Вибір штукатурки для цоколя будинку, відео нанесення на фундамент

Штукатурка цоколя – це невід’ємний етап фасадної обробки. Без неї бетон фундаменту з часом почне руйнуватися під впливом атмосфери. Крім того, під обробкою можна заховати утеплення. Варіантів покриттів для цоколя може бути кілька: мозаїчне, під камінь і шуба.

У цій статті ми розповімо про особливості кожного з них. Також тут описані основні етапи декоративної штукатурки для цоколя будинку.

Вибір штукатурки для цоколя будинку, відео нанесення на фундамент Вибір штукатурки для цоколя будинку, відео нанесення на фундамент Вибір штукатурки для цоколя будинку, відео нанесення на фундамент Вибір штукатурки для цоколя будинку, відео нанесення на фундамент Вибір штукатурки для цоколя будинку, відео нанесення на фундамент Вибір штукатурки для цоколя будинку, відео нанесення на фундамент

Види і монтаж штукатурок для фундаменту

Який варіант обробки ви б не вибрали, на упаковці зі складом повинна стояти маркування «для фасадних робіт».

Мозаїчне покриття для фундаменту

Мозаїчна штукатурка для цоколя являє собою робочу суміш з акрилових смол з наповненням з гранітної або мармурової крихти, природного кольору або забарвленої, як моно- так і мультиколор. Фракція наповнювача може бути різною, від 0,5 мм до 3 мм. Найпопулярніша – з розміром зерна від 1,2 до 2 мм. Покриття добре витримує механічні навантаження, перепади температур і вологості. Також акрил, що міститься в обробці, повідомляє їй високу еластичність, а значить і тріщиностійкості.

Важливо: нанесення мозаїчної штукатурки для зовнішніх робіт на фундамент можливо тільки в суху погоду і на суху ж поверхню. Це пов’язано з невисокою паропроникністю складу, – волога з-під нього буде виходити досить довго, що, в свою чергу, може стати причиною ураження поверхні цвіллю. Вибір штукатурки для цоколя будинку, відео нанесення на фундамент

мозаїчна штукатурка

Штукатурка цоколя будинку своїми руками: відео описує процес нанесення мозаїчної обробки:

Оздоблення фундаменту під камінь

Штукатурка цоколя під камінь виконується звичайним цементним розчином в пропорції 1 до 3. Деякі майстри радять додавати в нього плитковий клей, приблизно 20% від загальної маси. Покриттю можна надати будь-який малюнок: римської і простий цегляної кладки, бутового каменю і т. Д. Техніка нанесення покриття на фундамент дуже проста: робиться звичайне оштукатурювання, за яким потім наноситься фактура і розшиваються шви між «камінням».

Відео наочно показує процес, описаний вище:

Штукатурка цоколя під камінь володіє наступними якостями:

  • Хороші декоративні характеристики.
  • Низька ціна в порівнянні з іншими видами обробки.
  • Простота монтажу на фундамент.
  • хороша паропроникність.
  • При правильному нанесенні – тривала і безпроблемна експлуатація.

Важливо: такий варіант обробки вимагає досить товстого шару робочого складу. Тому фундамент до монтажу покриття слід готувати дуже ретельно. Якщо поверхня не дуже надійна, то обов’язково робиться штукатурка цоколя по сітці. Вибір штукатурки для цоколя будинку, відео нанесення на фундамент

Штукатурка фундаменту під камінь: на фото комбінування фактур

Цокольна штукатурка «шуба»

Оздоблення цоколя штукатуркою «шуба» за складом може бути цементно-піщаної, цементно-вапняної або силікатної. Від цього безпосередньо залежатимуть і експлуатаційні характеристики:

  • Цементно-вапняні розчини досить еластичні, добре пручаються поразок цвілевих грибків, не надто швидко застигають, що забезпечує зручність в роботі з ними.
  • Цокольні силікатні штукатурки «шуба» добре захищають фундамент від вологості, зберігаючи при цьому пристойну паропроникність. Також треба відзначити високі декоративні якості покриття і тривалий термін служби.

Характеристики цементно-піщаних складів приведені вище, тому повторюватися не будемо. Наносяться штукатурки «шуба» ручним або механізованим способом. Обидва вони досить прості і не вимагають спеціальних навичок в роботі.

Вибір штукатурки для цоколя будинку, відео нанесення на фундамент

Оздоблення цоколя штукатуркою «шуба»

Технологія штукатурення цоколя

Процес штукатурки цоколя цементним розчином або складом іншої якості можна розділити на три етапи:

  • Підготовка. Це ремонт, грунтовка і / або установка на поверхню армуючої сітки, якщо фундамент утеплений пінопластом.
  • Нанесення робочого складу. Спосіб залежить від виду штукатурки: під камінь і мозаїчна – кельмою, шуба – набризкуванням вручну або на спеціальній машині.
  • Для «під камінь» і шуби – створення рельєфу, штампуванням або кельмою.

Штукатурка фундаменту своїми руками: відео описує процес створення рельєфу штампуванням:

Важливо: підготовка цоколя до обробки обов’язково повинна включати в себе очищення поверхні від кришиться бетону. Такі ділянки збиваємо до появи однорідного матеріалу.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*