Які продукти і посуд заборонено гріти в мікрохвильовці: список, який важливо запам’ятати

Мікрохвильовка для багатьох господинь є однією з незамінних речей побуті. Але існують деякі правила експлуатації техніки. Наприклад, деякі продукти, посуд і упаковку можна розігрівати в мікрохвильовій печі. Цей список необхідно запам’ятати, щоб уникнути неприємних наслідків.

Що не можна гріти в мікрохвильовці: заборонені продукти

Які продукти і посуд заборонено гріти в мікрохвильовці: список, який важливо запам'ятати

Існують такі страви і продукти, які категорично заборонено розігрівати в мікрохвильовій печі, оскільки це може привести не тільки до втрати вітамінів та корисних речовин, але і до негативних наслідків для здоров’я.

Варити яйця в мікрохвильовці не можна, оскільки в ній виробляється тепло, яке створює великий тиск на шкаралупу, через що вона може вибухнути. Але також не слід класти в мікрохвильовку і варений продукт. Коли білок починає нагріватися, він не просто втрачає свої корисні властивості, а може погано позначитися на здоров’ї людини.

Зелень, шпинат та листя салату. Під час нагрівання продукти в’януть, втрачають вітаміни і можуть стати причиною отруєння.

Ягоди і фрукти також не варто гріти в мікрохвильовці, навіть розморожувати не радять. Так як втрачаються не тільки корисні властивості, але і починають вироблятися канцерогенні речовини. А соковиті ягоди або фрукти і зовсім можуть вибухнути, що яйця.

Курка. Якщо приготовану страву підлягало в холодильнику, то при повторному розігріві білок втрачає свою структуру і перетворюється в небезпечний продукт, який може викликати проблеми з травленням. У таких випадках рекомендують їсти курку холодної або зробити з неї салат.

Гриби взагалі рекомендують з’їдати відразу після приготування. Якщо ж вони залишилися на наступний день, то розігріти краще в духовці або на плиті.

Молоко і кефір також не слід розігрівати в мікрохвильовці, оскільки при нагріванні все лакто-і біфідобактерії гинуть, кисломолочні продукти згортаються і втрачають корисні властивості. Не можна розігрівати молоко і кефір в упаковці, тому що вона взагалі не призначена для таких маніпуляцій і може виділяти небезпечні речовини.

Якщо мед зацукрувався, його краще розігріти на водяній бані, ніж в мікрохвильовці. Тому що при нагріванні в цьому приладі всі корисні речовини випаруються.

Заморожене м’ясо також можна розігріву. Краще розморозити його під гарячою водою або при кімнатній температурі. Якщо покласти м’ясо в мікрохвильову піч, то розморозяться тільки краю, перетворившись в варену кашу, а середина залишиться крижаної.

Яку посуд заборонено ставити в мікрохвильову піч

Які продукти і посуд заборонено гріти в мікрохвильовці: список, який важливо запам'ятати

При користуванні цим побутовим предметом важливо не тільки, що ви гріє, але і в чому. Посуд теж повинна відповідати вимогам.

  • Не рекомендується гріти пластикові тарілки. При нагріванні такий посуд виділяє канцерогени, які можуть потрапити в їжу і викликати отруєння або розвиток хвороб. Також пластик низької якості може плавитися від високих температурах печі і потрапити в їжу.
  • Посуд з позолотою – використання таких тарілок може викликати загоряння побутового приладу. Хвилі, які випромінює СВЧ, можуть почати впливати з металами на тарілці, що викличе іскру, і, в подальшому, загоряння. Це небезпечно не тільки для приладу, але і для людини.
  • Металевий посуд, ложки та виделки заборонені у використанні, оскільки вони відображають мікрохвилі печі, і можуть викликати пожежу або вибух. У кращому випадку зіпсується техніка, а в гіршому – травмується людина.
  • Не можна використовувати фольгу, оскільки це теж металл та викликає іскру при взаємодії з хвилями СВЧ.

Ідеальний варіант – це спеціалізована посуд для мікрохвильових печей, яку можна придбати в магазині.

При правильному використанні цієї побутової техніки можна уникнути негативних наслідків і не завдати шкоди своєму здоров’ю.