Техніка в гуртожитку: чи можна користуватися мультиваркою

Життя середньостатистичного російського студента часто буває обтяжена складними побутовими умовами проживання в гуртожитку. Відсутність гарячої води, чергу до кухонній плиті, обмежені квадратні метри та інші обставини змушують мешканців шукати доступні варіанти облаштування. Використання в кімнаті особистих електротоварів – один із способів оптимізації житлових умов. Однак при заселенні в гуртожиток студенти часто не знають, чи можна користуватися мультиваркою.

Мультиварка в гуртожитку: чи можна користуватися, і в яких випадках

Особисті предмети побутової техніки в студентській кімнаті – речі вкрай зручні, а в деяких випадках навіть необхідні. Вільний доступ до таких приладів, як праска, електрочайник, мікрохвильовка і мультиварка, дещо спрощує і без того складні побутові умови спільного проживання з кількома людьми в маленькій кімнаті.

Відсутність доступу на кухню в потрібний момент – одна з причин покупки в гуртожиток і мультиварки. Маючи таке пристосування, студенту немає необхідності чекати свою чергу до плити на спільній кухні. Придбання мультиварки є цілком доцільним в тому разі, якщо на одному поверсі гуртожитку всього одна або дві кухні або ж плита для загального користування функціонує не на повну потужність.

Техніка в гуртожитку: чи можна користуватися мультиваркою

У той же час далеко не кожне гуртожиток середньостатистичного російського вузу може похвалитися новою електропроводкою. Найчастіше саме наявність неполадок в електричних комунікаціях стає причиною впровадження підвищених заходів безпеки. Іншими словами, в гуртожитку можуть обмежити використання студентами особистих електротоварів з забороненого списку – як правило, туди потрапляє і мультиварка.

Підписуючи договір найму житлоплощі в гуртожитку, студент погоджується з умовами надання житла і зобов’язується не порушувати затверджені в документі правила проживання. Якщо узгодження можливих варіантів облаштування кімнати особистими предметами побутової техніки – одна з умов такого договору, значить студент зобов’язаний не просто попередити коменданта про те, що привіз техніку, але також і отримати дозвіл на її використання.

Якщо ж у договорі найму приміщення є пункти, які забороняють використання додаткових електротехнічних товарів, студент буде змушений добровільно від них відмовитися. Раптова перевірка кімнати і вилучення побутової техніки без попередження – вельми поширена практика.

Що робити, якщо комендант без попередження забрав техніку

Внутрішній наказ вузу про заходи пожежної безпеки в студмістечку – основоположний документ, який регулює порядок взаємодії керівництва гуртожитку і всіх проживаючих. Як правило, в таких наказах містяться пункти про те, що комендант гуртожитку повинен повідомити всіх мешканців про правила пожежної та електробезпеки (в т. Ч., Що стосуються використання особистої побутової техніки). Вилучення техніки – поширене наслідок при виявленні пристрою під час перевірки в кімнатах студентів. Однак довести неправомірність таких дій керівництва гуртожитку студенту буде непросто. Тут слід посилатися на наказ вищого навчального закладу про заходи пожежної безпеки.

Техніка в гуртожитку: чи можна користуватися мультиваркою

Якщо в документі буде зазначено, що керівництво наділяється правом вилучати техніку без попередження, порушник не зможе відстояти свою позицію, так як дії коменданта не суперечитимуть університетському наказом. Якщо такого пункту в документі немає, то студент може ініціювати звернення до директора студмістечка. На практиці порушників правил проживання, швидше за все, назустріч не підуть. А в деяких випадках саме злісне порушення стає причиною дострокового виселення студента з гуртожитку.

Таким чином, облаштування кімнати в гуртожитку додаткової побутовою технікою часто пов’язане з питанням дотримання норм пожежної безпеки в приміщенні. Якщо правила проживання в гуртожитку забороняють експлуатацію особистих електроприладів, керівництво може вилучати такі речі без попередження їх власників.