

Як встановити світлодіоди, щоб зробити плінтус з підсвічуванням?

Монтаж прихованого освітлення, своїми руками. Орієнтовна схема ланцюга зі світиться стрічкою

Після закінчення зібрання кола все місця споювання елементів потрібно ізолювати. Краще це зробити за допомогою термоусадочної трубки. Вона забезпечує не тільки ізоляцію з’єднань, але і робить їх більш міцними. Пробуємо включити стрічку, перевіряємо, наскільки адекватно працює ланцюг. Якщо все нормально, то можна переходити до монтажу системи на стельовий багет.

Зверніть увагу: при пайку звичайної стрічки «-» з’єднується з «-», а «+» з «+». Якщо ж це RGB лента, то тут дивимося на маркування поруч з контактами. Також має сенс перепаять дроти зі штатних на багатожильні, так як перші часто бувають не дуже якісними.

Монтаж стельового плінтуса з підсвічуванням

Перш за все, нам потрібно встановити під стелею багет. Щоб робота йшла швидше, профілі краще заздалегідь нарізати і підігнати по кутах. Кріпимо їх не до притул до стелі, як зазвичай, а так, щоб над верхнім краєм залишався зазор від 50 мм. шириною. Ми залишаємо молдинги на добу, щоб клейовий склад добре просох.

Як встановити світлодіоди, щоб зробити плінтус з підсвічуванням?

Як правильно встановити плінтус стельовий з підсвічуванням: профіль кріпиться на деякій відстані від стелі

Стрічка має клейку зворотну сторону, за рахунок чого вона і буде триматися. Поверхня стіни повинна бути чистою і сухою. Зазвичай зона, де буде наклеюватися стрічка, грунтується спеціальними складами ще до того, як будуть встановлені стельові плінтуси. Світлодіодну стрічку наклеюємо на стіну трохи нижче краю багета, кабель укладаємо в нішу. Стельовий плінтус зі світлодіодним підсвічуванням готовий.

Як встановити світлодіоди, щоб зробити плінтус з підсвічуванням?

Стельовий плінтус з підсвічуванням: загальний вигляд кімнати

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*