Оформлення кухні і ванни керамічним плінтусом або кам’яним

Облицювання поверхонь плиткою: керамічною, кахельною, кам’яною і ін. – найнадійніший і практичний варіант для обробки підлог в громадських місцях: школах, лікарнях, торгових центрах, а так само для приміщень із специфічним мікрокліматом і складними умовами експлуатації. Для декорування стику як не можна краще підходить плінтус з плитки того ж матеріалу, що і обробка.

У статті ми розповімо, що представляє собою плінтус з керамічної плитки, кам’яні і кахельні профілі, де без таких бордюрів неможливо обійтися, розберемо переваги і недоліки матеріалів, і особливо їх експлуатації.

Оформлення кухні і ванни керамічним плінтусом або кам'яним Оформлення кухні і ванни керамічним плінтусом або кам'яним Оформлення кухні і ванни керамічним плінтусом або кам'яним Оформлення кухні і ванни керамічним плінтусом або кам'яним Оформлення кухні і ванни керамічним плінтусом або кам'яним Оформлення кухні і ванни керамічним плінтусом або кам'яним

Що таке плитковий і кам’яний плінтус

Раніше плінтус для плитки був нарізані своїми руками смужки з того ж матеріалу, з зашліфований торцями. Але вимоги сучасного ремонту пред’являють абсолютно інші, більш суворі, критерії якості. Сьогодні стандартний плитковий плінтус – це штучне виріб з того ж матеріалу, з якого виготовлена ​​плитка, з акуратною фаскою по периметру, а в деяких моделях передбачений по довжині фігурний фриз або опуклий орнамент.

Оформлення кухні і ванни керамічним плінтусом або кам'яним

Керамічний плінтус для підлоги, фото бордюру з орнаментом

Як правило, виробники кахельної, керамічної і керамогранітної плитки для кожної колекції випускають відповідні бордюри, і доцільно купувати плитку і плінтус в комплекті. Для естетики покриття, щоб шви ідеально збігалися, довжина керамічного і кахельного плінтуса дорівнює довжині плитки, але іноді бордюр роблять в 2 рази довше. За вертикальному розміру керамічний плінтус може бути широким, вузьким, або олівчиком – тонка, опукла смужка, як правило, в тон основному кольору.

За текстурою і кольором плінтус підлоговий керамічний, як правило, в точності повторює декор плитки, що створює візуальне враження цілісності і монолітності покриття. Для інших поверхонь це може бути керамічний бордюр з горизонтальним малюнком: сюжетним або просто з смугами, чітко окреслюють межі, або плінтус з вільною композицією, наприклад, квітами тощо., Це додає інтер’єру оригінальності і виразності.

Оформлення кухні і ванни керамічним плінтусом або кам'яним

Для дорогих і стильних інтер’єрів випускають керамічний плінтус зі складним рельєфним малюнком

Важливо: Деякі колекції керамічної і кахельної плитки мають спеціальні куточки для стикування плінтуса, що значно полегшує установку профілю, і покращує загальну естетику інтер’єру.

Плінтуса для штучних або натуральних кам’яних поверхонь являє собою смугу різної ширини, вирізану з цього ж матеріалу, оброблену по верхньому торця фрезером. Для наливних матеріалів плінтус відливають за спеціальною формою.

Характеристики

Сучасні технології виробництва дозволяють виготовляти керамічну, кахельну, керамогранитную та інші плитки і плінтуси, а також штучний камінь з високим ступенем вологостійкості. Фінішне покриття таких матеріалів не тільки відштовхувати вологу від поверхні, воно дуже міцно до механічних навантажень. Крім того, ці матеріали, включаючи і натуральний камінь: граніт і мармур, абсолютно не бояться вогню, що відповідає найвищим вимогам пожежної безпеки.

Ці фізико-хімічні властивості роблять керамічну плитку і камінь незамінними для обробки приміщень, в яких потрібна стійкість до підвищених навантажень на стирання – це людні місця з великою прохідністю: ТЦ, офіси, лікарні, театри тощо.

Оформлення кухні і ванни керамічним плінтусом або кам'яним

Керамічний плінтус для ванни, спеціальний куточок в комплекті

По-друге, керамічні, кам’яні і кахельні поверхні через свою гігроскопічності є ідеальним рішенням для облицювання кухні, ванної кімнати, передпокої, туалету. Матеріал не вбирає запахи, не дивується грибками, не боїться впливу хімії і агресивних кислотних середовищ, це значно полегшує догляд за поверхнями в процесі експлуатації.

Незначним недоліком є ​​крихкість матеріалу, але при правильному укладанні термін служби керамічних і кам’яних поверхонь практично не обмежений. Через свою крихкості, найчастіше використовується кахельну і керамічний плінтус для ванни і туалету, а плінтус з керамограніта для облицювання підлоги на кухні, передпокої і в громадських місцях.

