Осушувачі повітря для будинку: навіщо це потрібно і чому так важливо

​Результативне управління кліматом в будинку сьогодні стає надважливим завданням. Ефективність його реалізації не тільки визначає рівень комфорту в будинку, але і являє собою невід’ємну складову сучасного способу життя. Серед багатьох яскравих представників кліматичної техніки для дому, яка контролює середовище проживання, особливо виділяються осушувачі повітря, які можна придбати на сайті osushiteli.ua. Навіщо потрібна така техніка? Чому в останні кілька років продаж кліматичної техніки б’є всілякі рекорди? І в чому, власне, принцип роботи осушувача повітря?

Головні симптоми або як визначити необхідність покупки осушувача

Проблема підвищеної вологості добре знайома багатьом. Її основні клінічні прояви нескладно визначити:

  • занадто важке повітря в квартирі;
  • неприємні запахи вогкості,

Здавалося б, рішення просте – вчасно провітрювати приміщення. Так, дійсно, результат відчувається. Але він тимчасовий і, як показує практика, абсолютно нерезультативний. Згодом проблема буде стає ще більш складною: підвищена вологість призведе до появи цвілі і грибків, від яких позбудеться не так просто. Тим більше, коли не усунуто найголовнішу причину – занадто високий рівень вологості. Ефективно впорається з даною проблемою і, головне, постійно зможе контролювати рівень вологості осушувач повітря.

Осушувачі повітря для будинку: навіщо це потрібно і чому так важливо

Принцип роботи побутового осушувача

Осушувачі використовують тільки в закритих приміщеннях. Принцип роботи таких приладів заснований на ефекті конденсації. Вбудований в осушувач вентилятор втягує повітря і потім проганяє його по заповненій холодоагентом (як правило, фреоном) системі теплообмінників. Так вода конденсується і потрапляє в резервуар – спеціальну ємність. В основному застосовуються два теплообмінника. У першому повітря втрачає вологу і охолоджується, а в другому знову нагрівається до оптимальної температури. В результаті повітря втрачає велику кількість вологи. Незмінним залишається лише рівень температури. Для житлових приміщень рекомендований показник вологості – 50-60%.

Більшість осушувачів оснащені таймерами, тому після закінчення певного проміжку часу прилад відключається. Залежно від алгоритму роботи виділяють різні типи осушувачів повітря: конденсаційний, адсорбційний і асиміляційні. Деякі осушувачі обладнані додатково УФ-лампами, що дуже зручно для очищення повітря, особливо, коли в домі є маленька дитина.

У Середньовіччі говорили про те, що якщо з’явилася цвіль в будинку, то єдиний спосіб боротьби з нею – спалити все, і наново спорудити житло. У сучасному світі завдяки новим технологіям таких радикальних заходів цілком можливо уникнути. Підтримуючи ідеальний мікроклімат в будинку за допомогою використання осушувачів повітря, ви забезпечите собі здорове середовище для комфортного проживання, позбавлене небезпечних мікроорганізмів і цвілі.