Альтанки з вбудованим мангалом – споруди надзвичайно зручні і практичні. Звести таку конструкцію самостійно досить-таки складно, але можливо. Зрозуміло, при складанні її проекту потрібно дотримати деякі правила.
Існують і певні технології будівництва подібних споруд, яких потрібно дотримуватися. Зазвичай подібні конструкції зводять з дерева або цегли. Про те, як будується брущата альтанка з мангалом своїми руками, і поговоримо далі в статті.
Як побудувати альтанку з мангалом
До складання проекту потрібно підійти з усією відповідальністю. В цьому випадку у вас вийде гарна і зручна споруда. Приклади таких споруд:
Складання проекту альтанки
Отже, першим етапом будівництва дачного «будиночка» має стати проектування. Зрозуміло, проекти альтанок з мангалом складаються з урахуванням нормативів СНиП.
За правилами протипожежної безпеки перед топкою мангала має перебувати не менше трьох метрів вільного простору. За його сторонам ж потрібно залишити хоча б один метр порожнього, що не заставленого меблями місця. Вирішуючи, якими будуть розміри альтанки, це потрібно враховувати.
Альтанка з мангалом. Фото безпечної в плані виникнення пожежі конструкції
Вибір форми альтанки з мангалом всередині залежить виключно від особистих уподобань господарів ділянки. Найпростіше звести прямокутну конструкцію. Однак восьмигранна або шестигранна споруда буде виглядати оригінальніше.
Фото прямокутної альтанки. Навіть рубані конструкції такої форми будуються дуже просто
Дуже зручним спорудою вважається закрита тепла альтанка з мангалом. Однак відкриті конструкції, звичайно, обходяться дешевше. Побудована дачні альтанка може бути з металу (ковані або з обшивкою з полікарбонату), цегли, бетону, з колоди або каменю.
Красива закрита альтанка з мангалом. Фото зручною рубаною конструкції
Розташована на ділянці конструкція повинна бути таким чином, щоб дим від мангала не потрапляв у вікна будинку. Після того, як будуть обрані розмір, форма і розташування, потрібно буде скласти докладні креслення фронтальної і профільної проекції, ескіз, а також план споруди. Альтанки зимові з мангалом частіше встановлюють поруч з будинком (буде простіше підвести комунікації), відкриті літні – в глибині двору.
Альтанка з мангалом для будинку. схема
Проект мангала
Мангали в альтанках встановлюють або готові металеві заводські, або цегляні. В останньому випадку вони зводяться самостійно.
На замітку: Від барбекю мангал відрізняється тим, що має зазвичай не круглу, а прямокутну форму. М’ясо на ньому смажать нема на решітці, а на шампурах.
Докладний проект мангала для альтанки
В проекти споруд в саду з цегляним мангалом включається його схема, а також порядовка. При правильному складанні схем і планів в кінцевому підсумку виходять не тільки зручні, але і безпечні альтанки з мангалом. Фотогалерея таких конструкцій:
Далі детально розберемося з тим, як зводиться літня альтанка з мангалом з цегли. Самостійно найпростіше побудувати споруду на каркасі з бруса з шатрової четирехскатной покрівлею.
Зведення фундаменту альтанки
Фундамент такої конструкції, як дачні альтанка з мангалом, може бути стрічковим або стовпчастим. Зводиться він точно так само, як і під житлові будівлі. Тобто викопується траншея, влаштовується піщана подушка і подбетонка. Встановлюються опалубка і арматура. Далі все заливається бетоном. Фото заливки:
Фото процесу будівництва фундаменту альтанки для дачі
Важливо: У стрічку фундаменту альтанки потрібно буде влити сталеві стрижні під стійки каркаса довжиною в 40см таким чином, щоб вони виступали на поверхню на 20см. Крім того, в фундамент вливаються анкерні болти під нижню обв’язку.
Пристрій мангала
Після того, як буде зведений фундамент альтанки, приступають до складання мангала. У вже готової конструкції встановити його буде набагато складніше. Фундамент під нього можна закласти як контурний стрічковий, так і плитний. Останній вважається більш надійним.
Схема армованого плитного фундаменту під мангал на піщаній подушці
Крім фундаменту конструкція мангала включає в себе наступні елементи:
- дровник;
- топку;
- димохід.
Важливо: Найчастіше висота дровнік становить 90см. Користуватися такою конструкцією буде зручніше. Найбільш комфортною висотою топки вважається 60см.
Порядовка цегельного мангала з висотою топки в 60см, Дровникі – 90см
Виконуючи кладку потрібно дотримуватися таких правил:
- Перед початком кладки фундамент слід гідроізолювати.
- Дровнік і димар викладають із звичайної цеглини на бетонному розчині. Для топки краще використовувати шамотна. Кладка в останньому випадку виконується на глиняний розчин. Фото шамотної топки:
Фото печі мангала для альтанки, викладеної шамотною цеглою
- Цеглини, щоб уникнути витягування води з розчину перед укладанням слід змочувати.
- Рівність кладки за допомогою будівельного рівня і схилу потрібно перевіряти кожні 3 ряди.
