Відео та фото поради, як зняти декоративну штукатурку зі стін

Іноді в процесі ремонту виявляється, що вести чистову обробку за старою штукатурці немає можливості. Ну або нова виконана дуже неякісно і її треба видалити. У таких випадках перед нами постає питання «як очистити стіни від штукатурки?».

Ця стаття допоможе вам розібратися в способах зняття покриття з поверхонь. Тут буде розглядатися робота шпателем, простим і обдирні, перфоратором, а також шліфувально-обдирного і шліфувально-вібраційного машиною.

Як зняти штукатурку зі стелі і стін

Вибір способу видалення покриття залежить від якості останнього: гіпс з цегляної або бетонної стіни можна зняти вручну, а з цементом, швидше за все, доведеться працювати електроінструментом.

Як зняти стару штукатурку зі стін: гіпс і цемент

Найлегше збити гіпсові покриття. При невеликій їх товщині можна обійтися обдирні шпателем. Від простого він відрізняється більш товстим лезом. Видалити покриття можна так: шпатель притуляє під кутом в 90 град. до стіни; починаємо наносити по торця рукояті легкі удари молотком; в міру занурення леза в шар обробки схиляємо інструмент, поступово зменшуючи кут між ним і стіною. Одночасно зрушуємо шпатель, щоб видалити один і перейти до наступної ділянки. Подібним чином можна зняти і стару цементну штукатурку, яка втратила міцність. Тільки обдирний шпатель замінюємо зубилом.

Відео та фото поради, як зняти декоративну штукатурку зі стін

Як видалити покриття: використання обдирного шпателя

На питання «як видалити штукатурку зі стін, якщо вона з цементу, нова і зроблена якісно?» Відповідь одна: перфоратор + насадка-зубило. Інструмент включаємо на середню швидкість, приставляє його до поверхні під 80 градусів; у міру поглиблення зубила в товщу обробки кут нахилу перфоратора зменшуємо і доводимо приблизно до 30 градусів. Знімаємо покриття в режимі довбання.

Зверніть увагу: перфоратором дуже легко пошкодити підставу. Тому знімати штукатурку треба акуратно, не поспішаючи. Краще ще раз повернутися і підчистити поверхню, ніж зашкодити і потім робити її ремонт. Відео та фото поради, як зняти декоративну штукатурку зі стін

Як прибрати стару штукатурку зі стін: робота перфоратором

Видалення декоративних покриттів

Як зняти декоративну штукатурку зі стін, адже вона тонка і перфоратором тут не попрацювати? В цьому випадку можна використовувати шпатель / циклю, шліфувальну і вібраційну машину. З шпателем все просто: притуляє до поверхні венеціанської або інший мінеральної обробки лезо під гострим кутом і знімаємо склад скребуть рухами.

Переміщаємо інструмент на інше місце і повторюємо видалення. Цей спосіб самий бюджетний і не дає великої кількості пилу. Однак підходить він для обробки невеликих площ, так як через низьку швидкості за один робочий день багато видалити не вийде. Крім того, шпатель і цикля гарні тільки для пухких покриттів, які легко зняти.

Відео та фото поради, як зняти декоративну штукатурку зі стін

Як прибрати декоративну штукатурку зі стін і стелі: можна використовувати звичайний шпатель

Дуже тонкі, але міцні штукатурки можна зняти копіювально-шліфувальною машиною. Її робочий диск видаляє декоративний шар зазубреними роликами, розташованими на його нижній стороні. Робота не складна: включену на середню швидкість машину із зусиллям притискаємо до покриття і повільно пересуваємо. Працюємо невеликими ділянками, переходячи від одного до іншого в міру очищення поверхні. І не забуваємо про індивідуальний захист – в процесі виділяється багато пилу, тому необхідно захистити себе респіратором.

Як зняти стару штукатурку зі стін: відео про роботу копіювально-шліфувальної машини.

Декоративні штукатурки зі шаром від 3 мм простіше зняти вібраційної шліфувальної машиною. Від копіювально-шліфувальної вона відрізняється принципом роботи: у вібраційної робочий елемент швидко рухається з боку в бік, в одній площині. Працювати їй легко: притуляє інструмент до основи під невеликим кутом і повільно пересуваємо його в потрібну сторону. Гіпсові склади видалити таким чином не важко, з силікатними ж доведеться повозитися.

Зверніть увагу: зняти штукатурку зазначеними електроінструментами набагато простіше, ніж шпателем або циклею. Однак вам доведеться витратити гроші на придбання машини або потурбуватися про пошук місця, де її можна орендувати. Відео та фото поради, як зняти декоративну штукатурку зі стін

Як видалити стару штукатурку зі стін: використання вібраційно-шліфувальної машини

Як видалити цементні і гіпсові штукатурки: особливості процесу

Іноді цементно-піщану штукатурку важко зняти навіть потужним перфоратором. Тобто видалити можна, але дуже повільно, з додатком великих фізичних зусиль. У таких випадках покриття треба послабити нарізкою на сектора. Робиться це за допомогою болгарки з алмазним диском. Розмір секторів може бути довільним, але чим вони менші, тим легше їх видалити перфоратором.

Зверніть увагу: під впливом кислот гіпс стає пухким. Цим властивістю матеріалу можна скористатися, якщо вам треба видалити штукатурку на його основі. За пів години до початку робіт слід добре промочити покриття водою, підкисленою оцтом. Після цього зняти обробку буде простіше. Відео та фото поради, як зняти декоративну штукатурку зі стін

Як прибрати штукатурку зі стін: нарізка покриття на сектора

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*