20 квадратів – площа якщо не величезна, то дуже велика. Використання сучасних оздоблювальних технологій дозволяє створити зручний і функціональний дизайн вітальні 20 кв. м – причому оформлена кімната буде в дусі останніх віянь і за останньою модою.
Багаторівневі стелі, підсвічені світлодіодами ніші, подіуми – різноманітність декоративних елементів, потрібних для такого приміщення, вражає уяву.
Про засоби оформлення просторій вітальні і піде сьогодні мова.
Багаторівневі стелі у вітальні
Багаторівневі стелі – стельові конструкції складної форми, що складаються з двох-чотирьох ярусів (рівнів). Інтер’єр, в якому присутній багаторівнева стеля, виглядає стильно, сучасно і незвично.
Існує дві технології виготовлення цього об’єкта дизайну:
- застосування гіпсокартону;
- натяжні стелі.
Застосування гіпсокартону дозволяє створити конструкцію будь-якої форми, як складною вона не була. Не менші можливості дає і використання технології натяжних стель.
Переваги гіпсокартону:
- Обгрунтованість і фундаментальність. Гіпскартонний стеля являє собою каркас – міцний і досить надійний. Натяжний полотно на відміну від нього служить лише засобом обробки.
- Можливість прокладки додаткового тепло- і звукоізолюючого шару. Тепло- і звукоізоляційні властивості ГКЛ можуть бути посилені застосуванням відповідного матеріалу-ізолятора.
- Порівняно невисока ціна. Виготовлення натяжної стелі обходиться істотно дорожче, адже своїми руками його зібрати / змонтувати неможливо.
Переваги натяжних стель:
- Швидкий монтаж. Натяжний полотно монтується за лічені години. З конструкцією з гіпсокартону зазвичай пораються кілька днів.
- Відсутність бруду при монтажі. Установка натяжної конструкції проводиться без утворення пилу і бруду. Звідси випливає, що монтаж натяжної конструкції може бути проведений на етапі фінішної обробки або у вже відремонтованому приміщенні.
- Вологозахищеність. Натяжний полотно не боїться затоплень. Його можна мити, чистити і т.п.
Резюмуємо: якщо оновлення стелі – один з етапів великого ремонту, доцільно використовувати гіпсокартон. Якщо терміни ремонту підтискають, рекомендуємо зупинитися на натяжній стелі.
Подіуми в інтер’єрі вітальні
Зонування вітальні витягнутої форми може бути виконано за допомогою подіуму. Підніміть рівень підлоги однією з функціональних зон на 10-30 см, і інтер’єр кімнати помітно збагатиться. Виразність віталень, в яких одна зона височить над іншою, часом вражає. Переконайтеся в цьому, погортавши сторінки спеціалізованих видань.
Існує маса варіантів виконання подіуму. Найцікавіші з них:
- подіум-сховище – елемент, що несе і декоративну, і функціональну навантаження;
- м’який подіум в японському стилі – диванна зона, яка пережила трансформацію в єдине м’яке ложе;
- подіум зі сходами – засіб явного, різкого розмежування простору;
- подіум під зоною кухні – варіант для вітальні, суміщеної з кухнею;
- зона відпочинку, піднесена над основним підлогою, – найбільш частий варіант виконання подіуму в 20-метровій вітальні.
Оздоблення подіуму зазвичай контрастує за кольором і / або фактурі з обробкою основного статі. З одного боку цього вимагають дизайнерські канони, з іншого – міркування безпеки. Подіум повинен бути помітний – власне, в цьому і полягає сенс його використання.
Ніші в стіні
Стінова ніша – виїмка в стіні, яка відіграє функціональну і / або декоративну роль. Переваги, які дає використання ніші:
- Більше простору. Ніша може використовуватися як поличка для аксесуарів і як підставка для виступаючої полки. І в тому і в іншому випадках її пристрій дозволяє вигадати до 20 см від глибини стіни.
- Високий дизайнерський потенціал. Вбудовувані системи полиць і поличок, фальш-вікна, світлові вікна – область використання ніш широка і різноманітна.
- Функціональність. Поличок не буває занадто багато, особливо в такому багатофункціональному приміщенні, як сучасна вітальня.
Відзначимо, що декоративну виїмку можна впровадити і в інтер’єр невеликої кімнати – навіть дизайн вітальні 15 кв. м може бути містити пару-трійку стінових ніш.
Важливо: пристрій ніші в несучій стіні неможливо до отримання схвалення відповідної інстанції.
Декоративне підсвічування
Декоративне підсвічування – ще одне універсальне засіб оформлення сучасних віталень. Ось які види декоративного освітлення застосовуються в 20-метрових залах:
- підсвічування багатоярусних стельових конструкцій, карнизів і ніш;
- підсвічування полиць (посудних, книжкових, колекційних і т.д.);
- підсвічування подіумів і ступенів;
- підсвічування дзеркал, картин тощо.
Які освітлювальні прилади використовуються в схемах декоративного освітлення? Перелічимо основні з них:
- Світлодіодні світильники – недорогі і дуже функціональні пристрої, засновані на застосуванні світлодіодів. Головна перевага цих пристроїв – портативність. Вони характеризуються дуже малою споживаною потужністю і не вимагають підключення до електромережі.
- Галогенові або неонові трубки – кошти закарнізний підсвічування. Джерела світла укладаються в другому рівні підвісної стелі і закриваються спеціальним карнизом. Результат – яскрава смужка світла по периметру стелі.
- Світлодіодна стрічка – гнучкий довгий провідник з випромінюють світло кристалами. В інтер’єрі віталень LED-стрічки застосовуються для підсвічування стельових конструкцій, арок, стін, подіумів, ніш, шаф, полиць, картин. Їх відрізняють простота монтажу (стрічка має самоклеючу основу) і високу якість світла.
- Світильники, призначені для підсвічування картин і дзеркал, – освітлювальні прилади з галогенними лампами або лампами розжарювання. Можуть мати настінне кріплення, а можуть кріпитися безпосередньо до картини або дзеркала.
- Галогенові світильники спрямованого світла або «споти» (з англ. «Пляма») – пристрої, що створюють яскраву пляму світла і напрямні його в заданий місце.
Грамотно поєднуючи різні прийоми декорування, можна створити оригінальний, яскравий, але в той же час повнофункціональний і не переобтяжений декором дизайн вітальні 20 кв. м.