Очищення стін і перепланування зони кухні

Якщо ви плануєте провести в своєму будинку ремонт, змінити простір, переробити розташування кімнат і по-новому розподілити функціональні зони в квартирі, швидше за все, ви будете міняти положення стін. Перш за все, переконайтеся, що ви будете працювати з не несучими конструкціями, а потім підготуйте поверхні до нової обробці. Перший крок обробки приміщення – це очищення стін від штукатурки і інших старих матеріалів.

Очищення стін

Традиційно стіни очищають, користуючись одним або декількома приладами з перерахованих нижче:

 1. скребком Очищення стін і перепланування зони кухні
 2. паяльною лампою
 3.  шпателями
 4. молотком
 5. болгаркою
 6. сокирою
 7. перфоратором
 8. хімікатами

Вибір приладу зняття старого шару залежить від його товщини і складу. Стандартна процедура очищення починається з пробивання покриття молотком, при цьому частини, які слабо тримаються, відпадають самі, а місце, де вони були, зачищаються шпателем. Міцні шматки штукатурки зволожуються водою і також отскребать.

Якщо вручну покриття не знімається, можна використовувати перфоратор в режимі «удар» або болгарка. Насадка для болгарки повинна бути у вигляді відрізного кола з алмазним краєм.

Очищення стін і перепланування зони кухніІснують ще спеціальні машинки для очищення площі від штукатурки. Зараз стають популярними застосування більш ефективних зручних методів, які не псують початкову кам’яну або цегельну поверхню, не створюють бруду і пилу в приміщенні.

Сучасна обробка проводиться способом під назвою «м’який бластінг», це абразивне очищення площі, під час якої застосовуються сухі матеріали або водні розчини, при цьому кам’яна або цегляна основи залишаються без пошкоджень.

Перед зняттям шару штукатурки попередньо видаляються шпалери, побілка або клейова фарба. До початку роботи обов’язково вимкніть електрику та заізоліруйте проводку розеток. Найпростіше зняти старі шпалери, якщо їх спочатку намочити, але сучасні типи шпалер демонтуються сухим способом. Поступово знімається верхній шар, а нижній при цьому змочується гарячою водою.

Видалення побілки також починається зі змивки верхнього крейдяного покриття, а потім проводиться зачищення шпателем. Фарба добре зчищається з розчином соляної або оцтової кислоти. Після того, як ви ретельно зняли старі шари, можна демонтувати стіни і переносити їх. Найчастіше перенос і демонтаж вертикальних перегородок проводять для розширення кухонного простору або суміщення її з іншими приміщеннями.

Перепланування кухні

Очищення стін і перепланування зони кухніДля кардинальної зміни простору необхідно перенесення або видалення стін. Зміна простору зазвичай виконується за рахунок об’єднання кухні з балконом, лоджією або інших сусідніх приміщень, щоб створити простору кухню-їдальню.

Об’єднання кухні і прилеглої комори дозволяє створити нішу для холодильника або великого місткої шафи для посуду та побутових речей. Перегражденіе між кухнею та іншою кімнатою можна знести повністю, розділивши простір, що утворився на функціональні зони для приготування їжі, відпочинку і спілкування за великим столом.

У разі, якщо повністю прибрати розділяє стіну не можна, можна зробити наскрізне вікно або арку.

Очищення стін і перепланування зони кухні

Перепланування кухні з балконом

Балкон – це важливий елемент в будь-якій квартирі, він може бути використаний у багатьох цілях. На балконі можна компактно і зручно для господарів будинку розташувати:

 1. великий обідній стіл зі стільцями
 2. куточок відпочинку з диваном або кріслом
 3. відкидний столик
 4. закриті вертикальні стелллажі
 5. нижні шафи по всьому периметру
 6. побутова техніка, яка працює від мережі
 7. комбайни
 8. соковижималки
 9. пароварки
 10. мультиварки
 11. Мікрохвильові печі
 12. кавомашини
 13. електричні духовки
 14. зимовий сад

Якщо балкон відокремлює несуча конструкція, то установка розсувних дверей, що розділяє кухню і лоджію, допоможе вам на ваше бажання об’єднувати або відгороджувати функціональні зони. Двері або ширма можуть бути з міцного скла, пластику або дерева, на неї можна прикріпити додаткові ящики або прикрасити картинами. Дизайнери радять не розташовувати робочі поверхні і обідній стіл зі стільцями на протязі.

