Антигрибкова обробка приміщень

На вулиці, в офісі, магазинах і інших приміщеннях існує величезна кількість корисних і шкідливих мікроорганізмів, що оточують нас невидимим хмарою. І ми, люди, постійно кудись поспішають, не помічаємо впливу цих невловимих істот на своє житло. Найвідомішими мікроорганізмами, що поселяються в наших будинках, є представники царства грибів. Саме вони завдають непоправної шкоди нашим шпалер, меблів і плитці, тих місць, де є так необхідні даному царству елементи живлення і середовище для сприятливого проживання і розмноження.

Як тільки ми бачимо розлучення на шпалерах, наліт на плитці і відчуваємо характерний запах цвілі (нехай навіть ледве вловимий) – це вірна ознака появи біо- корозії – виду біологічного впливу, якому піддаються практично всі види поверхонь.

Існує кілька видів мікроорганізмів, які викликають цей процес: це бактерії, лишайники, але найпоширенішими є гриби. І тут головне з’ясувати причину їх появи. Таких може бути кілька:

  1. Наявність субстрату, який і заселяє гриб, розростаючись. Гриби – це окреме царство, представники якого харчуються, поглинаючи з навколишнього середовища мінеральні та органічні речовини.
  2. Комфортна для них температура навколишнього середовища.
  3. Підвищена вологість повітря.
  4. Відсутність або мала кількість місць, куди проникають прямі сонячні промені.

Однією з основних причин є вологість повітря, так потрібна для гриба. Але звідки вона береться? Відповідей безліч, це і неякісна споруда приміщення (неважлива ізоляція швів, дешевизна обробки), використання при будівництві матеріалів з підвищеною кінцевою вологістю, тріщини, та й просто дощ, б’є по стінах. Але це лише причини. Наслідки починаються, як тільки у вашій кімнаті з’являється таке поняття як точка роси (рисунок 1). Точка роси – це дуже важливий параметр при антикорозійного захисту, який дозволяє судити про вологості, а також про те, що біля стіни, на якій з’явився конденсат, довгий час температура не перевищувала 1 градус тепла за Цельсієм. Внаслідок різниці температур навколишнього середовища і стіни, на останній утворюється конденсат, вона зволожується, тим самим створюються сприятливі умови для розвитку грибкової цвілі.

Антигрибкова обробка приміщень

Мал. 1. Точка роси

Також причиною є відсутність в наших приміщеннях місць, куди б надходила достатня для прогріву і захисту кількість прямих сонячних променів. Адже саме їх тепловий вплив є згубним для цвілі, так як сушить стіни і має антимікробні діями.

Причини ми дізналися, тепер слід почати антигрибкову обробку стін, відео.

Тут важливо знати те, що цвіль взагалі річ підступна. Вона зустрічається двох видів: це суха цвіль і волога, обидва види знищувати варто по-різному, щоб уникнути зворотного ефекту.

Волога цвіль – це гниль (малюнок 2), що розташовується безпосередньо в місці, де є конденсат або просто зволожити з тих чи інших причин бруд. Зовні – це темного (коричневого або майже чорного) кольору розлучення ниткоподібної форми, що покривають все зволожене простір. У цьому місці гриб ділиться, але далі не поширюється.

Антигрибкова обробка приміщень

Мал. 2. Волога цвіль на стіні.

Найважче йдуть справи з сухою гниллю. Вона також починає своє поширення з вологого місця, але потім переходить на сухе, будь то деревина, фарба або проста штукатурка. Її також легко відрізнити за кольором, вона має світло сірий наліт і утворює щільний, пухкий шар грибниці.

Читайте також:

  • Підключення пральної машини, фільтрів очищення води
  • Поради, як побудувати теплицю своїми руками з фото і відео прикладами
  • Оригінальні ідеї стилю і дизайну кімнати для хлопчика-підлітка
  • Які бувають вікна для альтанки, фото огляд
  • Укладання масивної дошки для новачків

Антигрибкова обробка і методи боротьби з нею розрізняються залежно від різновиду цвілі. Загальним залишається дотримання необхідних правил – це усунення підвищеної вологості окремої ділянки і приміщення в цілому, що досягається активною вентиляцією (провітрюванням), вчасно перевіряйте стан швів вашого житла (офісу або будинку), контролюйте стан покрівлі і всіх комунікацій в приміщенні. Вчасно видаляйте засохлі частини рослин і міняйте в кольорах воду. Встановлюйте лише ті вікна, які можуть розчинятися повністю. Ці важливі моменти перешкодять появі гнилі в будь-якій частині вашої квартири. Але якщо ви її все-таки виявили, треба негайно розпочати боротьбу з цією проблемою.

