Садова альтанка з мангалом своїми руками

Альтанки з вбудованим мангалом – споруди надзвичайно зручні і практичні. Звести таку конструкцію самостійно досить-таки складно, але можливо. Зрозуміло, при складанні її проекту потрібно дотримати деякі правила.

Існують і певні технології будівництва подібних споруд, яких потрібно дотримуватися. Зазвичай подібні конструкції зводять з дерева або цегли. Про те, як будується брущата альтанка з мангалом своїми руками, і поговоримо далі в статті. 

Як побудувати альтанку з мангалом

До складання проекту потрібно підійти з усією відповідальністю. В цьому випадку у вас вийде гарна і зручна споруда. Приклади таких споруд:

Садова альтанка з мангалом своїми руками Садова альтанка з мангалом своїми руками Садова альтанка з мангалом своїми руками Садова альтанка з мангалом своїми руками Садова альтанка з мангалом своїми руками Садова альтанка з мангалом своїми руками

Складання проекту альтанки

Отже, першим етапом будівництва дачного «будиночка» має стати проектування. Зрозуміло, проекти альтанок з мангалом складаються з урахуванням нормативів СНиП.

За правилами протипожежної безпеки перед топкою мангала має перебувати не менше трьох метрів вільного простору. За його сторонам ж потрібно залишити хоча б один метр порожнього, що не заставленого меблями місця. Вирішуючи, якими будуть розміри альтанки, це потрібно враховувати.

Садова альтанка з мангалом своїми руками

Альтанка з мангалом. Фото безпечної в плані виникнення пожежі конструкції

Вибір форми альтанки з мангалом всередині залежить виключно від особистих уподобань господарів ділянки. Найпростіше звести прямокутну конструкцію. Однак восьмигранна або шестигранна споруда буде виглядати оригінальніше.

Садова альтанка з мангалом своїми руками

Фото прямокутної альтанки. Навіть рубані конструкції такої форми будуються дуже просто

Дуже зручним спорудою вважається закрита тепла альтанка з мангалом. Однак відкриті конструкції, звичайно, обходяться дешевше. Побудована дачні альтанка може бути з металу (ковані або з обшивкою з полікарбонату), цегли, бетону, з колоди або каменю.

Садова альтанка з мангалом своїми руками

Красива закрита альтанка з мангалом. Фото зручною рубаною конструкції

Розташована на ділянці конструкція повинна бути таким чином, щоб дим від мангала не потрапляв у вікна будинку. Після того, як будуть обрані розмір, форма і розташування, потрібно буде скласти докладні креслення фронтальної і профільної проекції, ескіз, а також план споруди. Альтанки зимові з мангалом частіше встановлюють поруч з будинком (буде простіше підвести комунікації), відкриті літні – в глибині двору.

Садова альтанка з мангалом своїми руками

Альтанка з мангалом для будинку. схема

Проект мангала

Мангали в альтанках встановлюють або готові металеві заводські, або цегляні. В останньому випадку вони зводяться самостійно.

На замітку: Від барбекю мангал відрізняється тим, що має зазвичай не круглу, а прямокутну форму. М’ясо на ньому смажать нема на решітці, а на шампурах. Садова альтанка з мангалом своїми руками

Докладний проект мангала для альтанки

В проекти споруд в саду з цегляним мангалом включається його схема, а також порядовка. При правильному складанні схем і планів в кінцевому підсумку виходять не тільки зручні, але і безпечні альтанки з мангалом. Фотогалерея таких конструкцій:

Садова альтанка з мангалом своїми руками Садова альтанка з мангалом своїми руками Садова альтанка з мангалом своїми руками Садова альтанка з мангалом своїми руками Садова альтанка з мангалом своїми руками Садова альтанка з мангалом своїми руками

Далі детально розберемося з тим, як зводиться літня альтанка з мангалом з цегли. Самостійно найпростіше побудувати споруду на каркасі з бруса з шатрової четирехскатной покрівлею.

