Вибір кращої теплиці для дачі, фото огляд

Сьогодні існує маса варіантів теплиць для дачі і приватних будинків. За великим рахунком, відмінностей між ними немає ніякого – призначення одне і те де, умови використання практично ідентичні. Але, як то кажуть, «то так не те».

У цій статті ми розповімо, як вибрати теплицю для дачі. Йтиметься про двох типах споруд: нетривалого використання і тих, які експлуатуються все літо.

Вибір кращої теплиці для дачі, фото огляд Вибір кращої теплиці для дачі, фото огляд Вибір кращої теплиці для дачі, фото огляд Вибір кращої теплиці для дачі, фото огляд Вибір кращої теплиці для дачі, фото огляд Вибір кращої теплиці для дачі, фото огляд

Вибираємо теплицю для заміського ділянки

Дачні ділянки мають одну особливість – взимку за ними ніхто не доглядає. Сніг вчасно зчистити нікому, охороняти від злодіїв теж. Теплицю для дачі вибираємо відповідну цим обставинам. Ну і не забуваємо про критерії, звичайних для будь-яких парників.

Дачні теплиці для нетривалого використання

Для вигонки зелені, вирощування ранньої редиски, цибулі, моркви теплиця потрібно буквально на півтора-два місяці. Крім того, висота конструкції тут не важлива, – ці культури рідко витягуються до 40 см. Значить, потрібно простенький збірно-розбірний парничок, який не займатиме багато місця при зберіганні. Оптимальний варіант в цьому випадку – дугова міні теплиця дачні. Купівельна обійдеться недорого, а саморобна, з підручних матеріалів і зовсім буде практично безкоштовною.

Найпримітивніший, дешевий варіант такої споруди – кілька дуг, уткнутих в землю один за одним, укритих поліетиленовою плівкою або нетканим матеріалом. Збірка теплиці дачної, економ варіанту робиться за лічені хвилини, демонтується так само швидко. Додатково може знадобитися тонкий стовбур дерева або відрізок бруса невеликого розміру (приблизно 25х25 мм) щоб притискати плівку з боків. Після демонтажу дугова теплиця дачні дуже компактно складається.

Вибір кращої теплиці для дачі, фото огляд

Міні теплиця на дачі, фото дугового конструкції

Теплиці на все літо

У випадку, описаному вище, висота і форма парника була не важлива – період сезонної експлуатації короткий, а культури, вирощувані всередині не вимагають над собою ніяких маніпуляцій, крім поливу. Інша справа – парники, що експлуатуються все літо. Вони повинні володіти такими якостями:

  • Зручність обслуговування – зручний вхід-вихід, висота покрівлі достатня, щоб пересуватися НЕ пригинаючись.
  • Комфортність для рослин – можливість провітрювання, знову-ж, висота покрівлі для, достатня змісту високорослих культур.
  • Невисока ціна. Дачі в деяких випадках взимку не охороняються, а значить завжди є ризик крадіжки споруди або просто вандалізму.

Зверніть увагу: учшая теплиця для дачі – готова збірна конструкція типу Зірочка або Дельта. Коштують вони приблизно однаково, є тільки невеликі конструктивні відмінності. Після замовлення на ділянку привезуть свого роду «Лего» з інструкцією по збірці. Ставляться вони прямо на землю, без фундаменту. Вибір кращої теплиці для дачі, фото огляд

Сучасні теплиці для дачі збираються дуже швидко

На які технічні характеристики звернути увагу?

З зручністю експлуатації все зрозуміло: простота / швидкість збірки, наявність зручних дверей, кватирок. Наступний, дуже важливий аспект – стійкість конструкції до снігових навантажень. За містом зберігати повноцінну теплицю, нехай навіть невелику, в розібраному вигляді, зазвичай ніде. Значить, взимку вона залишиться там, де була. Виникає проблема руйнування конструкції під вагою снігу – чищенням на дачі займатися нікому.

З огляду на це, слід зупинити свій вибір на теплицях особливої ​​конструкції. Наприклад, вдала теплиця з полікарбонату типу Стріла. Вона двосхила, з остроугольной покрівлею, що плавно переходить в стіни. Сніг на такому парнику затримуватися не буде, а значить споруда спокійно простоїть до весни. Поставляється на дачу і збирається Стріла також, як описані вище Зірочка і Дельта.

Вибір кращої теплиці для дачі, фото огляд

Як встановити теплицю на дачі своїми руками: фото конструкції типу Стріла. Монтуватися може на фундамент або просто на землю

Зверніть увагу: у останніх згаданих типів теплиць успішно вирішена проблема снігових навантажень – дах зроблений розбірний. Після зняття врожаю просто демонтуємо покрівельні щити, прибираємо на зберігання в сарай. Тут, до речі, є ще один плюс: сніг падає всередину парника, накопичується між його стінами. Навесні все це розтане, земля отримає додаткове зволоження. Вибір кращої теплиці для дачі, фото огляд

Як правильно встановити теплицю на дачі: розбірна дах допоможе уникнути деформації будівлі під вагою снігу

У вас напевно назріло закономірне питання: чому досі не згадані популярні на дачах арочні теплиці? Взагалі випускається маса парників арочної системи, які можна придбати конструктором подібно до тих, які описані вище. Ціна споруди, простота і швидкість також співвідносяться зі Зірочкою, Дельтою і стрілою. Характерний приклад – дачні теплиця 2дум, як на фото нижче.

Вибір кращої теплиці для дачі, фото огляд

Арочна теплиця з полікарбонату, фото, на дачу слід вибрати посилений каркас

Але у аркових конструкцій є істотний недолік – збірно-розбірні моделі дуже часто малостійкі до снігових навантажень. Там, де немає можливості періодично чистити сніг, такі споруди ставити сенсу немає. Якщо ви все ж ходите аркову модель, для будівництва слід вибирати модель з посиленим каркасом, типу 2дум. Посилення робиться різними способами, один з них-на фото нижче.

Вибір кращої теплиці для дачі, фото огляд

Теплиця дачниця, фото посиленого каркаса

Зверніть увагу: не бажано вибирати скляні теплиці для дачі. Справа, знову ж таки, в тому, що ділянка взимку залишається без нагляду. Тут можливий вандалізм, пошкодження той зламаних вітром гілок дерев або великої кількості нападника на покрівлю снігу.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*