Вологу гниль побороти легко, головне усунути вогнище виникнення гриба. Різні покриття просушувати слід також по-різному: якщо підстава стіни – бетон, панель або цегла – сушимо паяльною лампою, якщо такий у вас немає – на допомогу прийде газовий пальник. У разі, коли покриття дерев’яне – можна використовувати звичайний вентилятор або обігрівач (не забувайте про обережність). Після того, як стіна повністю просохла, вона повинна бути оброблена очищує складом, а потім загрунтована антисептичним грунтом. Не варто переживати, що даний матеріал зіпсує колір вашої поверхні, це не так. У більшості випадків він навпаки додає їй початкові відтінки. Потім настає черга гідроізоляційної суміші, яку ретельно нанесіть на поверхню за допомогою валика. Потім знову грунтовка, але вже глибокого проникнення – справа практично зроблено. Залишається поклеїти шпалери або посадити плитку, або оформити поверхню в залежності від ваших уподобань.

Що стосується сухої гнилизни (рисунок 3), то головним відрізняємо при її антигрибковой обробці є те, що приміщення має оброблятися в повному обсязі, так як спори цієї швидко розповзається гнилі можуть перебувати не тільки на бетонній або цегляній поверхні, але і вражати дерев’яне елементи, а також перебувати під плінтусами. Тому слід враховувати властивості всіх матеріалів, які вразила цвіль, якщо це цегляні або подібні конструкції, то це будуть розібрані нами плісняві гриби, якщо уражається деревина – це гриби синяви або гниття.

Антигрибкова обробка приміщень

Мал. 3. Суха гниль.

Головне при обробці того чи іншого приміщення з одним або іншим видом цвілі – це вибір того антисептика, який дасть найкращий ефект. Є кілька вимог, які допоможуть грамотно вибрати антисептик.

  1. Вибирайте засіб з класом небезпеки не менше 4, інакше обробка буде менш суттєвою.
  2. Уважно прочитайте інструкцію, щоб зрозуміти на які матеріали можна наносити обраний вами товар.
  3. Одним з головних параметрів є те, що купувати треба лише ті антисептики, змішувати або розводити склади яких в квартирі взагалі не треба. Тобто купується готовий до вживання препарат.

Антигрибкова обробка стін є старою проблемою для багатьох людей, тому крім антисептиків існує безліч підручних, так званих народних способів боротьби з нею. Їх існує величезна кількість, але перерахуємо лише найефективніші. Перший – це креозот. Назва цього препарату ви знайдете практично скрізь, де описується антигрибкова обробка стін, але в те, що ця речовина, отримане з деревного кам’яновугільного дьогтю отруйно, не вірте. Але дотримуватися елементарних правил безпеки необхідно. За органолептичними властивостями – це масляна рідина, неприємно пахне і практично нерозчинна у воді. Креозотом стіни обробляються нанесенням на уражені ділянки.

Суть інших діючих засобів полягає в розчиненні водою тих чи інших речовин і обробці ними стін. Розрахунок проводитися на 5 літрів води. До води додаємо:

  1. 0,25 кг мідного купоросу і 07, літра столового оцту. Також можна взяти 110 грам залізного купоросу, 220 грам алюмокалієвих квасцов і 90 грам кухонної солі.
  2. Розчинити в 0,5 води столову ложку соди і 100 грам перекису водню.

Антигрибкову обробку можна робити хлорсодержащими речовинами, їх можна застосовувати на будь-яку поверхню, за винятком дерев’яної, так як на неї хлор діє руйнівно. Для збереження деревини і для перешкоджання поширення цвілі слід покривати її справжньою оліфою.