Зведення фундаменту альтанки

Фундамент такої конструкції, як дачні альтанка з мангалом, може бути стрічковим або стовпчастим. Зводиться він точно так само, як і під житлові будівлі. Тобто викопується траншея, влаштовується піщана подушка і подбетонка. Встановлюються опалубка і арматура. Далі все заливається бетоном. Фото заливки:

Садова альтанка з мангалом своїми руками

Фото процесу будівництва фундаменту альтанки для дачі

Важливо: У стрічку фундаменту альтанки потрібно буде влити сталеві стрижні під стійки каркаса довжиною в 40см таким чином, щоб вони виступали на поверхню на 20см. Крім того, в фундамент вливаються анкерні болти під нижню обв’язку.

Пристрій мангала

Після того, як буде зведений фундамент альтанки, приступають до складання мангала. У вже готової конструкції встановити його буде набагато складніше. Фундамент під нього можна закласти як контурний стрічковий, так і плитний. Останній вважається більш надійним.

Садова альтанка з мангалом своїми руками

Схема армованого плитного фундаменту під мангал на піщаній подушці

Крім фундаменту конструкція мангала включає в себе наступні елементи:

 • дровник;
 • топку;
 • димохід.

Важливо: Найчастіше висота дровнік становить 90см. Користуватися такою конструкцією буде зручніше. Найбільш комфортною висотою топки вважається 60см. Садова альтанка з мангалом своїми руками

Порядовка цегельного мангала з висотою топки в 60см, Дровникі – 90см

Виконуючи кладку потрібно дотримуватися таких правил:

 • Перед початком кладки фундамент слід гідроізолювати.
 • Дровнік і димар викладають із звичайної цеглини на бетонному розчині. Для топки краще використовувати шамотна. Кладка в останньому випадку виконується на глиняний розчин. Фото шамотної топки:

Садова альтанка з мангалом своїми руками

Фото печі мангала для альтанки, викладеної шамотною цеглою

 • Цеглини, щоб уникнути витягування води з розчину перед укладанням слід змочувати.
 • Рівність кладки за допомогою будівельного рівня і схилу потрібно перевіряти кожні 3 ряди.

Виклавши стіни дровнік методом в півцеглини на необхідну висоту, укладають два ряди способом в цегла таким чином, щоб виступаюча частина виявилася всередині мангала. Другий такий ряд кладуть по всьому периметру, підклавши в передній частині залізну пластину. Після того, як будуть викладені стіни топки, між цими двома рядами вставляється сталевий лист – дно топки. Фото його установки:

Садова альтанка з мангалом своїми руками

Пристрій дна топки П-образної конструкції. фото збірки

Після того, як стінки топки мангала будуть викладені, на них – поперек, в передній частині – також встановлюється металева пластина. Вона буде служити опорою під передню стінку димоходу.

На замітку: Димохід часто викладається з цегли. Однак можна трохи заощадити і зробити його з жерсті. У цьому випадку над топкою викладають тільки два ряди цегли. На них і ставлять склепати димохід. Садова альтанка з мангалом своїми руками

Конструкція з димоходом з жерсті

У відкриті вуличні споруди-навіси іноді встановлюється обладнання і зовсім без димоходу. Часто також використовується звичайна витяжка. Для мангала в альтанці найкраще підійде залізна проста конструкція «парасольку».

Садова альтанка з мангалом своїми руками

Фото альтанки з мангалом. Переносні і стаціонарні конструкції димоходом іноді не обладнуються

Витяжка – система нескладна і при бажанні може бути виготовлена ​​самостійно. Вішають її під стелею на сталеві ланцюги, прикріплені до балок. Над невеликими мангалами її можна поставити на стійках.