Область застосування

На вокзалах, в музеях, в дорогих особняках, для створення інтер’єрів в замковому стилі, покриття для підлоги найчастіше виконується з натурального каменю. З мармуру або граніту в таких приміщеннях так само прийнято робити сходинки для сходів.

Оформлення кухні і ванни керамічним плінтусом або кам'яним

Для оздоблення сходів випускається керамічний плінтус зі спеціальним кутовим запилом

Для обробки таких монументальних і складних геометричних форм з безліччю кутів і стиків, як не можна краще підходить плінтус з натурального каменю. Бордюр нарізається і фрезерується на виробництві, а підгонка виконується за місцем, професійними інструментами. Планується мармуровий і гранітний, мабуть, єдине рішення для підлог з натурального каменю, важко собі уявити в подібному інтер’єрі бордюр з будь-якого іншого матеріалу.

Планується зі штучного каменю, як правило, використовується на кухні та у ванній кімнаті для обробки стільниць. У ванній зараз модно робити велику тумбу з декількох секцій, зверху об’єднаних кам’яної поверхнею, в яку вмонтовано раковина. Планується приклеюється до робочої поверхні герметично, що не дає волозі потрапляти на меблі, оберігаючи її від набухання.

Оформлення кухні і ванни керамічним плінтусом або кам'яним

Планується з каменю у ванній кімнаті

Сучасна асортиментна лінійка керамічних плінтусів, продумана на всі випадки життя. Наприклад, після установки ванни, виникає необхідність закрити герметично стик між нею і стінами. Для цієї мети в продажу є спеціальний керамічний плінтус для ванни. Такі бордюри для зручності монтажу мають в своїй комплектації кутові елементи або планки, зарізані під кут в 45о. Колірна палітра таких елементів дуже різноманітна, але, як правило, для створення монолітної конструкції використовується плінтус керамічний білий. Він зливається із загальним тлом ванни, і практично непомітний в інтер’єрі, таким чином, і без того невеликий простір не перевантажений дрібними деталями.

Оформлення кухні і ванни керамічним плінтусом або кам'яним

Керамічний плінтус для ванни, фото спеціального профілю для укладання в кутах

Пол і стіни у ванній кімнаті прийнято обробляти кахельною плиткою, стик між цими поверхнями виглядає бідно, якщо хочете, навіть убого. Найдорожчі колекції керамічної плитки можуть втратити свою вишуканість і лиск, якщо сполучення не відбутися належним чином. Планується кахельну або керамічний в тон або з малюнком, акуратно покладений по периметру кімнати, відразу перетворить приміщення, і гармонійно зв’яже поверхні.

Підлогове покриття з керамогранита давно і міцно увійшло в наше повсякденне життя. Як правило, керамограніт укладається на кухні або в передпокої, а під ним влаштовується тепла підлога. Такі поверхні абсолютно пожежобезпечні, добре переносять перепади температур. Планується керамогранітних є не тільки декоративним елементом, але і додатковим бар’єром безпеки. Разом з покриттям підлоги він утворює герметичну тверду поверхню-піддон, під таку конструкцію воді потрапити практично неможливо, а отже, виключена можливість замикання, в разі електричного обігріву.

Оформлення кухні і ванни керамічним плінтусом або кам'яним

Керамогранітний плінтус надійно захищає поверхні від попадання вологи під плитку

Чим приклеїти керамічну і кам’яний плінтус

Якщо необхідно закласти щілини між сантехнікою і поверхнями, укладання плінтусів з кераміки проводиться на водостійкий герметик. Для закладення швів між стінами, стелею і підлогою, керамічні бордюри кріпляться на плитковий клей або на цементний розчин, з додаванням герметизирующих присадок. Монтаж на розчин дозволяє вирівняти поверхні, замаскувати нерівності, але для фінішної обробки доведеться використовувати затірку під колір керамічної плитки.

Особливу складність представляє різання керамічної бордюру. Якщо кахель легко ріжеться алмазним склорізом, то для розпилу керамічного плінтуса потрібно болгарка з алмазним диском. Відколи й невеликі дефекти на торцях кераміки, для щільного прилягання, зазвичай шліфуються дрібним абразивом.

Оформлення кухні і ванни керамічним плінтусом або кам'яним

Планується з плитки, фото бордюру в тон підлозі, таке рішення додає інтер’єру графічність, і візуально збільшує площу приміщення

Планується з натурального і штучного каменю приклеюється за допомогою спеціального двокомпонентного клею, колір якого дуже близько підбирається під колір поверхні. Залишки видаляються м’яким шпателем, а після засихання шліфуються абразивами і поліролью.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*