Виклавши стіни дровнік методом в півцеглини на необхідну висоту, укладають два ряди способом в цегла таким чином, щоб виступаюча частина виявилася всередині мангала. Другий такий ряд кладуть по всьому периметру, підклавши в передній частині залізну пластину. Після того, як будуть викладені стіни топки, між цими двома рядами вставляється сталевий лист – дно топки. Фото його установки:
Пристрій дна топки П-образної конструкції. фото збірки
Після того, як стінки топки мангала будуть викладені, на них – поперек, в передній частині – також встановлюється металева пластина. Вона буде служити опорою під передню стінку димоходу.
На замітку: Димохід часто викладається з цегли. Однак можна трохи заощадити і зробити його з жерсті. У цьому випадку над топкою викладають тільки два ряди цегли. На них і ставлять склепати димохід.
Конструкція з димоходом з жерсті
У відкриті вуличні споруди-навіси іноді встановлюється обладнання і зовсім без димоходу. Часто також використовується звичайна витяжка. Для мангала в альтанці найкраще підійде залізна проста конструкція «парасольку».
Фото альтанки з мангалом. Переносні і стаціонарні конструкції димоходом іноді не обладнуються
Витяжка – система нескладна і при бажанні може бути виготовлена самостійно. Вішають її під стелею на сталеві ланцюги, прикріплені до балок. Над невеликими мангалами її можна поставити на стійках.
Важливо: Роблять витяжку зі сталі 2 мм. Конструктивно вона являє собою усічені конус або піраміду з трубою. Кут розкриття конуса для гарної тяги повинен складати приблизно 60гр. Довжина труби – не менше 2м, діаметр – не менше 12см. Висота від верхнього її краю до землі – мінімум 3м.
Форма витяжки повинна бути конусоподібної або пірамідальної
На цьому відео ви можете ознайомитися з особливостями конструкції мангала з димоходом в альтанці.
В альтанках часто встановлюються також цілі комплекси, які крім мангала можуть включати в себе піч, камін і плиту.
Збірка каркаса альтанки для дачі з мангалом
На наступному етапі зводиться каркас альтанки. Спочатку на анкера монтується нижня обв’язка. По кутах брус з’єднують методом в полдерева. У кожному з брусів стійок нагорі вибирають пази під крокви покрівлі. Внизу – з торця – просвердлюють отвори. Далі брус встановлюється на стрижні, влиті в фундамент. Потім монтуються верхня обв’язка. Далі з кріпленням на куточки встановлюється поручень.
Фото процесу складання альтанки
Порада: Вмонтуйте поручень на висоті приблизно в 90см від нижньої обв’язки. Такі перила вважаються найбільш зручними в експлуатації.
Монтаж кроквяної системи
Розглядаючи питання про те, як побудувати альтанку з мангалом, слід ознайомитися і з технологією зведення її покрівлі. У цьому випадку робота виконується так:
- Розкроюються кроквяні ноги (вісім штук).
- Короткий брусок обтісується у вигляді восьмигранника. До нього кріпляться чотири кутових крокви.
Орієнтовна схема збірки кроквяної системи четирехскатной покрівлі
- Одержаний «намет» піднімається на дах. Крокви вставляються в пази стійок і додатково кріпляться цвяхами.
- Після цього встановлюються чотири проміжних крокви.
Обшивка парапету і покрівлі
Парапет можна обшити вагонкою або обробити гратами.
Порада: Розташовуйте ламелі вагонки вертикально. В цьому випадку під час дощу в пазах між ними не буде накопичуватися вода.
На тій стіні, де встановлений мангал, зазвичай викладають цегельні перила. Можна зробити і дерев’яні. Але в цьому випадку за правилами протипожежної безпеки піч повинна відстояти від них мінімум на 25см.
Невелика альтанка. Фото конструкції з красивими поручнями
Дах обшивається суцільний латами. Далі монтується гідроізоляційний килим. На нього укладають зазвичай гнучку черепицю або металочерепицю. Навколо димоходу мангала обов’язково потрібно набити жерстяної фартух.
Як облаштувати альтанку з мангалом
Зрозуміло, екстер’єр та інтер’єр таких споруд, як вуличні альтанки з мангалом, повинні бути витримані в єдиному стилі. Дерев’яні конструкції можуть бути оформлені з використанням наступних дизайнерських напрямків:
- Кантрі. Меблі всередині альтанки в цьому випадку встановлюється грубо збиті, виконана з товстої дошки. Поруч з мангалом можна влаштувати робочу зону зі стільницею з каменю.
Дизайн альтанок з мангалом. Фото споруди в стилі кантрі
- Прованс. Це більш легкий і витончений дизайн, але також досить простий. Каркас і перила альтанки в цьому випадку найкраще пофарбувати в який-небудь світлий пастельний колір.
- Сучасний. В такому стилі часто оформляють засклені альтанки з мангалом. Основними особливостями таких конструкцій, як сучасні альтанки, є лаконічність в поєднанні з практичністю.
Порада: Альтанка з мангалом як велика, так і маленька часто прикрашається квітами зовні і зсередини.
Таким чином, ми з вами з’ясували, як будуються криті альтанки з мангалом своїми руками. Як бачите, справа ця далеко не така складна, як може здатися на перший погляд.