Як зберегти дерев’яну обробку будинку

Життя за межею міста стала заповітним бажанням сучасної людини, обділений сонцем. Перевагою індивідуального будівництва є те, що майбутній домовласник має можливість проектувати свій будинок відповідно до своїх уподобань. Зважившись на будівництво заміського, будинку чоловік позбавлений сумовитих планувань і непоказною обробки від забудовника. Більш того, власники приватного домоволодіння можуть принести частинку природи безпосередньо всередину свого житла, обробивши стіни натуральним деревом.

Волога і сонце – основні небезпеки для дерева

Брак природного середовища може бути в якійсь мірі заповнена запахом модрини або сосни, який невловимо стелиться в приміщенні, прикрашеному натуральним деревом. Естетичні якості натурального дерева також ні у кого не викликають сумнівів.

Проте, будь-яка порода дерева з часом має звичай тріскатися і темніти. Якщо знехтувати правилами належного догляду за дерев’яною обробкою будинку, вона прийде в непридатний стан і рано чи пізно зажадає ремонтно-відновлювальних робіт.

Головним ворогом дерева є підвищена вологість. Надлишок вологи неприпустимий, оскільки натуральне дерево має звичай вбирати її, змушуючи матеріал темніти. В результаті втрачається первозданна привабливість дерев’яної обшивки, вона здається потяжелевшей і набуває несвіжий запах.

Однак неминуче псуються не тільки естетичні показники. Скупчення зайвих випарів на стінах декоративної дерев’яної обробки є благодатним середовищем для розмноження бактерій. Єдиний спосіб боротьби з надлишком вологи є систематичне провітрювання будинку і якісна вентиляція.

Втім, сучасний будівельний ринок справляється з цим завданням досить успішно. Будь-які будинки, навіть дерев’яні, оснащуються якісними вентиляційними магістралями. Повітряні потоки рухаються всередині будинку з вентиляцією вільно, забезпечуючи тим самим наскрізне провітрювання.

Відомо, що в приміщенні, обробленому деревом, ніколи не потіють вікна. Це безпосередньо свідчить про те, що повітрообмін в будинку знаходиться на належному рівні.

Ультрафіолет також доставляє власникам приватних дерев’яних будинків багато клопоту. Сонце висушує дерево, якщо воно не захищене спеціальними просоченнями.

В цьому випадку дерев’яна обшивка будинку має звичай тріскатися. Наслідки можуть бути самими непередбачувані, аж до різкої усадки будинку. Крім того, в тріщинах, що виникли через інтенсивного сонячного впливу, можуть накопичуватися небажані мешканці.

Як зберегти дерев'яну обробку будинку

Способи захисту дерев’яних дощок

Захистити свій будинок можна за допомогою антисептиків і захисних просочень.

Деревина починає руйнуватися, якщо вологість матеріалу перевищує 15 відсотків. Наступним етапом є розшарування, а потім – ссиханіі. В результаті дерев’яна обшивка може змінювати форму.

У Росії практично всі дерев’яні матеріали схильні до дії вологи. Виняток становлять ротанг і сезаль, але вони є тропічними прибульцями, де про їх влагозащіте подбала сама природа, посилаючи на них щорічно тропічні зливи.

Для того, щоб уникнути проблем з вмістом дерев’яного будинку, власникам рекомендується ще на стадії закупівлі матеріалів поцікавитися, в яких умовах проводилася просушка матеріалу.

Відомо, що дерев’яні дошки, висушені в заводських умовах і пройшли профілактичну обробку, показують високі експлуатаційні якості.

Перелік надійних матеріалів по догляду

Розтріскане дерево є благодатним середовищем для скупчення бактерій будь-якої природи. Це можуть бути і живі організми, і гнильні субстанції, що з’являються в результаті скупчення вологи в розломах і тріщинах.

Для вітчизняних пиломатеріалів існують спеціальні розчини, які діляться на дві великі категорії:

  • пленкообразующие;
  • проникаючі в структуру матеріалу.

Крім того, дерев’яну обшивку необхідно берегти від гниття. Першою ознакою розпаду матеріалу є поява грибків і плісняви. Якщо вогнища появи цвілі стали об’ємними, значить матеріал можна викидати. Врятувати дерево можна спеціальними антисептиками, якщо вогнище гниття ще не великий.

Антисептиками називаються особливі пасти або ж рідкі препарати. Найзручніше користуватися універсальними засобами, які оберігають дерево не тільки від грибків і плісняви, а й від усіляких жучків.

На ринку існує http://lesinter.ru/catalog/maslo-dlya-naruzhnykh-i-vnutrennikh-rabot/ засобів захисту.

Найпопулярнішими з них є:

  • PINOTEX IMPRA;
  • Belinka Interier Sauna;
  • Aidol Langzeit-Lasur;
  • СЕНЕЖ Екобіо.

Таким чином, збереження первозданної свіжості і привабливості дерев’яного будинку вимагає від домовласника певних зусиль.