Важливо: Роблять витяжку зі сталі 2 мм. Конструктивно вона являє собою усічені конус або піраміду з трубою. Кут розкриття конуса для гарної тяги повинен складати приблизно 60гр. Довжина труби – не менше 2м, діаметр – не менше 12см. Висота від верхнього її краю до землі – мінімум 3м. Садова альтанка з мангалом своїми руками

Форма витяжки повинна бути конусоподібної або пірамідальної

На цьому відео ви можете ознайомитися з особливостями конструкції мангала з димоходом в альтанці.

В альтанках часто встановлюються також цілі комплекси, які крім мангала можуть включати в себе піч, камін і плиту.

Збірка каркаса альтанки для дачі з мангалом

На наступному етапі зводиться каркас альтанки. Спочатку на анкера монтується нижня обв’язка. По кутах брус з’єднують методом в полдерева. У кожному з брусів стійок нагорі вибирають пази під крокви покрівлі. Внизу – з торця – просвердлюють отвори. Далі брус встановлюється на стрижні, влиті в фундамент. Потім монтуються верхня обв’язка. Далі з кріпленням на куточки встановлюється поручень.

Садова альтанка з мангалом своїми руками

Фото процесу складання альтанки

Порада: Вмонтуйте поручень на висоті приблизно в 90см від нижньої обв’язки. Такі перила вважаються найбільш зручними в експлуатації.

Монтаж кроквяної системи

Розглядаючи питання про те, як побудувати альтанку з мангалом, слід ознайомитися і з технологією зведення її покрівлі. У цьому випадку робота виконується так:

 • Розкроюються кроквяні ноги (вісім штук).
 • Короткий брусок обтісується у вигляді восьмигранника. До нього кріпляться чотири кутових крокви.

Садова альтанка з мангалом своїми руками

Орієнтовна схема збірки кроквяної системи четирехскатной покрівлі

 • Одержаний «намет» піднімається на дах. Крокви вставляються в пази стійок і додатково кріпляться цвяхами.
 • Після цього встановлюються чотири проміжних крокви.

Обшивка парапету і покрівлі

Парапет можна обшити вагонкою або обробити гратами.

Порада: Розташовуйте ламелі вагонки вертикально. В цьому випадку під час дощу в пазах між ними не буде накопичуватися вода.

На тій стіні, де встановлений мангал, зазвичай викладають цегельні перила. Можна зробити і дерев’яні. Але в цьому випадку за правилами протипожежної безпеки піч повинна відстояти від них мінімум на 25см.

Садова альтанка з мангалом своїми руками

Невелика альтанка. Фото конструкції з красивими поручнями

Дах обшивається суцільний латами. Далі монтується гідроізоляційний килим. На нього укладають зазвичай гнучку черепицю або металочерепицю. Навколо димоходу мангала обов’язково потрібно набити жерстяної фартух.

Як облаштувати альтанку з мангалом

Зрозуміло, екстер’єр та інтер’єр таких споруд, як вуличні альтанки з мангалом, повинні бути витримані в єдиному стилі. Дерев’яні конструкції можуть бути оформлені з використанням наступних дизайнерських напрямків:

 • Кантрі. Меблі всередині альтанки в цьому випадку встановлюється грубо збиті, виконана з товстої дошки. Поруч з мангалом можна влаштувати робочу зону зі стільницею з каменю.

Садова альтанка з мангалом своїми руками

Дизайн альтанок з мангалом. Фото споруди в стилі кантрі

 • Прованс. Це більш легкий і витончений дизайн, але також досить простий. Каркас і перила альтанки в цьому випадку найкраще пофарбувати в який-небудь світлий пастельний колір.
 • Сучасний. В такому стилі часто оформляють засклені альтанки з мангалом. Основними особливостями таких конструкцій, як сучасні альтанки, є лаконічність в поєднанні з практичністю.

Порада: Альтанка з мангалом як велика, так і маленька часто прикрашається квітами зовні і зсередини.

Таким чином, ми з вами з’ясували, як будуються криті альтанки з мангалом своїми руками. Як бачите, справа ця далеко не така складна, як може здатися на перший погляд.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*