Очищення стін і перепланування зони кухні

У разі, коли розділяє споруду можна частково прибрати, то з’єднайте балкон з кухнею найшвидшим і зручним способом в одне приміщення. Для цієї мети спочатку потрібно утеплити балкон, а потім прибрати тільки двері, вікно і поріг. Так у вас з’явиться міцна висока основа для барної стійки, столика або робочої поверхні і велике простір, що звільнився для світлої їдальнею.

Якщо ви хочете перенести комунікації на вільну територію, вам доведеться отримати дозвіл у відповідних інстанціях. Утеплення балкона також вимагає отримання дозволу, адже ви будете його ізолювати і склити, повністю утеплювати, виносити батарею, обладнати підлогу з електричним підігрівом.

При такому способі перепланування основна частина стіни зберігається і кордон переходу зручно оформити фігурної аркою або прямим виходом з підсвічуванням. Отвір часто оформляється гіпсокартоном, кахельної або гіпсової плиткою, декоративними елементами, на нього можна прикріпити поличку або навісні шафки. В отвір рекомендується вбудувати додаткове освітлення – вмонтувати лампочки або повісити світильники. Також в залишилася перегородці можна пробити віконця для декоративних або практичних цілей.

Очищення стін і перепланування зони кухніКоли після демонтажу перегражденій у вас утворюється просторе приміщення, його слід правильно розділити на функціональні простору і розставити світлові акценти. В такому розподілі відмінно допомагає поєднання різних за фактурою матеріалів, наприклад, пластика і штучного каменю, дерева і скла.

Також дизайнери вдаються до різного висвітлення, так, над обіднім столом і над місцем для відпочинку світло повинне бути м’яким, розсіяним, а над поверхнями, де ви будете готувати, повинні бути встановлені яскраві лампочки.

Квартири в сучасних будинках будуються з тенденцією просторій зони для приготування їжі і місця для їдальні, а перепланування, як правило, необхідна в будинках застарілого зразка, де кімнати маленькі, тісні і нефункціональні. Про капітальний зміні простору в будинку все більше замислюються жителі панельних будинків і хрущовок.

 • Монтаж перегородок і зміна планування в маленьких квартирах

Якщо вами проводиться перепланування кухні в хрущовці, то необхідно врахувати деталі дизайну, характерні саме для дуже тісних приміщень. Для оптимізації простору в вузької кухні можна встановити трансформовану меблі, відкидаються і розсуваються столи, столики і стільці на коліщатках, поворотні шафи.

Часто з метою збільшення площі для приготування їжі нарощується підвіконня. Збільшений підвіконня вдало використовується і як стіл, тоді до нього варто тільки підібрати високий барний табурет. Якщо сусідній з маленькою кухнею санвузол НЕ суміщений, то ванну і туалет можна об’єднати, а для кухні звільнити більше місця.

Перепланування кухні в панельному будинку реалізується повним або частковим знесенням огороджувальних конструкцій з сусідньою кімнатою або коморою. При цьому утворюється сучасна зручна зал-їдальня, яка називається студія. У квартирі студії простір розділене тільки низькими перегородками, колірними акцентами, розміщенням меблів.

Об’єднавши кухню з житловим приміщенням вкрай необхідно встановити хорошу витяжку, щоб запахи від приготування їжі не створювали вам дискомфорту. Після проведення всіх ремонтних робіт ви приступите до декоративного оформлення поверхонь. Перед декоруванням нових поверхонь їх потрібно поштукатурити.

 • Підготовка нових конструкцій до обробки

Змінивши планування вашого будинку і перенісши вертикальні перегородки, обробіть їх заново і підготуйте до нового декоративного покриття. У перебудованому просторі потрібна ретельна штукатурка стін на кухні тому, що вони бувають подряпаними, зустрічаються дірки і відмітини, можуть мати нерівну хвилясту поверхню або укоси.

Для обробки поверхонь в приміщення з великою кількістю вологи і тепла використовують готові сухі суміші з портландцементом і полімерними складовими, тому що вони еластичні, водостійкі, паропроникні, а це значить, що покриття змінює форми через перепади температур, високої вологості та надлишку пара.

Особливо акуратно варто штукатурити області, які не заставлені меблями і місця кріплення плінтусів. Місця за плитою, мийкою та високими стелажами досить тільки обробити і загладити шпаклівкою. Для обробки поверхонь в приміщенні, де ви будете готувати, краще всього використовувати сучасну декоративну акрилову штукатурку з попередньою ґрунтовкою.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*