Квіти кімнатні рослини роблять квартиру ошатною та колоритною. Але не варто забувати про те, що лоджію, де багато повітря і світла, можна перетворити в оригінальний квітучий оазис. Квітник на балконі, створений своїми руками, дасть можливість власникам відчути себе професійними дизайнерами.
Навіть в щільній забудові маленької Венеції мешканці із задоволенням прикрашають свої вікна і балкони квітами. Вони оживляють кам’яні фасади і піднімають настрій.
В умовах помірного клімату легко перетворити лоджію в квітучий сад, який буде радувати і влітку, і взимку.
На зовнішній стороні відкритого балкона можна повісити ящики з однорічними рослинами. Їх встановлюють на непромокальному підставі, щоб вода після поливу не турбувала перехожих.
Дуже красиво виглядають квіти на кованій решітці.
Багаторічні повзучі рослини теж підходять для декорування відкритого балкона. Квіти і ліани мають потребу в гарному освітленні. Якщо балкон засклений, то рослини краще посадити в горщики і підвісити на міцній штанзі або кронштейнах.
Контейнери з квітами встановлюють і на перила з внутрішньої сторони відкритого балкона.
Ящики або горщики з рослинами можна поставити в красиві кашпо, які набувають в магазині або роблять своїми руками. Незважаючи на відсутність дренажних отворів, кашпо великого розміру теж годиться для посадки квітів – зайва волога буде випаровуватися з усією поверхні грунту.
Дизайнери розробили практичну форму кашпо з прорізами для зміцнення на балконних перилах. Плетені кошики з ручками теж легко прилаштувати на огорожу.
Квіткові горщики розставляють на підвіконня балкона, полки або стелажі. Багатоярусну конструкцію замовляють, а також роблять самостійно з дощок або металевих деталей.
Компактний садок можна розмістити на стіні або вертикальної підставці. Дизайн пристосувань можуть придумати самі господарі.
Лоджію ефектно прикрашають плоскими квітковими композиціями, які мають вигляд окремих «картин» або займають вільний простінок.
Зимовий сад на лоджії живописно декорують альпійськими гірками, фонтанами або маленькими водоймами. На утепленому балконі рослини зимують, а з відкритого приміщення їх переносять в квартиру.
Підбір флори і оформлення квітника повинні гармоніювати з обробкою лоджії.
Рослини або молоді пагони, які бояться перепаду денної і нічної температури, розміщують в теплицях. Парник-стелаж використовують також для зберігання корисних предметів по догляду за рослинами: лійок, лопаток, пакетів з грунтом або добривами.
На балконі з північного боку можна посадити невибагливі рослини, наприклад, багаторічний верес. Він виглядає дуже привабливо і цвіте до пізньої осені.
Якщо господарям доведеться відлучитися на декілька днів, то потрібно продумати систему автоматичного поливу рослин. Відповідні пристрої можна купити в магазині або зробити самим. Професійна трубчаста система з дозаторами і таймером буде довго забезпечувати вологою кілька рослин. Але економні господарі можуть скористатися і більш простими способами: пластиковими пляшки з регульованими насадками або медичними крапельницями на великому резервуарі з водою.
Ефектна квіткова веселка на балконі зробить яскравіше міський пейзаж, продовжить літо і додасть фарб сірим будням.